HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Česko našlo svůj první mongolský talent. Je jím hadí žena z cirkusu!

Česko našlo svůj první mongolský talent. Je jím hadí žena z cirkusu!

První ročník soutěže Česko hledá mongolský talent zná svou superstar. Stala se jí čtyřiadvacetiletá Khaliunsuren Narankhuu. Její umění obdivují Češi už sedm let v Národním cirkuse Jo-Joo. Pořadatel soutěže – společnost MoneyPolo – jí nyní splní sen, který vyslovila před startem hlasovací ankety. Po sedmi letech navštíví svoji rodinu v Mongolsku.

Do rozhodování o vítězi se za necelý měsíc na stránkách www.moneypolotalent.com zapojilo přes 11 tisíc hlasujících. Vybírali ze čtyř finalistů, které navrhlo Mongolské velvyslanectví a organizace Richmon, sdružující tuto šestitisícovou komunitu v Česku.

Život Khaliunsuren Narankhuu

Její život začal v cirkuse. Vždyť už jí taky „lámou“ od tří let. S plastickou akrobacií neskončila ani po narození dítěte. Naopak – nohy za hlavu si hravě položila, když byly synovi tři měsíce. Po sedmileté kariéře hadí ženy v Národním cirkusu Jo-Joo má za sebou přes 3500 vystoupení, které potvrzují, že patří mezi evropskou špičku. Nejen proto se čtyřiadvacetiletá Khaliunsuren Narankhuu stala vítězkou soutěže Česko hledá mongolský talent. Češi a Mongolové, kteří se zapojili do ankety, jí poslali přes 5 600 hlasů.

„Jsem velmi šťastná. Cestování do mé vlasti jsem si za dobu působení v Česku nemohla dovolit. Přitom se mi po mé rodině velmi stýská. Vždyť to byli také oni, kteří vyburcovali všechny své známé, aby pro mě hlasovali,“ radovala se Khaliunsuren.

Jak skončili další finalisté

Na druhém místě se umístil další talentovaný Mongolec, který Česko reprezentuje v bojovém sportu taekwondo. Pětadvacetiletý Munkhtaivan Munkhbaatar na začátku měsíce získal v běloruském Minsku titul mistra Evropy v seniorské kategorii technických sestav I. dan. „Nejen za tento úspěch jsme se nakonec rozhodli přispět na jeho sen – operaci očí. Život bez brýlí mu totiž může usnadnit boj o titul mistra světa,“ řekl ředitel české centrály MoneyPolo Nikolay Rozhok.

Soutěže se účastnila také modelka Mungunzul Bayarkhuu a rodina hudebníků Borolzoibaatar. O všech finalistech natočil mezinárodní tým filmařů z pražské FAMU krátká videa, která zůstanou veřejná i po ukončení hlasování.

„Věřím, že soutěž splnila svůj účel a podařilo se nám přiblížit a lépe zviditelnit naši komunitu. Velmi si vážíme spolupráce s Českem – se zemí, kde žijeme a pracujeme,“ uvedl Bayarkhuu Erdenebileg, atašé Mongolského velvyslanectví v ČR.

Vyhlášení finalistů talentové soutěže se uskutečnilo v neděli 20. dubna na tradiční Jarní oslavě mongolské komunity. Všichni soutěžící sklidili potlesk od téměř 800 lidí, kteří se slavnosti zúčastnili.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: