Busny Tam a Zpět aneb bláznivý cestopis o cestě do Afriky psaný za jízdy v růžovém buse

Busny Tam a Zpět aneb bláznivý cestopis o cestě do Afriky psaný za jízdy v růžovém buse

Dva sympatičtí rodáci z Brna, architektka Marika a muzikant David, se jednoho večera u piva spontánně rozhodli vyrazit na dobrodružnou cestu kolem světa.

Před založením rodiny a budováním kariéry prozatím dali přednost poznávání, objevování, ochutnávání a zažívání. Prostě se chtěli sbalit a vyrazit na cestu. A tak vyrazili!

Busny, to je příběh dvou lidí, plyšového medvídka Huga a růžového Volkswagenu, který je sice poměrně náročný na údržbu, ale Marika s Davidem se mu trpělivě věnují, protože bus není jen jejich dopravním prostředkem, ale i domovem, dílnou a kanceláří.

O tom, na co všechno narazíte, když se rozhodnete cestovat napříč Afrikou ve zpola nepojízdném růžovém autobuse, nechali Marika s Davidem společně vzniknout nejprve seriál a hned vedle také dvě knihy Busny: Tam a Busny: Zpět.

Busny: Tam zachycuje uskutečnění bláznivého plánu vycestovat vstříc neznámému cíli stařičkým autobusem, přičemž zde nejde jen o překročení hranic domoviny nebo kontinentu, ale především překonávání sebe sama. Knihy přináší každodenní pocity a zážitky, zaznamenává krásy i nesnáze na každém kroku.

Busny: Tam

Ve volném pokračování bláznivého cestopisu psaného za jízdy růžovým busem Busny: Zpět se Marika s Davidem ocitají na nejjižnějším cípu Afriky a ptají se: „Kam dál?“ Původním plánem byla cesta kolem světa, ale protože Afrika se za ten rok cestování stihla dvojici Brňáků dostat hluboko pod kůži, rozhodují se nakonec vydat se po západním pobřežím na dobrodružnou cestu zpátky domů.

Naskočte do busu a vydejte se cestou necestou s nimi!

„U téhle knížky se hodně zasmějete, dost naučíte a nejvíce inspirujete. Zjistíte, že se dá zvládnout ledacos a že to hlavně může být veliká legrace. Pokud ještě vymýšlíte vánoční dárky pro své cestovatelské kamarády či rodinné příslušníky, knihy od autorské dvojice BUSNY, jsou skvělou volbou!“

Kateřina Petríková,šéfredaktorka

Knihy Busny: Tam i Busny: Zpět můžete zakoupit v Nakladatelství JOTA, které obě knihy vydalo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: