HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

CESTOVATELÉ

POSLEDNÍ DISKUSE

MISIONÁŘI


Andrés de Urdaneta

Andrés de Urdaneta padl do zajetí Portugalců. Na několik let byl uvězněn, načež se stal mnichem. Po návratu na moře chtěl v nově objevených zemích šířit křesťanství. Díky příběhům, které slýchal ve vězení se podařilo přeplout Pacifik opačným směrem.

David Livingstone - objevitel Viktoriiných vodopádů

Opravdovým velikánem mezi cestovateli se stal Skot David Livingstone. Značnou část života strávil v Africe, kterou také důkladně prozkoumal. Dnes je znám zejména objevením Viktoriiných vodopádů.

Eusebio Francisco Kühn - misionář v Mexiku

Jmenovec města v Mexiku a hory v Kalifornii, Eusebio Francisco Kühn, se do Ameriky dostal jako misionář.

Francisco Tomáso Hermenegildo Garcés - šiřitel křesťanství v Americe

I do Ameriky se vydávali misionáři, aby zde šířili křesťanství. Jedním z nich byl i Španěl Garcés, který procestoval velkou část kontinentu a mezi domorodci našel svou smrt.

Frederick Stanley Arnot - skotský misionář

Arnot byl cestovatelem, který se zasloužil nejen o šíření víry, ale i o poznání Afriky. Zaplnil bílá místa na mapách v oblastech, kde dnes najdeme Angolu, Kongo nebo Zambii.

Giovanni Piano del Carpini - v šedesáti do Mongolska

Osm měsíců putoval šedesátiletý Carpini z Lyonu do Mongolska s papežským poselstvím. Odpověď, kterou přinesl, ale neznamenala žádný pokrok v možnosti ubránit se Tatarům.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Žít se zavřenýma očima je snadné. Je to ale život v neporozumění. John Lennon