HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Mladý dobrodruh natočil Zpověď kluka z paneláku

Mladý dobrodruh natočil Zpověď kluka z paneláku

Nejnovější film mladého dobrodruha Lukáše Matějčka představuje problematiku každodenního života obyvatel Svaljavské osady. Do oblasti Zakarpatské Ukrajiny, se vydal jako dobrovolník humanitárního projektu Mária & Mária.Na konci podzimu 2014 se dobrodruh Lukáš Matějček, v rámci humanitární pomoci obyvatelům Svaljavské osady, vydal na cestu do Zakarpatské oblasti na západní Ukrajině.

Odvezl si z ní nejen fotografie tamní přírody a lidí, jež tam žijí v nelidských podmínkách… Jeho nejnovější film, Zpověď kluka z paneláku, zasahuje do jeho dětství a následného dospění v podobě uvědomění si faktů romské problematiky.

Jak se mu to povedlo, přesvědčte se sami...

Lukáš Matějček (*1995) je studentem Bezpečnostně právní akademie Ostrava, odkud taky pochází a kde žije. Momentálně nastupuje do maturitního ročníku, což ho řadí mezi nejmladší české cestovatele. V 18 letech se vydal na svou první cestu a to stopem do Íránu. Sám je však, co se týče jeho osoby skromný a za velkého cestovatele se rozhodně nepovažuje. Výpravu do Íránu úspěšně zvládl a dokončil. Lukáš ze své cesty natočil krátký film, který získal čestné uznání na cestovatelském festivalu Rajbas 2014 a také sepsal deník, který sklidil nemalé ohlasy. Deník je stále zveřejněn na jeho webu lukasdobrodruhem.cz. Za svůj web získal 2.místo v celorepublikové soutěži Blog Talent 2014.
Po maturitě, která ho letos čeká, se vydává na další, teď už mnohem delší cestu. Kam, ale zatím neprozradil.

21.02.2015, Vendula Pudelková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Cesta je cíl...

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

Sponzorováno