HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

CESTOVATELÉ

POSLEDNÍ DISKUSE

CESTOVATELÉ 20. STOLETÍ


František Xaver Vilhum, O. Cr.: historik geografie

Ten, kdo vystuduje teologii, se nemusí zabývat jen duchovními otázkami, jak si mnohdy myslíme. Může se zhlédnout v přírodních vědách, třeba geografii, jak tomu bylo u Františka Xavera Vilhuma.

 


Adamsonová Joy: ochránkyně čtyřnohých obyvatel Afriky

 

(Friederika Viktoria, rozená Gessnerová, 20. 10. 1910 Opava, † 3. 1. 1980, národní park Shaba, Keňa) – ochránkyně přírody, spisovatelka, výtvarnice

Alexandr Ksaverjevič Bulatovič - šiřitel pravoslavné víry do Etopie

Rus Bulatvič cestoval po Etiopii pro cara. Později ale podnikl i vlastní cestu, při které se tam snažil založit pravoslavný klášter.

Alexej Fjodorovič Trešnikov - sovětský polárník ve vnitru Antarktidy

Jeden z nejvýznamnějších polárníků, který učinil objev podmořského hřbetu rozdělující Severní Ledový oceán na dvě části. A.F. Trešniikov byl velitelem expedice, která jako první pronikla do hlubokého nitra Antarktidy.

Alfred Wegener - výzkumník v Grónsku

Wegener jako první položil základní kámen k myšlence, že všechna pevnina na Zemi dříve tvořila jeden souvislý povrch. Svůj život zasvětil poznání Grónska.

Alois Musil - český objevitel letohrádku Amra

Absolvoval teologická studia na Blízkém východě. Objevil letohrádek Amra, který je dnes chráněn organizací UNESO. Za války se snažil vzužít své obliby u arabských kmenů ve prospěch Ústředních mocností.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Není čas ztrácet čas.
Sponzorováno