HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Arrowhead 135

Arrowhead 135

Režie: Brenda Piekarski, USA, 2014, 29 minut Ultramaraton Arrowhead 135 severní Minesotou patří mezi padesátku nejnáročnějších závodů na světě. Donutit zmrzlé tělo ke zdolání 135 mil na sněžném kole, běžkách, nebo pěšky za 60 hodin totiž není žádná hračka. Film sleduje jednoho závodníka z každé kategorie bojujícího nejen s mrazy -48 °C, ale i sám se sebou. Jak správně rozvrhnout síly? Kolik hodin, nebo spíš minut, spát? Čekají je totiž pouze tři kontrolní místa a počasí během nejchladnějího období roku se prakticky nedá předvídat. Zažijte sílu závodu s Bonnie, Markem a Johnem v prvním filmu minnesotské drsné série Among the Wild.

Režisérka Brenda Piekarski je pravá Minnesoťanka, která jde za každým dobrodružstvím. Celý život se točí kolem filmařiny a ta ji zavedla do všech koutů USA. Tvorbu série o outdoorových aktivitách ve svém rodišti si ale nemohla nechat ujít. Tahle lezkyně odstartovala celý projekt na Kickstarteru a Among the Wild se rozjel v plném proudu.

Trailer:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: