HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Dovolenkové trendy letošní sezony. Víte, jaké to jsou?

Dovolenkové trendy letošní sezony. Víte, jaké to jsou?

I letní dovolená podléhá trendům. Podle Asociace cestovních kanceláří letos Češi plánují nejčastěji sedmi až desetidenní dovolenou, prodloužené víkendy po Evropě, letecké zájezdy do Egypta i dovolenou vlastním automobilem do Chorvatska.Červenec je rájem letních dovolených

Hlavní dovolenková sezona probíhá v červenci a v srpnu. Letos ale jednoznačně u Čechů vítězí první prázdninový měsíc, a to hlavně prvních 14 dní v červenci. Začátek prázdnin je oblíbený i díky státním svátkům, které umožňují si dovolenou prodloužit. Už nyní je začátek července zcela vyprodaný. Najít volné ubytování, stejně jako charterové lety, je už prakticky nemožné. Především pak Řecko a Španělsko hlásí velký zájem turistů.

Automobilem do Chorvatska je klasika

Dovolená vlastní dopravou má své kouzlo. Můžete vyrazit kdykoliv, stejně tak si i po cestě zastavit kdykoliv a vydat se na výlet kamkoliv. Mezi nejprodávanější destinace s vlastní dopravou letos jednoznačně patří stálice v podobě Chorvatska a dále pak Slovensko, Rakousko a Itálie. Automobilem Čechy neláká jen moře, ale čím dál více lidí to táhne také do přírody, na hory a za poznáním historie.

Na výsluní se vrací nejen Egypt

Politická nestabilita a nebezpečí už je dávno zapomenuto. Češi se opět nebojí létat do Egypta, Turecka a Tuniska. Zájem o tyto země raketově stoupá. Důvodem je, že nejen Egypt nabízí skvělý poměr cena/výkon. Zatímco týdenní zájezd all inclusive v pětihvězdičkovém hotelu lze do afrických zemí sehnat za 15 000 Kč, za tu samou dovolenou v Řecku či Španělsku si musí lidé připlatit minimálně dalších 5 000 Kč.

Kam jezdí Češi na dovolenou?Kam jezdí Češi na dovolenou?

V oblibě jsou poznávací zájezdy

Vydat se po stopách historie, poznávat místní kulturu, navštívit zajímavá turistická místa. I to Čechy letos táhne. Nejpopulárnější jsou víkendy do evropských měst, velmi kupované jsou ale i zájezdy za poznáním Skandinávie, Islandu nebo Ruska. A Češi si letos nechtějí nechat ujít ani plavby na zaoceánských lodích, které plují Středozemním mořem, Karibikem nebo po krásách Aljašky.

Sedmi až desetidenní dovolená Čechům stačí

Co se letní dovolené týká, je největší poptávka po sedmi až desetidenních pobytech. Velmi často ale lidé požadují kvalitnější ubytování a stravování formou all inclusive. I proto Češi nenechávají nic náhodě a nestačí jim jen to, co je napsáno. Čtou tak recenze hotelů, které jim o kvalitě či nekvalitě zájezdu poví mnohem více než popis a fotografie.

Češi nepohrdají ani vlastí

V neposlední řadě našinci plánují i dovolenou po krásách České republiky. V tomto směru letos vyhrává především jižní Morava, jižní Čechy a Praha. Kromě oblastí pak táhnou zajímavá turistická místa, jako jsou například Dolní oblast Vítkovice v Ostravě nebo Lednicko-valtický areál na Moravě.


31.05.2018, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

I give you really good price!
Sponzorováno