Arber: šumavské lyžování s německou kvalitou startuje 21.12.

Arber: šumavské lyžování s německou kvalitou startuje 21.12.

21. prosince otevře své lanovky Velký Javor na česko-německých hranicích. Dvanáct kilometrů sjezdovek s převýšením 320 metrů je určeno hlavně aktivním rodinám. Zatímco si děti mohou zkoušet první sjezdy v lyžařské školičce s českými lektory, náročnější lyžaři si rádi párkrát sjedou tři černé sjezdovky vedoucí od vrchní stanice kabinkové lanovky. Vedle dětského ArBär Kinderlandu najdete i snowpark. Dvakrát v týdnu (pátek a středa) je otevřeno večerní lyžování na upravených červených sjezdovkách. Svou šíří jsou na carving (jak) dělané.

Z Velkého Javoru výhled na celou Šumavu

Pokud si chcete užít krásnou přírodu, můžete si udělat výlet na vrcholek Velkého Javoru, dále na Malý Javoru, sejít k jezeru a traverzem se dostat na začátek sáňkařské trasy, která je součásti lyžařského areálu. Pěkný výhled ale máte i z kterékoli horské chaty. Až budete ležet v lehátku a pozorovat šumavské panorama, budete si připadat jako v Alpách. Poloviční vzdálenost, poloviční Alpy!

Veškeré informace o Velkém Javoru najdete na www.arber.de. Hledáte-li další informace o tom, co zajímavého v Německu podniknout, jistě vám poradí třeba v této skupině na Facebooku: facebook.com/NemeckoTuristickaZeme.

Německá turistická centrála

Zkušenosti čtenářů

Jaro

Potvrzuji skvele lyzovani , jen vikendy byva dost lidi .

Ondra

Tak jsme tam byli na večerním lyžování (od 18 do 21). Super poježdění za super cenu (10 euro/2 hod). Škoda, že už končí sezona.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: