HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Profil autora: Pavel Svoboda

pavel_svoboda

Mé osobní www stránky:
www.photo-svoboda.cz

Blog:
http://www.facebook.com/photosvoboda

Autor:
Pavel Svoboda (*1985) - geograf, fotograf a autor cestopisných přednášek. Pravidelně publikuje články a reportáže z cest, jeho multimediální cestopisné projekce již mají přes 300 repríz. Hlavním tématem Pavla Svobody jsou hory a život obyvatel velehor, není to ale klasický krajinář. Jeho posledním projektem byla sedmiměsíční cesta napříč Jižní Amerikou, ze které se vrátil na konci ledna 2015. Aktuální seznam promítání najdete na mém webu www.photo-svoboda.

Mapa cest a přání::


Články autora (10):
FOTOREPORTÁŽ: Nadpozemské bolivijské Altipláno objektivem Pavla Svobody
Los Andes photo expedition: Bolívie - chudá krásná indiánka
Los Andes photo expedition: Peru – sever proti jihu
Los Andes photo expedition: Ekvádor – Indiáni pod sopkami
FOTOREPORTÁŽ: Podzimní čas na lofotském ostrově Moskenesøya
Vesnice Kulusuk je pohádkovou zemí mrazu a ledových pustin
Trek Ománem: V horách země sultánovy
Island je země horkých pramenů. Víte, kde objevíte ty nejhezčí?
Janakpur – zastávka na cestě Nepálem
Island nemusí být drahý – stopováním ušetříte, potkáte zajímavé lidi a budete čekat v tak nádherné krajině, že nevadí, když vás zrovna nikdo nechce svéztOblíbené příspěvky (2):
SOUTĚŽ: Cestujete časem?
SOUTĚŽ: Vyhrajte letenku do Číny s Turkish Airlines


Diskuse


Ahoj, mohla bych se Tě zeptat, ráda bych se podívala na Island cerven-cervenec, kdy je tam nejlepší počasí. Neznáš někoho, ke komu bych se mohla přidat? Děkuji, Jana.
13. 05. 2013, 05:20:27
Ahoj, počasí je hodně o štěstí, v červnu bude ještě více sněhu, cesty ve vnitrozemí se otevírají až koncem června, ale zase bude méně turistů ve srovnání s červencem. záleží jestli chceš vyrazit i do vnitrozemí či na nějaký trek, tak je lepší červenec, jinak bych jel raději v červnu.
13. 05. 2013, 09:17:44
Děkuji. Kamarádi letos jedou 25.-10.7, jede jich 6. Já už bych byla moc. To mě přijde dobré datum.
13. 05. 2013, 10:14:45
Ja Tě zdravím a rad bych se tě zeptal jak je obtížné si najit na Islandu praci.Diky za odpověď Zdenek
10. 04. 2014, 18:49:23
Ahoj, mohla bych se tě zeptat, jestli někdy používáš na dobíjení zrcadlovky solární nabíječku? Je to vůbec reálné použít solární nabíječku na zrcadlovku? Potřebuji vyřešit dobíjení akumulátorů v Grónsku a nevím, zda to vzhledem k zimě vyřeší velká zásoba předem nabitých baterií. Díky moc.
24. 06. 2014, 23:48:32
Solární nabíječku nepoužívám, i na dlouhé treky jsem zatím vydržel s 6 náhradními akumulátory :) Jak to dopadlo, nějaké nové zkušenosti? V noci je dobré při velké zimě zahřívat baterky minimálně ve spacáku.
07. 04. 2015, 11:19:56
Hezký den Pavle, díky za krásný článek o koupání na Islandu. S kolegou jsme po naší dovolené vytvořili stránku WWW.HOTPOTICELAND.COM s kompletním seznamem všech koupacích jezírek a horkých pramenů. Mrkni na to, snad bude mít pro Tebe přínos a užiješ si další návštěvu Islandu ještě o kapku lépe :) Měj se, Kuba
08. 03. 2015, 14:43:55
Ahoj, díky moc za tip a užitečný web!
07. 04. 2015, 11:23:48
Ahoj Pavle, dnes jsem se účastnil Tvé nádherné přednášky o Gruzii v Táboře. Mluvili jsme spolu - požádal jsem Tě o zaslání krásné hudby, která např. doprovázela na počátku videa jízdu terénním autem gruzínskou krajinou. Znovu bych Tě chtěl poprosit o zaslání několika Tebou vybraných gruzínských skladeb (písní) na mojí mailovou adresu. Díky moc za ochotu a přeji úspěch Tvě krásné práci. S pozdravem Karel
16. 04. 2015, 23:25:18
Inka
Inka

Ahoj, jedeme s manželem poprvé na Island a zajímá mě, jestli i zde funguje sruby, které jsou volně přístupné pro turisty, třeba jako v Norsku? Slyšela jsem od jedněch cestovatelů, že ano, ale na internetu se mi nepovedlo nic najít. Uvítám jakékoliv informace, jedeme v polovině června. Moc díky

13. 04. 2016, 08:36:02

Ahoj, takové sruby tam bohužel nefungují. V mořských zátokách, horských průsmycích i ve vnitrozemí najdeme síť záchranných budek, ale ty by měly sloužit opravdu jen v případu nouze a ne jako turistické chatky, jak si často mnoho turistů vysvětluje :) Pak existují klasické horské chaty, ale jsou na naše poměry opravdu hodně drahé.

01. 08. 2017, 15:01:40
Evina
Evina

Nádherné  fotky, zajímavá vyprávění, fandíme Vám! Jen občas Vám není rozumět. Možná je to snahou říct co nejvíc, ale opravdu si dejte pozor, abyste nemluvil příliš rychle a výrazy by se Vám neslily v něco nesrorozumitelného. Během Vašeho povídání na ČT2 bylo takových rychlozkomolenin více.

25. 10. 2017, 13:45:34

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Čínské přísloví: Za tři roky se může člověk stát učencem, avšak ani za deset let zkušeným cestovatelem.