HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Centrální Sichote-Alin (Central Sikhote-Alin)

Centrální Sichote-Alin (Central Sikhote-Alin)

oblasti Ternejskaja, Krasnoarmejskaja, Dalnegorskaja a Pozharskaja, kraj Primorski

Horský hřeben Sichote-Alin leží ve smíšené zóně tajgy a subtropů. Najdeme zde jedny z nejbohatších a nejneobvyklejších lesů mírného klimatického pásu na světě. Území sdílejí severní živočišné druhy, jako je například medvěd hnědý a rys, s druhy jižních oblastí, jako jsou medvěd himalájský a tygr. Je to důležitá oblast pro přežití ohroženého tygra usurijského.

Zkušenosti čtenářů

Mezek Franta

Já se poprvé vypravil do Přímořského kraje v r.1990,když oblast otevřeli pro cestovatele ze západu.Letenka zpáteční Praha-Vladivostok stála 6300 Kčs.Toužil jsem poznat kraj legendárního stopaře Děrsu Uzaly a jeho přítele-místního znalce,průzkumníka,spisovatele V.K.Arseněva.Nachodka,Partizansk,Dalněgorsk,Kavalěrovo,Novočugujevka,Arseněv,Ussurijsk,Olga a jiná místa.Ussurijská tajga překrásná,panenská jako před stovkami let,nedotknutá lidskou činností,K tomu ale patří vzácná ale možná setkání s tygrem nebo medvědem,miliardou komárů.Nejhorší však je množství klíšťat infikovaných japonskou encefalitidou a v té době téměř bez možnosti jakékoli léčby.Preventivní injekce pod levou lopatku na tři dni znehybněla člověku levou horní polovinu těla při účinnosti 10 procent.Množství neuvěřitelných zážitků z těchto míst dodnes ve mě vyvolává respekt i úctu k tomuto kraji.Postupně i sem proniká civilizace se všemi svými klady i zápory.Já postupoval dále východněji,do Sachalinské oblasti a poté směrem zpět např.okolí Bajkalu,kam se letos opět vracím se stanem a spacákem.Neváhejte a vydejte se do těchto míst,nebudete litovat.
mezekafranta@seznam.cz
Franta.

Ivan

Zdravím.Nadchlo mě, že někdo má bližší zájem o Zausurijský kraj,je to od dětství můj sen,podívat se tam,ale věděl jsem že se mi to nikdy asi nepodaří,neměl jse z kím,až ted vidím,že tam někdo byl,to je úžasný,vše mě o tom zajímá -zdraví Ivan Průša okr.Písek

Ondřej

Mám radost že nejsem sám koho zajímá Ussurijský a Primorskyj kraj. Tato oblast mě láká již od dětství a příští rok se tam konečně vydám. Už se nemůžu dočkat:)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: