Běh kolem Piláku na sněhu ovládli Fliedr a Formanová

Běh kolem Piláku na sněhu ovládli Fliedr a Formanová

Netradiční počasí přivítalo o Velikonocích sportovce při Běhu kolem Piláku nedaleko Žďáru nad Sázavou. S čerstvým sněhem na trati si nejlépe poradil Tomáš Fliedr z Poličky, který cílem proběhl v čase 28:28.

I přesto, že lyžařská sezóna je ve Žďárských vrších dávno u konce, příroda si s běžci opět pohrála a z poměrně lehké trati o délce necelých 8 kilometrů vytvořila místy docela náročný kros. V cestě běžcům nestál pouze hluboký sníh, ale také spadané stromy, větve a další překážky.

Ještě v pátek dopoledne ve Žďáru nad Sázavou vydatně sněžilo, nicméně pořadatelé na Facebooku ubezpečili všechny nadšence o tom, že se závod uskuteční za každých podmínek.

Díky odpolednímu slunečnému počasí se ovšem na Piláku sešla překvapivě kvalitní konkurence a na čele se běželo od začátku poměrně svižně. Hned v úvodním kilometrovém stoupání se od zbytku startovního pole oddělila pětičlenná skupina, ve které se bojovalo o stupně vítězů.

Po výživném lesním úseku, kde se běžci místy doslova brodili sněhem, následoval již dlouhý silniční úsek po stezce kopírující druhý břeh Pilské nádrže. O prvních čtyřech místech ovšem bylo v podstatě rozhodnuto a pořadí se až do cíle neměnilo. Nakonec si tedy pro vítězství doběhl Tomáš Fliedr (28:28), který tak překvapivě dokázal porazit papírového favorita závodu, atleta Matěje Trávníčka (28:45). Třetí místo si před čtvrtým Bořilem bez problému pohlídal loňský vítěz závodu Zdeněk Černý z AC Praha 1980 (29:21). V ženách bez problému již po několikáté zvítězila bývalá elitní atletika Lenka Formanová (33:50).

O náročnosti letošní trati vypovídají právě časy nejrychlejších běžců. Letos třetí Zdeněk Černý minulý rok za lepších podmínek dokázal běžet dokonce o dvě minuty rychleji.

Výsledky (7,6 km):

  • Muži: 1. Tomáš Fliedr (28:28), 2. Matěj Trávníček (28:45), 3. Zdeněk Černý (29:21)
  • Ženy: 1. Lenka Formanová (33:50), 2. Tereza Trávníčková (35:50), 3. Míša Havlíková (43:32)

Celkové výsledky

Stránky Sport na Vysočině

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí