HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Katka Karlová


Články autora

From the road
Nezařazené

From the road

Režie: Mark Fisher, USA, 2014, 22 minut Příběh bývalého profesionálního lyžařského guida Erica Hendersona, který se vrací na místo, kde mu osud zastavil profesní kariéru. Na zlověstném aljašském vrcholu Meteorite si Eric v roce 2009 zlomil krk. Film je osobní výpovědí lyžaře, který se vyrovnává s těžkým zraněním a návratem na strmé kopce.

Afterglow
Nezařazené

Afterglow

Režie: Nick Waggoner & Mike Brown, USA, 2014, 12 minut Tvůrčí vizuál zpracovaný tak, jako nikdy před tím. Afterglow je oslavován jako jeden z filmařsky nejhlubších lyžařských snímků všech dob. Velké skoky či brázdění prašanu i snové záběry, vše točeno v noci s masivními LED světly zakázkové výroby. Tolik barev jste na sněhu ještě nikdy neviděli. Vystupují špičkový lyžaři Pep Fujas, Eric Hjorleifson, Daron Rahlves, a Chris Benchetler. Ocenění: iF3 Movie Awards 2014 – nejlepší krátký film, Coldsmoke Award 2014 – nejlepší režie, VIMFF Award 2015 – Nejlepší krátký film, a mnohé další…

Artic Air
Nezařazené

Artic Air

Režie: Niall McCann, Velká Británie, 2014, 23 minut Dobrodružná výprava dvou bratrů Finna a Nialla na východní pobřeží Grónska, kde kombinují lyžování, horolezectví a speed flying. Během desetidenní výpravy vyrážejí ze základního tábora obklopeného monstrózními vrcholy, aby si užili tolik zábavy, kolik jim počasí a fyzická kondice dovolí. Vylezli na několik dosud nepojmenovaných hor a z jejich vrcholů slétli s malým padákem.

Nezkrotná Antarktida
Nezařazené

Nezkrotná Antarktida

Režie: Keith Ladzinski, USA, 2013, 23 minut S nápadem vydat se na Antarktidu přišel Mike Libecki, horolezec a dobrodruh často spolupracující s National Geographic. Plán byl najít největší koncentraci dosud neobjevených vrcholů a v oblasti uskutečnit tolik prvovýstupů, kolik drsné antarktické počasí a kondice lezců dovolí. Za cíl padlo pohoří Wolthat v Zemi královny Maud. Expedici nechybělo nic, co polární oblast slibuje. Nevyzpytatelné počasí, zima, silný vítr i bílá tma.

Nahlédnutí do dílny na marocké zlato
Cestopisy a reportáže

Nahlédnutí do dílny na marocké zlato

Marockým pokladem je arganový olej. Stromy argánie trnité, z jejíchž plodů se získává, totiž nikde jinde na světě nerostou. Věděli jste, že při jeho výrobě hrají roli i kozy?

TOP 7 věcí, které musíte ochutnat v Maroku
Etnokuchyně a recepty

TOP 7 věcí, které musíte ochutnat v Maroku

Maroko je plné exotických vůní a chutí. Tajin, kuskus i harrira jsou pro Maroko stejně typické, jako velbloudi či písečné duny a určitě byste je při svých cestách do této oblasti neměli vynechat.

Premiéra Expediční kamery – 19. února, kino Aero, Praha
Nezařazené

Premiéra Expediční kamery – 19. února, kino Aero, Praha

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA přináší famózního sky-runnera, humanitární expedici i veslování přes oceán. Expediční kamera, přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, opět míří do kin. 6. ročník bude probíhat v termínu od 19. února do 5. dubna v rekordních 221 českých a slovenských městech. Opět je připravena pořádná dávka dobrodružství, objevování i napětí.

Into the Light
Nezařazené

Into the Light

Režie: Jochen Schmoll, Německo, 2014, 24 minut Jazyk: anglický / české titulky Říká se, že co jde nahoru, musí takyé dolů. V tomto filmu to je ale obráceně. Do ománské jeskyně Majlis al Jinn, jedné z největších na světě, slanili Chris Sharma a Stefan Glowacz na 180 metrech volně visícího lana. Dostat se dolů byl ale jen začátek. Na dvojici lezců čekalo třináct délek 7c+ až 8b+. Jedinečný zážitek vyšplhat se zpátky na povrch Země nabízí film Into the Light.