Brdská 25 se blíží

Brdská 25 se blíží

Odhodlání, krásná krajina, nadšení a životní styl. Všechny tyto atributy v sobě skrývá a spojí 23. května běžecký závod s názvem Brdská 25. Jeho krásy i úskalí mohou poznat na vlastní kůži milovníci běhu a pohybu všech věkových kategorií.

Chcete poznat Brdy, tak jak je neznáte? Pokud ano, tak dorazte v neděli 23.5. 2015 na fotbalové hřiště v Lázu. Pozvánka platí pro sportovce – profesionály i amatéry, děti i seniory. Připraveno pro ně bude několik forem sportovního vyžití.

Celý program odstartuje v 9.00, kdy dostanou povel ke startu nejmladší běžci. Děti mají startovné zdarma a trasy je zavedou do okolí fotbalového hřiště v Lázu. Další bod Brdské 25 je určen milovníkům „chůze s hůlkami“. Závod Nordic Walking Brdy měří 12 km a jeho účastníci se vydají také směrem v brdským lesům. Máte doma děti, které ještě běh nezvládají a spíše si potrpí na jízdu v kočárku? Pokud jste si odpověděli ano, tak vám patří pozvánka na Cruiser Race Brdy. Tento název zaštítí závod s kočárky resp. sportovním speciálem. Na Vás je, jestli si zvolíte běh nebo bruslení. Deset z deseti běžců Brdské 25 doporučuje tento závod rodinám nebo partnerkám či partnerům běžců hlavního závodu. Ten je také vrcholem celého programu. Závod je unikátní tím, že se běžci dostanou do míst, kam je veřejnosti vstup zakázán. Otázka Brd je v poslední době velmi aktuální a i vy můžete zjistit, jak vlastně vypadá krajina, která mlčí, a přesto vzbuzuje tolik emocí.

„Na závod se těšíme jako organizátoři, aktivní závodníci a milovníci Brd. Ty jsou nádherným místem a jsme rádi, že je můžeme jedenkrát v roce „odemknout“ a srovnat v nich síly na běžecké trati,“uvedli organizátoři akce.

Běžce čeká několik atraktivních stoupání. Vrcholem závodu je výběhem na Prahu – 862 m.n.m. Trať závodníky zavede do okolí dvou vodních nádrží – Pilské a Lázské. Trasa vede po zpevněných lesních cestách v kombinaci asfalt/štěrk/kameny a téměř výhradně lesem, schovaná proti případnému útoku slunce.

Všechny závody jsou vedeny po běžně nepřístupných trasách úchvatnou krajinou Brd. Na trasách je pro účastníky připraveno občerstvení a v cíli pak pro všechny guláš a pivo. Pořadatelem je příbramský Triklub, který tímto zve všechny běžce, sportovce, děti, rodiče a širokou veřejnost.

Více informací získáte na adrese: http://brdska25.cz

Propozice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: