HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Bezpečnostní opatření

Bezpečnostní opatření

„My brother is coming“

Pepřový sprej

Vlastní zámek na dveře

Tvařte se a pohybujte suverénně

Splynout s místním prostředím

Respektujte místní zvyklosti

Vhodné oblečení a chování, zvláště v chrámech a mešitách. Nepovyšujte se nad místní a raději sledujte jejich chování a poučte se.

Někdo musí vědět, kam jedete

Ať už se vydáte na trek do hor nebo na výlet do okolí velkých měst, někdo by měl vědět, kam jste jeli a kdy se máte vrátit. Může to být manažer hotelu nebo nějaký jiný cestovatel. Při větších akcích neuškodí zavolat na českou ambasádu v zemi, i když zájem a ochota jsou kolísavé. Pokud se někam vydáváte taxíkem, s průvodcem nebo najatým autem a bojíte se, že vás místo toho okrade nebo hůř, můžete použít následující fintu. Při odjezdu z místa A do místa B vysvětlíte svému řidiči/průvodci, že po návratu z místa B (kde vás má vysadit) do místa A musí důvěryhodné osobě XY předat důkaz (nejlépe vaší rukou psaný vzkaz), že vás v pořádku vysadil. Osoba XY si poznačí jméno a další údaje o vašem průvodci a bude čekat na jeho návrat. Pokud se nevrátí s vámi psanýmm vzkazem, osoba XY zalarmuje policii.

Zkušenosti čtenářů

Komous

S tim vzkazem je to divne a komplikovane. Kde mam sehnat tu osobu XY???

P.P.
Komous:

Na toto tema existuje tlusta kniha od Peltona "Provodce cestvatele po nebezpecnych mistech sveta" Ma asi 800 stran ale vyplati se, pred par lety vysla i cesky. Podobnych dobrych rad (dobrych bez uvozovek) jsou tam stovky stran. Opravdu precteni teto knihy by melo byt podminkou pro cesty do nekterych statu, zvysi se vase sance na preziti anebo cestu bez nehody o hodne.

H*
Komous:

Ty místní zvyklosti bych zvýraznil a podtrhnul tříkrát!!Není nadto se skoro "stydet" za sve zapadní euro spoluobcany…

Radka
H*:

Tak tak, většině evropanů se sice nepodaří úplně splynout s davem, ale rozhodně na prvním místě preferuju přizpůsobit se místním zvyklostem v oblékání. Když se v Indonésii všichni koupali v džínách a tričku, rozhodně jsme mezi nelezli v evropských plavečkách, ale taky v šortkách a tričku. Atd….

viera
Radka:

ako sa obliekat v Pakistane?

TomaK

Zil jsem dlouho v JV Asii (mam krome CZ i malajsky pas), myslel jsem, ze me v Asii jiz nic neprekvapi. Pri navsteve Bhutanu jsme se s dcerou dostali do prestrelky maoisticke bojuvky a policie, na jedne strane kalasnikovy na druhe strane HK. Pri mem pokusu kontaktovat malajskou ambasadu v Indii me malem zastrelil rozdovadeny policajt. Nakonec nas z te slamastiky dostavala kralovska garda, ktera se tam po intervenci malajskeho ambasadora objevila asi za hodinu. Mezi tim nas policiste okradli o vse (me i o boty). Byli jsme radi, kdyz nas odvezla garda na letiste a poslali nas do Indie. Bez ohledu na soucasnou vetsi vstricnost (mozna i kvuli ni) bhutanskeho krale a vlady k turismu to neni zrovna destinace, do ktere bych se rad vratil. A pouceni? V pripade konfliktu jsou obe strany nebezpecne. Je treba co nejrychleji kontaktovat mistni nebo nejblizsi zastupitelstvi a hlavne v prvni chvili souhlasit se vsim, co po vas chteji ti, kteri jsou s vami v kontaktu (bez ohledu na stranu, kam se priklani vase sympatie) a hlavne mit po ruce nekoho, s kym se domluvite

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: