HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Profil autora: Denisa Kvaltínová

denisa_kvaltinova

Mé osobní www stránky:
Ráda tvořím praktické stránky, aby pomohly ostatním cestovatelům: Kvaltem na cesty - www.kvaltemnacesty.cz.

Na kolik se cítím:
ráno na patnáct, večer na padesát – někdy ale, v závislosti na předchozím večeru, to může být přesně naopak :-)

Oblíbené země:
Stýská se mi po Laosu a Thajsku protože jsou tam bezvadní lidé, nádherná příroda a úžasné jídlo, které ze mě dělá největšího „obžeru“ na světě:-) Čím víc ale poznávám Čechy, tím více zjišťuji jak jsou krásné. Nemáme světové nej ... hlubší kaňony, vyšší hory, čistší moře,... ale máme přirozeně krásnou krajinu, která pohladí na duši.

Na kterých místech se mi hodně líbilo:
Jéje, těch je hodně... asi by nestačila tahle stránka. Spíš záleží na „konstalaci hvězd“ – s kým se tam ocitnete, co se vám zrovna přihodí, jakou máte náladu... Doteď mě třeba mrzí že jsem si ani trochu neužila krásný národní park Zion v Americe – přijeli jsme tam akorát po našem zabijáckém treku v Paria River Canyonu a byla jsem z toho tak utahaná, že jsem nebyla schopná udělat v celku ani pět kroků natož se rozhlídnout a kochat...

Cesta, které si nejvíce vážím:
První velká cesta do neznáma... po zemi podle Březiny do Indie... s klukem kterého jsem vůbec neznala, protože se mi ozval na inzerát a byl z opačného konce republiky... a víte, že to nebylo tak špatný? :-) Dám hodně na podvědomí a psychiku – když člověk má překonat sám sebe, to je ten nejobtížnější krok. Bez ohledu na to kde to zrovna je.

Nejdelší cesta:
Tak to budou asi Spojené státy, které jsme objeli kolem dokola a ještě něco navíc. Tři měsíce putování v celku, když nepočítám těch třičtvrtě roku předtím, kdy jsme si cestovali lážo plážo po Floridě. Po návratu do Čech jsme se rozhodli že si zasloužíme prázdniny z toho amerického cestování a odjeli jsme na další tři měsíce do jihovýchodní Asie.

Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo:
Je to droga... jednoznačně... Snažím se přemluvit mysl že Čechy jsou natolik krásné, že není potřeba jezdit někam dál, ale když ucítím vůni pražené kávy, zahlídnu někde modré islámské kachlíky nebo někdo řekne „padthai“, v mysli hned začnu balit batoh :-) A co mi to dalo? Krásnej pocit svobody, když vím že k životu toho moc nepotřebuju – tak obrovské vědění vám dají právě ti nejchudší lidé z Asie.

Oblíbený cestovatel, dobrodruh či objevitel:
Dokorka Vlasta Kálalová nebyla zrovna cestovatelkou, ale její obrovská vůle když zakládala v třicátých letech minulého století sama, bez jakékoliv pomoci, v islámském Bagdádu první českou nemocnici, mě fascinuje.

Cestovatelské Curriculum Vitae:
Vandry a skauting – to je začátek. První cesta do Indie.. a potom už to šlo jako po másle. Návyk byl vytvořen, Asie infikovala moji krev i mozek:-)

Navštívené země:
Není zase tak důležité kolik toho člověk viděl, ale jestli se díval pořádně a do hloubky. A potom, jestli mu to něco dalo, případně jestli on dal něco někomu jinému... Asie – Vietnam, Kambodža, Thajsko, Laos, severní Indie 2x, Írán, Pákistán, Turecko, Kyrgyzstán, Uzbekistán. Evropa – kromě západní také Balkán, ten je přece víc šťavnatější, ne? Amerika – USA kolem dokola A pak už „jen“ Egypt :-)

Největší cestovatelský sen:
Pořád nějaké... hlavně zase Asie. I když musím říct, že nejkrásnější na cestování je právě to těšení se na něj.

Zvláštní záliby během cestování:
Sednout si a jen tak koukat, co se děje kolem.

Oblíbená historka z cest:
Historka? Spíš se mi v hlavě odehrávají vzpomínky: staří bačové v Kyrgyzstánu, co nás přenesli na vlastním hřbetě přes potok; ... moje nepoučitelnost z konzumace jater v Asii – naposledy v kambodžském Battambangu po delikatesních krvavých jatýrkách s ananasem jsem v bezesné noci zase nevěděla jaký otvor do záchodu strčit dřív; ...vrásčitá suchá dlaň ladackého dědy který mi jako kamzík pomáhal přes hrozně nebezpečný most; ... uvězení v autě se zamrzlými dveřmi v americkém Yosemite parku; ... zhulení zoufalci v opiovém doupěti ve kterém jsme se ocitli při zatmění slunce v iránském Zahedánu;... a třeba i bláznivá honička s policií v pákistánském Peshawaru.

Významné expedice a projekty:
Díkybohu nic významného! Jen si tak s baťůžkem občas štrádujeme po světě.

Mapa cest a přání::


Články autora (9):
S dětmi po Thajsku: Proti proudu u jezera Chiao Lan v Thajsku - 1. díl
S dětmi po Thajsku: Vodní radovánky v národním parku Khao Sok - 2. díl
Šnorchlování a potápění na Bali: v odpadcích i bez nich, přesto nádherné
Je libo arašídové Gado Gado, nebo raději Bakso? Aneb co chutná lidem na Bali
To nejlepší z východního Bali, 1. část – zapomenuté pláže, rýžová políčka, sopky i historické památky
To nejlepší z východního Bali, 2. část - sopka a jezero Batur, cibetková káva a vodní zahrada Tirta Gangga
To nejlepší z východního Bali, 3. část - umělecký Ubud a tanec Legong
Peripetie amerického života
Všechen rudý prach KambodžeOblíbené příspěvky (0):


Diskuse


Ahojky Denčo,prosím mohla bych poprosit o tvuj email?Jsem začínající cestovatelka.,která schání všude možně nějaké rady na cesty..:) pokud bys měla čas a neobtěžovalo by tě to,prosím napiš.. Měj se krásně
25. 09. 2012, 17:43:21
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako spam.
05. 03. 2014, 14:16:38
Vážená, já mám na Webu rozsáhlou cestovatelskou aplikaci, utvořenou z videí Youtube pod názvem Virtual Traveler HD(Tour the World ). Podívejte se na ni a pokud se Vám zalíbí,byl bych rád, kdybyste ji propagovala jak doma tak i ve světě. Předem děkuji Josef Václavíček
27. 06. 2015, 16:53:11

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Žít bez cílů je jako jít na výlet a nevědět kam..
Sponzorováno