HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

AMERIKA: Letecké novinky

AMERIKA: Letecké novinky

SINGAPORE AIRLINES: Nové spojení mezi Prahou a New Yorkem.

SINGAPORE AIRLINES: Od konce března tohoto roku spojí letecká společnost Sigapure airlines hlavní město Praha s letištěm John F. Kennedyho v New Yorku, a to denně přes Frankfurt. Linka bude operována AIrbusem A380, který nabízí First class (Suites), Business, Premium Economy and Economy Class. Velkou výhodou je bohatý váhový limit 2×23 kg na osobu.

BRUSSELS AIRLINES: Letiště v Bruselu Zaventem se pomalu otevírá pro své cestující, letecká společnost Brussels Airlines obnovila veškeré svoje lety tento víkend, tj. 10. dubna a od pondělí 11. dubna funguje ve svém běžném letovém režimu. Z důvodu zostřených bezpečnostních opatření na letišti Zaventem a provizorního odbavení cestujících se doporučuje cestovat pokud možno jenom s příručním zavazadlem, být na letišti nejméně 2 hodiny před odletem a je nutné mít vytištěnou palubní vstupenku nebo letenku. Pro aktuální informace raději kontrolujte stránky bruselského letiště na www.brusselsairport.be/en/.

BRUSSELS AIRLINES: Letecká společnost Brussels airlines začne od 27. března provozovat lety z Prahy přes Brusel do kanadského Toronta. Toronto je hlavním městem kanadské provincie Ontario a s počtem více než 2,6 milionu obyvatel je také nejlidnatějším městem v zemi. Linka Praha-Brusel-Toronto bude obsluhována 4x týdně.

LATAM: S platností od 4. listopadu 2015 letecká společnost LATAM Airlines Group začíná operovat spojení mezi Milánem (MXP) a Santiagem de Chile (SCL) s mezipřistáním v Sao Paulu (GRU). Tato trasa s denní frekvencí operovaná Boeingem 787-8 Dreamliner je k dipozici pro prodej od 31. července.

KLM:KLM Royal Dutch Airlines zavedla 28. března novou pravidelnou linku do Kolumbie. Třikrát týdně (v úterý, čtvrtek a sobotu) bude 777-200  s nejnověji vybaveným moderním interiérem létat z Amsterdamu do Bogoty, poté bude pokračovat do Cali a odtud se vrátí zpět do Amsterdamu.

KLM: Aerolinka KLM Royal Dutch Airlines rozšiřuje v letním letovém řádu svoji síť o nové destinace. Z dálkových letů bude do kanadského Edmontonu KLM létat z Amsterdamu od 5. května 2015 pravidelnou linkou 3 x týdně, a to v úterý, čtvrtek a v neděli. Od 22. června 2015 pak přidá ještě jeden páteční let a na přání cestujících bude nabízet celkem 3 cestovní třídy – 30 sedadel ve World Business Class, 178 sedadel v Economy Class a 35 sedadel v Economy Comfort zone (10 cm více prostoru pro nohy, dvakrát více polohovatelné opěradlo a přednostní opuštění paluby letadla). Lety do Edmontonu jsou plánovány na 14.35 z Amsterdamu s příletem 15.35 místního času do Edmontonu. Odlet z Edmontonu je v 18.10 a přílet do Amsterdamu je následující den v 10.45.

KLM: Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines pozvala první zářijový večer své fanoušky do pražského Fashion Clubu. Tam se konala party pro prvních 150 účastníků soutěže o 2 letenky na karibský ostrov Curaçao. Úkolem soutěžících bylo představit si exotickou dovolenou a poslat z ní originální pozdrav. Porota KLM vybrala deset nejoriginálnějších, ze kterých rozhodli o vítězi sami návštěvníci party v karibském rytmu. S velkým náskokem zvítězila Olga Kodymová, která poslala z pomyslné exotické dovolené tento pozdrav: „Vracím zpáteční letenku KLM, odsud mě už nedostanou! Máma“. Z přítomných vylosoval ředitel KLM Royal Dutch Airlines v České republice František Šiling za asistence moderátora večera herce Petra Vágnera ještě výherce víkendového výletu pro 2 osoby do Amsterdamu – stala se jím Anna Typltová.

EMIRATES: Společnost Emirates spustila v pondělí 10. března denní linku mezi Dubají a Bostonem. Boston se tak stane osmou destinací společnosti v USA a 142. destinací globální letecké sítě, která spojuje klíčové turistické a obchodní destinace na šesti kontinentech.

