ALPINA: Zajímavá nabídka do exotických destinací – Peru, Gruzie nebo Tanzánie

ALPINA: Zajímavá nabídka do exotických destinací – Peru, Gruzie nebo Tanzánie

ALPINA: Zajímavá nabídka do exotických destinací – Peru, Gruzie nebo Tanzánie

Cestovní kancelář Alpina nabízí nejen spoustu outdoorových zájezdů po Evropě, v její nabídce nechybí ani spoustu zajímavých exotických destinací, které propojují poznávaní i sportovní aktivity.

Na zájezdu do Gruzie poznáme přírodní i kulturní bohatství a jedinečnost této nádherné postsovětské země. Oblast centrálního Kavkazu a Svanetie tvoří nebetyčné štíty, četné ledovce, dlouhá zelená údolí a malé středověké vesničky s unikátními strážními věžemi, kdysi bránící toto území před nájezdy kočovníků. Gruzie je velmi bohatá svým kulturním dědictvím. Naše putování nám také umožní nahlédnout do rozdílnosti života místních lidí v malých vesničkách v horách, ve velkoměstě a v oblasti turisticky navštěvovaného pobřeží Černého moře.

Severní Peru je jihoamerickým trekařským rájem. Nejznámější je andský hřeben Cordillera Blanca s proslulým nejvyšším vrcholem Huascarán. Nachází se zde také jedna z nejkrásnějších hor světa – sněhové Alpamayo. Jedná se o pohoří s nejvyšší koncentrací šestitisícových vrcholů v Jižní Americe. Pohoří Cordillera Huayhuash je relativně pustější – tedy výzva i pro dobrodruhy. Horské laguny jsou zde snad ještě hezčí než v Cordillera Blanca. Huayhuash hostí také několik špičatých šestitisícovek, často matterhornského typu.

Posledním tipem je trekový zájezd do magické Afriky za exotikou, za obrovskou zkušeností a velkými zážitky na černém kontinentu. Čeká vás aklimatizační výstup na atraktivní vrchol Mt. Meru (4566 m) s fantastickým pohledem na Ash Cone, mladý postranní sopečný kužel s vypreparovaným kráterem. Poté se vypravíte na Kilimanjaro (5896 m), nejvyšší horu Afriky a nejvyšší osaměle stojící horu na světě. Cílem je nejen pokusit se vystoupit na nejvyšší vrcholy Tanzanie, ale také Afriku poznat. Nechybí proto například safari.

Další zajímavé zájezdy naleznete na www.alpina.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: