HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

CESTOVATELÉ

POSLEDNÍ DISKUSE

Zeptejte se...Jaromíra Štětiny

Stále ještě máte mimořádnou příležitost položit otázku nejznámějšímu českému válečnému zpravodaji, novináři, zakladateli raftingu a autorovi - Jaromíru Štětinovi. Jak na to?Stručné seznámení s Jaromírem Štětinou 

Jaromír Štětina se narodil v roce 1943 v Praze. Dle svých slov pochází z buržoazně-komunistického prostředí.

Od sedmdesátých let uspořádal několik zajímavých cestovatelských expedic do Asie. Nejznámější je jeho expedice S Matyldou po Indu z roku 1975. Vodáckou expedici si zopakoval i v roce 2005, tentokrát S Matyldou do Afganistánu.

Nejznámější je však Jaromír Štětina jako novinář a válečný reportér. V roce 1993 se stal šéfredaktorem Lidových novin a o rok později založil agenturu Epicentrum. Společně s Petrou Procházkovou přinášel zprávy z mnoha válečných zón - z obklíčeného hlavního města Čečenska i z Afganistánu. Zaměřoval se hlavně na země bývalého Sovětského svazu a Asii.

Své cestovatelské zážitky i zkušenosti novináře vložil do mnoha knih a dokumentů.  Mezi jeho díly nechybí cestopisné knihy o uspořádaných výpravách, knihy povídek i román. Jako dokumentarista i režisér má na kontě mnoho dokumentů z Afganistánu, Iránu, Afriky, Ruska a zemí bývalého Sovětského svazu. 

Dnes je členem senátu ČR.

Jak položit otázku? 

Své otázky můžete zasílat na adresu katka(zavináč)hedvabnastezka.cz do neděle 10. února 2008

Vybrané otázky zazní v připravovaném rozhovoru, který bude na stránkách HedvabnaStezka.cz  zveřejněn v průběhu února. Sledujte Hedvábnou stezku!

Upozorňujeme, že budou vyřazeny otázky anonymní, urážlivé a s politickým zaměřením. 


03.02.2008, Katka Roudnická


Diskuse


Pane Štětino zaujala mě velmi vaše výprava za českými čerty jak knižně tak televizním zpracováním.Nechystáte se opět zasednout na kozlík a projet další kus naší krásné země.
12. 08. 2008, 20:54:26

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jsou to právě tak malé věci, jako sundat si boty, když je všichni ostatní mají na nohou, které nám dávají svobodu.