BRUSSELS AIRLINES: Do zimního letového řádu společnosti Brussels Airlines byly přidány dvě nové destinace – Washington a Alicante. Lety do Washingtonu byly zahájeny v červnu 2013 a jsou operovány 4 x týdně letadly Airbus A330. Denní spojení z Bruselu do New Yorku zůstává beze změny. Dále se mohou cestující s Brussels Airlines nově podívat do španělského Alicante.

KLM: Letecká společnost KLM oznámila obnovení letů do Santiaga de Chile. Od 2. února 2014 KLM prodlouží své stávající lety do Buenos Aires až do chilského hlavního města. Linka bude provozována třikrát týdně letounem Boeing 777-300, který nabídne 35 míst v business class, 40 v premium economy a 450 míst v ekonomické třídě. KLM v minulosti létaly do Santiaga de Chile dvakrát až třikrát týdně s letounem Boeing 747-200. V roce 1999 však byly lety zastaveny.

NORWEGIAN: Nizkonákladová společnost Norwegian oznámila tento týden rozšíření dálkových letů do USA. Společnost chce v příštím roce zahájit pravidelné lety ze Skandinávie hned do tří nových destinací v USA. Začátkem března 2014 zahájí Norwegian lety ze Stockholmu a Kodaně do Los Angeles. Druhou novou destinací v USA bude Oakland, kam společnost bude od 28. března 2014 létat třikrát týdně z Osla. Od 3. května 2014 bude v provozu rovněž linka Stockholm – Oakland, operovaná dvakrát týdně. Poslední novinkou na mapě cílů Norwegian bude Orlando. Od 29. března 2014 bude společnost létat do tohoto města na Floridě dvakrát týdně. Od 28. března 2014 bude Norwegian rovněž nově létat čtyřikrát týdně z Kodaně do New Yorku na letiště JFK. Všechny linky budou provozovány dálkovými letouny Boeing 787 v konfiguraci pro 291 cestujících.

FLY JAMAICA: Fly Jamaica Airways je nová letecká společnost z karibského ostrova Jamajka. Společnost po 14 měsících příprav získala veškerá potřebná povolení k zahájení pravidelných letů do USA. Z hlavního města Kingstonu nabídne Fly Jamaica Airways lety na newyorské letiště J.F. Kennedyho. Linka bude provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 757-200. Zahájení letů bylo plánováno na pátek 25. ledna, nicméně start letů byl odložen. Společnost plánuje otevření dalších linek do Toronta v Kanadě a Georgetownu v Guyaně.

IBERIA: Iberia ruší několik linek ve Střední a Jižní Americe operovaných z Madridu –  Havanu, Santo Domingo, San Juan a Montevideo. Naopak plánuje posílit pořet letů pro některé další destinace v této oblasti.

TURKISH AIRLINES: Vedení Turkish Airlines rozhodlo o otevření linek do nových destinací v Severní a Latinské Americe. Společnost by měla v příštích dvou letech zahájit pravidelné lety do Havany, Caracasu, Mexico City, Montrealu, Bostonu a San Francisca. Termín otevření jednotlivých linek závisí na získání potřebných povolení a dostupnosti letadel pro nové lety.

DELTA AIR LINES: Americká letecká společnost Delta Air Lines dnes potvrdila obnovení letů na lince New York – Praha. Společnost bude linku v letní sezóně provozovat denně letouny Boeing 767-300 o kapacitě 209 míst.

BRUSSELS AIRLINES: Nový let do New Yorku bude zajištěn kompletně zrenovovaným Airbusem A 330 vybaveným nejnovějšími technologiemi a zajišťujícím veškeré pohodlí během letu. Zvláště příjemná jsou  v business třídě sedadla, která se dají sklopit do vodorovné polohy a ergonomická sedadla v ekonomické třídě. Brussels Airlines se vracejí do Spojených států poprvé po desetileté přestávce. Lety do New Yorku jsou každý den pondělí – neděle.

ICELANDAIR: Icelandair bude od května do září 2013 létat 2x týdně z Reykjavíku do Anchorage. Kombinace Island, Aljaška – to zní lákavě.

DELTA AIR LINES: Delta Air Lines přeruší na zimu lety do Prahy.

airwaysInformace o nových linkách, zrušených letech i dalších zajímavostech připravujeme ve spolupráci s www.airways.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: