HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018 doplní akce World Film a TOP GASTRO & HOTEL

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018 doplní akce World Film a TOP GASTRO & HOTEL

Ve dnech 15. – 18. února tohoto roku se v Praze Holešovicích uskuteční největší středoevropský veletrh cestovního ruchu Holiday World.Letošní partnerskou zemí veletrhu se stane Slovensko. Toto partnerství není náhodné, naopak bylo vybráno na počest stému výročí Československa a pětadvacetiletému výročí samostatnosti obou republik. Na veletrhu se soustředí téměř celý svět. Chybět nebudou Národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. Na turistické zážitky budou lákat všechny regiony České republiky. Aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur.

Celkem se zde bude prezentovat 46 zemí světa. Holiday world 2018 se uskuteční pod záštitou Ministryně pro místní rozvoj, CzechTourismem a Asociace krajů české republiky. Součástí veletrhu bude i bohatý doprovodný program a řada konferencí na téma cestovní ruch a trendy letošní sezony. Paralelně s Holiday world proběhne i Top Gastro & Hotel – gastronomický veletrh a World Film – cestovatelský festival plný besed, projekcí a výstav s významnými cestovateli.

Foto z minulého ročníkuFoto z minulého ročníku

Během celého víkendu bude probíhat bohatý doprovodný program. Součástí veletrhu budou zajímavé workshopy, přednášky a semináře na aktuální témata v oboru. Návštěvníci veletrhu budou moci prostřednictvím expozic procestovat téměř celý svět, poznat kulturu, památky, národní zvyklosti či ochutnat místní speciality.

World Film - setkání s osobnostmi i s jejich dobrodružnými zážitky

Již tradiční a velmi atraktivní součástí veletrhu HOLIDAY WORLD je víkendová přehlídka filmů, autogramiád, vystoupení cestovatelů a prezentace jejich nových dobrodružství, premiér nových filmů a výstav fotografií z cest pod názvem WORLD FILM. Tento festival bude probíhat v Křižíkově pavilonu B ve dnech 17. a 18. února a návštěvníci na něm mají jedinečnou možnost osobně potkat zajímavé cestovatelské osobnosti.

Seznamte se s MarokemSeznamte se s Marokem

Mezi nimi bude i  legendární český cestovatel Miroslav Zikmund. Stejně tak jako i autoři knihy STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA Petr Horký, Miroslav Náplava a Vladimír Kroc. Ty budou moct návštěvníci potkat při autogramiádě této knihy. Oceňovaný fotograf Václav Šilha se podělí o zážitky z návštěv ohroženého kmene amazonských indiánů Waorani. Připraveno je i napínavé povídání polárníků Markéty Peggy Marvanové a Adama Závišky a představení jejich knihy První stopa. Dále příběhy úspěšného spisovatele Pavla Stehlíka, veterána z Afganistánu. Tomáš a Hana Hájkovi se podělí o  své zkušenosti z  cestování s dětmi, které není omezující, naopak může otevřít nové pohledy na svět. Lukáš Matějček se podělí o lepší i horší zážitky ze své cesty stopem po Iránu.

TOP GASTRO & HOTEL

V roce 2018 se mohou návštěvníci těšit také na 12. ročník gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel. Cílem spojení jednotlivých veletrhů je poukázat na vzájemné souvislosti mezi světy cestování a gastronomie a představit je v co nejširší paletě odborníkům i laikům. Celá atmosféra bude podkreslena bohatým doprovodným programem. Všichni příchozí se se mohou zapojit do školy vyřezávání ovoce a zeleniny pod taktovkou mistrů v tomto oboru nebo fandit profesionálům v barmanských show, které pořádá partner veletrhu, Česká barmanská asociace.

Foto z minulého ročníkuFoto z minulého ročníku

Program výstavních dnů bude na holešovickém výstavišti opravdu bohatý, nenechte si tedy ujít jedinečnou příležitost seznámit se zblízka s celým světem. Další informace naleznete na www.holidayworld.cz a www.top-gastro.cz.

Organizátor akce: INCHEBA EXPO PRAHA, spol. s r.o.

Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice

Otevírací doba: Pouze pro odborníky- čtvrtek: 9.30 - 18.00 a pátek: 9.30 - 18.00

Pro veřejnost- pátek/sobota: 9.30 - 18.00 a neděle 9.30 - 16.00

Vstupné:

15.2. - 16.2. 2018 - POUZE PRO ODBORNÍKY (platí na Holiday World a Top Gastro & Hotel)

  • Předregistrace odborníků: 200 Kč (permanentka na 4 dny), na pokladně: 500 Kč

16.2. - 18.2. 2018 - PRO VEŘEJNOST (platí na Holiday World a Top Gastro & Hotel)

  • Vstupné plné: 150 Kč
  • Zlevněné vstupné: 100 Kč (senioři, studenti, ZTP)
  • Děti do 15 let, ZTP+P vč. 1 osoby doprovodu: Zdarma
  • Děti do 15 let musí mít doprovod.
  • Zákaz vstupu se psy

13.02.2018, Tereza Kramplová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Miluji letiště. Rád se koukám skrz okna na odlétající letadla. Rád bych prožil takové dobrodružství jako Tom Hanks ve filmu Terminál
Sponzorováno