Atol Bikini, místo testování jaderných zbraní (Bikini Atoll Nuclear Test Site)

Atol Bikini, místo testování jaderných zbraní (Bikini Atoll Nuclear Test Site)

Mrshallovy ostrovy

Na atolu Bikini v Tichém oceánu testovaly Spojené státy americké v poválečných letech jaderné zbraně. Poté, co byli místní obyvatelé přemístěni jinam, bylo zde v letech 1948 až 1958 provedeno 67 jaderných testů, včetně prvního výbuchu vodíkové bomby v roce 1952. Hmatatelnými důkazy testů jsou potopené lodě v laguně nebo obrovský kráter Bravo. Jaderné výbuchy měly velký dopad na geologii i životní prostředí atolu, stejně jako na zdraví všech, kteří byli vystaveni jadernému záření. Dnes je ostrov symbolem úsvitu jaderné éry.

Zkušenosti čtenářů

Petr

Cau 🙂 psal jsem ti mail a nic, neco to pise ze jsi preplnena 🙂 tak co ? jeste chces nekam vyrazit nebo jsi uz dohodnuta s nekym ?

Moni

Ahoj Dito, chystám se do stejných oblastí,začátek července až půlka srpna, pokud bys měla zájem i o letní akci napiš mi prosím na mejl: [email protected]

jana

Ahoj Dito,

mám tak nějak podobné plány – hrubé obrysy, časově asi nejsem nijak limitovaná. Kdyžtak napiš na e-mail.
jana

Dita

Ahojte všichni,moc děkuji za odpovědi,u tebe Petře nevím,proč to psalo,že mám plnou schránku 🙂 Do Indie bych chtěla jet na podzim tak listopad,určitě kvůli teplotě,to bych to asi nezvládla v létě a abych si ušetřila peníze 🙂 takže letní akce tak možná po Čechách 🙂 ovšem kdyby měl někdo nějaké návrh,nejsem proti :))

Matěj

Čau pani! 🙂 je mi 23 a jsem pro jakoukoliv cestu, třeba i cestování na celý život, napiš email!:) [email protected]
Rád bych dal sbohem stereotypům 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: