HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou: nový seriál ČT

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou: nový seriál ČT

Advokát Karel a Martin, sportovec tělem i duší, který se živí výškovými pracemi, jsou hlavními hrdiny nového seriálu ČT. Dokumentuje jejich osmiměsíční putování směrem na východ, které zakončili v Himáláji na hoře Manáslu.Oba jsou skialpinisté a táhne je to do vysokých hor. Když je ale při výstupu na sedmitisícový vrchol v pohoří Pamír smetla lavina a oni přežili, několik dnů přemýšleli v základním táboře, zda s touhle zálibou neskončí.

Nahoru po svých, dolů na lyžíchNahoru po svých, dolů na lyžích

Nakonec se vydali na cestu znovu, a tak si potvrdili, že tohoto typu dobrodružství se prostě nedokážou vzdát. Naplánovali si tedy cestu přes Asii až do Himálaje. Prodali, co měli, koupili starý džíp a vyrazili na osmiměsíční putování podél Hedvábné stezky.

Ne vždy šla cesta hladceNe vždy šla cesta hladce

Sedmidílný seriál divákům zprostředkuje osobní zážitky Karla a Martina, které v každém díle končí výstupem do vysokých hor. Jejich putování završí výstup na osmitisícovku Manáslu a sjezd z jejího vrcholu.

Vysokohorský bivakVysokohorský bivak

„V tomto případě jsem stála před nelehkým rozhodnutím, zda svěřit kameru a vlastně celý výsledek natáčení dvěma amatérům. Jejich nadšení a obdivuhodné sportovní výkony mě ale přesvědčily, že má smysl riskovat. Záběry z výstupů i sjezdů velehor a jejich setkávání s lidmi v zapomenutých koutech světa, které během své osmiměsíční cesty potkávali, snad přinese i divákům neobvyklé pohledy na všední život podél Hedvábné stezky,“ říká režisérka a kreativní producentka Jana Škopková.

Seriál můžete sledovat i na webu České televize.


07.09.2016, Tereza Kramplová


Diskuse


Tomas P.
Tomas P.

Ahoj / Dobrý den

Rad cestuju, rad jsem v prirode a strasne nerad sedim pred Televizi a divam se na zazitky jinych. Radeji je zazivam sam, v dobrem slova smyslu. Po dlouhe dobe jsem to mel "naopak" a to kazdy ctvrtek vecer na CT2. Sledoval jsem jeden z nejlepsich dokumentu (cestopisu), kter jsem kdy videl.

Diky vam obema! Super!

21. 10. 2016, 22:37:48
Libor
Libor

Souhlasím (i když já se na dokumenty dívám rád), úžasná cesta a pěkně natočené (i když amatérsky, ale to nevadí, aspoň to bylo bezprostřední).

22. 10. 2016, 00:00:23
Zuzana K.
Zuzana K.

Nam se vas cestovatelsky serial moc libil. Prave to, ze to nebyla zadna moc komerce bylo super. Tesim se, az zase nekam vyrazite a natocite nejake dalsi zabery. Vase Hedvabna stezka a Kosmo, to je to, na co se dalo v posledni dobe v Ceske televizi koukat! :D

29. 11. 2016, 13:56:29

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Není všechno zlato, co se třpytí na tržišti.
Sponzorováno