ALPINA: Aktivní poznávací zájezd do Laosu a Kambodži

ALPINA: Aktivní poznávací zájezd do Laosu a Kambodži

ALPINA: Aktivní poznávací zájezd do Laosu a Kambodži

Jihovýchodní Asie je jedním z nejinspirativnějších regionů pro dobrodruhy na světě. Tropické skvosty, Laos a Kambodža, nejsou ještě příliš rozvinuté a turisticky tolik objevené jako třeba sousední Thajsko – o to jsou přitažlivější. Najdeme zde nádhernou přírodu tropů s „kuželovitým“ krasem a jeskyněmi, džungli a divoké vodopády, modravé laguny, ráj tropických ostrovů a jejich snové pláže. Fascinující kulturu představují mniši théravádského buddhismu v oranžových rouchách, úžasně zdobené buddhistické chrámy – waty, domorodé vesnice a chatrče postavené na kůlech nad vodou, vodní život na řekách a jezerech, rušná atmosféra pestrých trhů.

Při naší cestě s CK Alpina budete kopírovat asijský veletok Mekong, který utvářel místní krajinu, kulturu a historii po tisíce let. Projedete většinu Laosu od severu k jihu a Kambodžu skrz naskrz. Navštívíte jedno z nejkrásnějších měst JV Asie Luang Prabang a v jeho okolí se můžete projet na slonech. Úžasnou krasovou krajinu kolem Vang Vieng poznáte na kole. Lodí proplujete jednu z největších jeskyní Laosu Kong Lo.

Čeká vás výlet na kajaku oblastí 3000 ostrovů na řece Mekong, kde máte velkou šanci pozorovat vzácné sladkovodní delfíny. Nahlédnete do pohnuté historie Kambodži a éry Rudých Khmérů. Odpočinete si na kouzelném tropickém ostrovu Koh Rong, kde také podniknete dobrodružný výlet do tropické džungle. Nemůže chybět návštěva jedné z největších atrakcí celé Asie, monumentálního historického chrámového komplexu Angkor Wat, zapsaného ve světovém dědictví UNESCO.

Více na www.alpina.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: