HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Profil autora: Jiří Kotlan

rangerover72@seznam.cz

Na kolik se cítím:
Každý den jinak. Vždy ale v plné síle.

Oblíbené země:
Již 14 let se věnuji Off road aktivitám, kde jako hlavního koníčka mám průvodcovství a pořádání expedičních výprav nejen terénními auty se specializací na rumunské Karpaty.

Na kterých místech se mi hodně líbilo:
Na světě je mnoho zemí které nabízí spousty přírodních zajímavostí. Je ale jen jedna která nabízí téměř vše. Tou zemí zaslíbenou je pro mě Rumunsko.

Nejdelší cesta:
Začal jsem v roce 2000 a ještě jsem nedošel na konec.

Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo:
Miluji divokou přírodu, hlavně hory. Jsem poněkud hyperaktivní a tak podnikám různé výpravy za poznáním a dobrodružstvím. Ten pocit když táboříš v horách někde na planinách nebo lesích, oheň pěkně hřeje a nad hlavou se ti prohání mléčná dráha kterou jinde v Evropě díky světelnému smogu neuvidíš. Co mi cestování vzalo? Konzumní život v civilizaci za což jsem vlastně rád. Rád se dělím o své zážitky a zkušenosti s lidmi, co o to stojí takže pokud si přejete uspořádat výpravu, expedici nebo jen pohodový výlet do Rumunska, rád vám s tím pomohu.

Navštívené země:
Maroko, Západní Sahara, Rumunsko a 6 dalších méně podstatných zemí.

Největší cestovatelský sen:
Chtěl bych se zase podívat na Saharu

Oblíbená historka z cest:
Podzim 2000, Rumunsko, severní Maramureš, někde hluboko v horách, asi 30 km od hranic s Ukrajinou. Je už něco po jedenácté večer a my stavíme provizorní most přes povodněmi zničenou úzkokolejku z 18. století po které se prodíráme celý den. Naše terénní auta by jinak neprojela dál do útrob hor. Kolem je cvrkot a všichni pracují na improvizovaném mostu. Já beru kameru a chci zdokumentovat naše počínání. Najednou si ve světle reflektorů všímám, že je nás nějak více. Při bližším prozkoumání zjišťuji že jde o 6 cizích mužů, kteří na nás míří Klašnikovy... Chcete pokračování?

Mapa cest a přání::


Články autora (0):

Oblíbené příspěvky (0):


Diskuse


gogo
gogo
sd
09. 06. 2015, 17:26:08

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Pákistánské přísloví: "Overtakers provide jobs for undertakers."