POSLEDNÍ DISKUSE

Farmářské slavnosti 2016 -Biofarma Belina

30. 7. 2016 10:00 - 30. 7. 2016 16:00

Místo konání: Biofarma Belina, Nežichov 8, Toužim, 364 01 (okres Karlovy Vary)

Web: www.farmarskeslavnosti.cz


Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství opět připravilo další ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na podporu českého venkova.

Pro veřejnost se během léta otevřou čtyři farmy v různých krajích České republiky, v září Národní zemědělské muzeum v Praze a připraví pro návštěvníky nejen zábavný program, ale také mnoho zajímavých informací o životě na farmě a vzniku kvalitních regionálních potravin. Třetí Farmářská slavnost se bude konat 30. července na Karlovarsku na Biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi.

„Farmářskými slavnostmi chceme lidem přiblížit rodinné hospodaření a život na venkově. Jsou to totiž právě farmářské rodiny, které v poslední době vytvářejí a výrazně zlepšují image českého venkova i českých potravin. Stále více lidí chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit,“ zve na slavnosti ministr zemědělství Marian Jurečka.

Tato rodinná biofarma leží na okraji Slavkovského lesa ve vesnici Nežichov, která se nachází v malebném údolí pod Třebouňským vrchem nedaleko městečka Toužim. Zabývá se chovem ovcí, většinou se jedná o křížence plemen Zwartbles, Suffolk a Východofríské ovce. Vidět zde můžete i krávy plemene Galloway, dojnice plemene Český strakatý skot a holštýnské dojnice.

Jsou připraveny tematické hry a soutěže a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Nebude chybět hod lasem ani simulátory dojení krávy a jízdy na býkovi. Budete se moci dozvědět více o procesu výroby a zpracování bio masa a podívat se do prostorů této farmy.

Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov. Cílem je ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání, že současní zemědělci žijí v atraktivním prostředí a používají špičkovou moderní techniku. Projekt má přiblížit, jak se žije na venkově, jak se vyrábí potraviny a jak vypadá dnešní moderní farmář, aby při volbě svého budoucího povolání děti zvažovaly i zemědělské profese a měly o jejich náplni co nejlepší představu.

Akce začíná v sobotu 30. 7. od 10 hodin a vstup je pro návštěvníky zdarma.

Kde: Biofarma Belina, Nežichov 8, Toužim, 364 01 (okres Karlovy Vary)


CESTOVATELSKÝ TWEET

Přehledná medína? Blbost!
Sponzorováno