Běžecký trénink a příprava pro mírně pokročilé běžce: moderovaná diskuse

Běžecký trénink a příprava pro mírně pokročilé běžce: moderovaná diskuse

Každý, kdo k běhu aspoň trochu přičichne, začne dříve nebo později řešit své běžecké cíle, závody a trénink na ně. Jak na továm přijdou poradi ti nejlepší ve svém oboru. Nečekejte tedy žádnou dlouhosáhlou přednášku, ale sami si na dané téma připravte otázky.

Přední čeští běžci se vám budou věnovat v moderované diskusi. Přijďte se zeptat na to, co na internetu či v knihách nenajdete, přijďte se zeptat na zkušenosti a rady těch nejlepších – Vít Pavlišta, Kamila Gregorová a Jiří Homoláč.

Vít Pavlišta je po právu nejlepším běžcem sezony (foto: archiv Víta Pavlišty)

Vít Pavlišta

S běháním začal napno až na vysoké škole, kde začínal na kratších tratích, s rostoucí tréninkovou kilometráží se ale postupně posunuje na delší trati. Momentálně má nadvládu nad půlmaratonovou tratí.Titul mistra republiky na této distanci si odnesl hned třikrát.

I když patří mezi nejlepší české vytrvalce, sportu se věnuje jen amatérsky, chodí totiž normálně do práce. Tréninky a závodní sezonu si zpestřuje i běhy do vrchu. Těm se však zatím naplno věnovat nechce. Jeho cílem je neustále se zlepšovat na silnici a na dráze. Až jej klasika omrzí, třeba opět zběhne k delším horským běhům.

Největší úspěchy

trojnásobný Mistr ČR v půlmaratonu (2012, 2013, 2015).

1. místo na MČR v běhu do vrchu (2011)

2. místo v MČR v Krosu (2015)

2. místo na MČR v maratonu (2014)

14. místo na ME v běhu do vrchu (2014)

Mistrem ČR v maratonu (2015)

Kamila Gregorová

Kamila Gregorová

Kamila Gregorová pochází z prostředí orientačního běhu, kde dokázala získat již řadu skvělých umístění. V roce 2012 se stala Mistryní ČR na klasické trati a o dva roky později Mistryní ČR ve sprintu. Kamila ovšem neběhá pouze orienťák a traily, kterým se věnuje v barvách Salomonu. Slušně dokáže zaběhnout i krosy či běhy do vrchu. V roce 2012 se dokonce zúčastnila Mistrovství světa v běhu do vrchu v Turecku, kde ve světové konkurenci doběhla na skvělém 15. místě!

Ovšem nejznámější jsou její výsledky z Velké Kunratické, kde již několikrát dokázala zvítězit a v roce 2010 se na Hrádku dokonce dokázala jako první ženy v historii dostat s časem pod 14 minut.

Ondřej Fejfar

Ondřej Fejfar

Ondřej začínal na dráze, kde běhal 1 500 a 3 000 m, pozdějii stýpl. V současnosti je jeho nejoblíbenější disciplínou běh v horách a přírodě, což by se u rodáka z Vrchlabí dalo čekat. Ondřej strávil letos pět měsíců na studijní stáži ve Švédsku a i tam si zaběhl několik pěkných závodů, z níchž většinu vyhrál. Mezi jeho dosavadní letošní úspěchy v ČR patří druhé místo na MČR v půlmaratonu v osobním rekordu a další vítězství pražského City trailu.

Přečtěte si více o Ondřejovi Fejfarovi an SvetBehu.cz.

Jeho dosavadní úspěchy:

Vítězství v amatérech v závodě extrémních štafet Dolomitenmann  (2013)

2. místo – MČR v půlmaratonu v Pardubicích (2015)

1. místo – Kvalifikace na ME v běhu do vrchu, Zadov (2014)

2. místo – Red Bull Steeplechase, Velká Británie

3. místo – MČR v běhu do vrchu, kvalifikace na MS běhu do vrchu, Běh na Šerák (2014)

Program byl připraven ve spolupráci s redakcí webu SvetBehu.cz.

Svět běhu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: