České lezkyně Karina Bílková a Nelly Kudrová na prestižním adidas Rockstars

České lezkyně Karina Bílková a Nelly Kudrová na prestižním adidas Rockstars

Dvě želízka v ohni bude mít Česko v ženské kategorii na přehlídce světové špičky v boulderingu v německém Stuttgartu. Lezkyně Nelly Kudrová a Karina Bílková právě ladí formu na pátý ročník závodu adidas Rockstars, který proběhne poslední zářijový pátek a sobotu v prostorách supermoderní stuttgartské Porsche Areny.

„Čím je závod větší, tím jsem před ním zpravidla víc nervózní, ale zároveň se moc těším. Loňský ročník jsem si moc užila, byla to pro mě první a velmi milá zkušenost ze světových závodů,“ líčí své pocity loňská mistryně České republiky v boulderingu Karin Bílková. Z předchozího ročníku závodu Adidas Rockstars si přivezla 13. místo, které by letos chtěla minimálně obhájit.

Pro Nelly Kudrovou je letošní start na Rockstars premiérou, a tak si za cíl klade pouze umístění co nejdál od poslední příčky. „Jsem moc zvědavá na tu „hustou“ atmosféru, obdobný závod asi neexistuje nebo jsem se ho minimálně nezúčastnila. A těším se, že se alespoň trochu seznámím s naší „adi rodinou“,“ slibuje si od startu na prestižní soutěži mistryně České republiky v boulderingu z roku 2009.

Lezce podpoří tisíce diváků

O titul adidas Rockstars budou usilovat lezci z 22 zemí včetně současných mistrů Světového poháru v boulderingu Korejce  Jongwon Chona a Japonky Akiyo Noguchi, která bude obhajovat titul z loňských Rockstars. Chybět nebude ani loňský vítěz kategorie mužů Kanaďan Sean McColl nebo trojnásobný mistr světa v boulderingu Rus Dimitrij Sharafutdinov a další lezci a lezkyně světové špičky.

Závod adidas Rockstars láká nejlepší boulderisty z celého světa, ale také tisíce diváků, kteří se můžou těšit na špičkovou sportovní podívanou podtrženou strhující atmosférou. Napětí bude stoupat pod decibely hudby, závěrečné kolo doprovodí živé vystoupení punkrockové skupiny Orange But Green, které finalisty vybičuje k vrcholným výkonům.

Obě české lezkyně se shodují, že atmosféra je pro ně na závodech důležitá a podpora fanoušků je dokáže hodně motivovat. „Občas mívám problémy s tím se vyhecovat a dostat se do té správně bojovné nálady. V takovém momentu je podpora z vnějšku hrozně důležitá a často mě dokáže vytáhnout k až neuvěřitelným výkonům,“ popisuje své zkušenosti Nelly Kudrová.

Zazávodí si amatéři i profesionálové

Páteční program je spíš zahřívací a zahajuje ho kvalifikace profesionálů a soutěž mladých talentů Goretex Be a Rockstar. V sobotu bude napětí stoupat už od rána, po semifinále bude následovat bohatý program s hudební a taneční show, soutěžemi a představením finalistů. Klání nejlepších boulderistů světa vyvrcholí sobotním finále, po němž lezce za odměnu čeká zasloužená after-party.

„Vloni byla ve Stuttgartu skvělá atmosféra, tak doufám, že to tento rok nebude jinak. Bylo vidět, že všechny pořadatele práce baví a že jsou rádi, že nás dorazilo tolik,“ pochvaluje si Karin Bílková pozitivní přístup organizačního týmu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: