ASIE: Aktuální informace z aerolinek

ASIE: Aktuální informace z aerolinek

BRUSSELS AIRLINES: Nová linka do Bombaje.

BRUSSELS AIRLINES: Od 30. března začala společnost Brussels airlines provozovat linky do Bombaje na Mumbai’s Chattrapathi Shivaji International Airport, a to hned 5x týdně. Konkrétně pak v pondělí, středu, čtvrtek, pátek a neděli. Z Bombaje do Bruselu lety odlétají v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a sobotu večer.

KLM: Společnost KLM zavádí novou pravidelnou linku do Tehránu. Letadlo na trase Amsterdam – Tehrán bude létat 4x týdně od 30. října 2016. KLM Royal Dutch Airlines je národní letecká společnostNizozemska sídlící na mezinárodním letišti Schiphol v Amsterdamu. V současné době létá na všechny kontinenty.

THAI AIRWAYS: Letecká společnost zavedla nové lety Frankfurt – Phuket, a tedy možnost letět s Thai Airways s jedním přestupem z Prahy do této oblíbené destinace v Thajsku. Bude se létet 3x týdně (středa, pátek, neděle) od 20.11.2016. Lety jsou z Prahy pěkně návazné a u cestovních kanceláří lze získat zajímavé zaváděcí ceny (cca 18300,- Kč, dle CK).

UP ISRAEL AIRLINES: Až dvakrát denně se můžete dostat z Prahy do Tel Avivu za úžasné ceny, a to s leteckou společností UP Israel Airlines.

AIR SERBIA: Letecká společnost AIR Serbia nabízí od ledna tohoto roku ve spolupráci se společností Etihad dvě nové codeshare destinace, a to Singapur a Ho Či Minovo město. Mezi další codeshare destinace, které jsou díky této spolupráci dostupné, patří: Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Kuwait, Colombo a Seychely, a to pro lety přes Bělehrad a Abú Dhabí.

EMIRATES: Během prvních tří let od spuštění Wi-Fi na palubách letadel Emirates se k internetu připojilo více než půl milionu cestujících. Předpokládá se, že poptávka po této službě exponencionálně poroste. Emirates, globální společnost spojující lidí a místa, a největší mezinárodní aerolinka, v současné době  investuje více než 20 milionů dolarů ročně do zavedení a provozu systémů umožňujících připojení k Wi-Fi síti v letadle. Palubní Wi-Fi je k dispozici na letechEmirates obsluhovaných 53 letouny A380 a 28 letadly Boeing 777, které létají na trasách napříč šesti kontinenty. Letecká společnost připravila  také rozsáhlý program, který časem zajistí dodatečné nainstalování Wi-Fi v rámci celé flotily Emirates. Navíc společnost Emirates nezohledňuje vysoké náklady spojené s nákupem dat pro své

UKRAINE INTERNACIONAL: Společnost Ukraine International Airlines spouští od 14.8.2014 novou denní linku do uzbeckého Taškentu. Frekvence letů bude dvakrát týdně přes Kyjev se zárukou hladkého přestupu v rámci jednoho terminálu a perfektní návaznosti letů. Celková cena včetně tax je již nyní k dispozici od 10.027 Kč. UIA také ujišťují cestující, že veškeré lety, využívající letové koridory nad Doněckou a Luganskou oblastí, byly po nedávné tragické události na východě Ukrajiny odkloněny a oblétávají tuto oblast v bezpečné vzdálenosti.

UKRAINE INTERNACIONAL: Ukraine International Airlines spouští dne 9.7.2014 rozsáhlou promo akci – 25% sleva ze všech publikovaných tarifů na všechny destinace! Akce potrvá dva týdny a letenky lze koupit prostřednictvím oficiálního UIA webu www.flyuia.com nebo u předních prodejců letenek. Sleva se netýká letištních poplatků. Využijte tuto jedinečnou nabídku a cestujte v období od 1.10.2014 do 28.2.2015 (s výjimkou vánočního období 15.12.2014 – 11.1.2015) za bezkonkurenční ceny. Například oblíbený Bangkok pořídíte již od 12.000 Kč vč. poplatků!

WIZZAIR: Od 31. března 2014 připravila nízkonákladové letecká společnost Wizzair novou linku z Prahy do Tel Avivu. Létat se bude třikrát týdně, a to v pondělí, středu a pátek. Odlety z Prahy budou v 6:00 s příletem do Tel Avivu v 10:50, v opačném směru bude odlet 11:40 a přílet do Prahy 14:50. Můžete se taky těšit na skvělé ceny letenek od 1 499Kč. Tel Aviv je ekonomickým a kulturním centrem Izraele, mezi jeho hlavní lákadla města patří pláže (na výběr celkem 16), kavárny, obchodně-zábavní centra a památky i unikátní architektura. Navíc zde sídlí mnoho divadel, tanečních a hudebních center, koná se tu řada festivalů, např. Festival animovaného filmu, komiksů a karikatur, Studentský filmový festival, Jazzový, filmový a video festival.

UKRAINE INTERNACIONAL: Ukraine International Airlines zahájí svou první mezinárodní dálkovou trasu z Kyjeva do Bangkoku, a to od 20. ledna 2014. Lety budou provozovány 3x týdně.

EMIRATES: Letecká společnost Emirates bude od 4. prosince nově létat do Afganistánu. Nová linka z Dubaje do Kábulu bude provozována denně letounem Airbus A340-500, který nabídne cestujícím místa ve třech třídách – konkrétně 12 míst v první třídě, 42 v business třídě a 204 míst v ekonomické třídě. Let EK 640 bude z Dubaje odlétat denně v 9:55 a v Kábulu přistane v 13:15. Zpáteční let EK 641 bude z Kábulu odlétat v 15:30 a do Dubaje přiletí v 18:00. Kábul bude v pořadí již 138. destinací v síti Emirates.

ZAGROS JET: Již v září má zahájit pravidelné lety irácká společnost Zagros Jet, která bude mít základnu na mezinárodním letišti v Erbilu. Nová aerolinie je společným podnikem turecké Atlasjet Airlines a místní skupiny Zagros Group. Podle webových stránek společnosti plánuje Zagros Jet létat z Erbilu do Adany, Ammánu, Ankary, Bejrútu, Diyarbakiru, Istanbulu a Stockholmu. Zagros Jet budou zpočátku operovat se třemi letouny Airbus A321 pronajatými od AtlasJet Airlines.

ROYAL WINGS: Do hlavního města Jordánska Ammánu a také do známého turistického centra u Rudého moře – Akaby – se bude od konce října létat z Polska, Maďarska a České republiky přímým spojením. Na pondělní tiskové konferenci to společně oznámily Jordánský výbor pro cestovní ruch a letecká společnost Royal Wings.

IRAN ASEMAN AIRLINES: Iran Aseman Airlines chtějí pravidelně létat z Teheránu do Stockholmu. Nová linka má být provozována od 2. května dvakrát týdně letounemAirbus A340-300. Ten společnost odkoupila v loňském roce od bangladéšské aerolinie Rajshahi Air a zařadila do své flotily. Bude se jednat o první pravidelnou linku Iran Aseman Airlines do Evropské unie. Aerolinie dosud nasazovala svůj jediný A340 na lety z Teheránu do Dubaje a Istanbulu.

WIZZ AIR: Nízkonákladová společnost Wizz Air  oznámila otevření pravidelných letů do Dubaje. Společnost zahájí od 28. října lety z Budapešti, Bukurešti, Kyjeva a Sofie na nově otevřené letiště Dubai World Central Airport. Z Budapešti a Kyjeva bude Wizz Air létat do Dubaje čtyřikrát týdně, z Bukurešti a Sofie nabídne cestujícím tři lety týdně.

IRAQI AIRWAYS: Obnovené Iraqi Airways plánují znovuzahájit pravidelné lety z Bagdádu do Londýna. Linka bude provozována od 5. března třikrát týdně letounemAirbus A330-200 a přistávat bude na londýnském letišti Gatwick. Cestujícím bude na palubě k dispozici 24 sedadel v Business Class a 264 míst v ekonomické třídě. Iraqi Airways budou do britské metropole rovněž létat z iráckého města Sulajmáníja. Toto nové spojení bude provozováno jednou týdně letounem Airbus A321 v konfiguraci pro 168 cestujících. Obě linky budou mít při letu z Bagdádu do Londýna mezipřistání v Malmö. Od 15. června bude irácký dopravce létat do Londýna šestkrát týdně.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: