HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Téma cestování láká stále mladší a mladší publikum, říká programový šéf festivalu Tourfilm Petr Horký

Téma cestování láká stále mladší a mladší publikum, říká programový šéf festivalu Tourfilm Petr Horký

Přestože je 51. ročník festivalu filmů s cestovatelskou tématikou věnován tématu sta let cestování, žádné nostalgické vzpomínání na doby minulé se v Karlových Varech konat nebude.Naopak, prestižní festival se v pátek 5. a v sobotu 6. října stejně jako loni zaměří na mladou generaci. „Měli jsme od Czech Tourismu zadání orientovat se na mladé publikum. A překvapilo mě, že mladí loni opravdu přišli – a navíc s sebou vzali rodiče a prarodiče,“ říká programový šéf festivalu Petr Horký.

Známý cestovatel a moderátor se tak díky organizování Tourfilmu setkal s řadou osobností, mezi něž patřili i zástupci mladé generace. „Třeba mladý youtuber Kovy, chytrý a šikovný chlap. Festival reflektuje i internetové platformy. Také budou vyhlášeni vítězové tematické soutěže fotografií České republiky, kam přispěly všechny generace,“ dodal Horký.

Letošní ročník festivalu nabídne nejlepší cestovatelské filmy a spoty. Známí čeští a slovenští cestovatelé, dobrodruzi, herci a blogeři vezmou diváky s sebou na své cesty. Při workshopech se zájemci budou moci naučit fotit portréty nebo si poslechnout, jak snadné je stát se digitálním nomádem a cestovat po celém světě. Připraven je i tvořivý program pro děti a přednáška o cestování s nimi pro jejich rodiče.

Miloslav Stingl, cestovatel, etnograf a spisovatelMiloslav Stingl, cestovatel, etnograf a spisovatel

Mezi taháky programu patří Lucie Radová a její postřehy z dobrodružné cesty napříč Jižní Amerikou, kterou absolvovalo „5 holek v tuktuku“, Petr Voldán zase poukáže na významné české stopy ve světě. Přijedou ale i herec Martin Dejdar, automobilový závodník Karel Loprais, nejslavnější slovenský režisér a dobrodruh Pavol Barabáš, cestovatel Ruda Švaříček a další.

Nejstaršího festivalu cestovatelských filmů na světě se zúčastní celkem 435 snímků, ty nejlepší z nich se budou promítat v prostorách Grandhotelu Ambassador v centru města. Vstup na veškerou produkci, besedy i přednášky je zdarma. Celý program je dostupný na webovkách www.tour-film.cz.

Hlavním hostem festivalu bude slovenská herečka Zuzana Kronerová, dvojnásobná držitelka Českého lva za snímky Divoké včely a Bába z ledu. Fanoušky rybolovu a vodních toků zase zaujme světoznámý rybář Jakub Vágner, který vylíčí své dramatické zážitky z bitev s cizokrajnými vodními obludami. Vrchol programu pak obstará koncert slovenského zpěváka Miro Žbirky s kapelou (vstupenky je možné vyhrát na facebooku nebo webových stránkách festivalu).

Mezi slovutná jména patří i světoznámý fotograf Robert Vano, jenž se také v sobotu večer zúčastní slavnostního promítání filmu o svém neobyčejném životě. Projekce snímku Robert Vano – Příběh člověka doprovodí diskuze s fanoušky. „A pro třicet z nich Robert Vano uspořádá dvouhodinový workshop, během nějž zájemcům poodhalí něco ze svého umění,“ říká Horký.


28.09.2018, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Chcela by som sa poďakovať tvorcom tejto stránky.Verím, že mi pomôže splniť si sny. =)
Sponzorováno