Adrenalinový kurz v Julských Alpách

Adrenalinový kurz v Julských Alpách

18. – 21.9.2014 Julské Alpy rozprostírající se na území jednoho z nejstarších národních parků na světě, nabízejí odvážné výstupy po zajištěných cestách (via ferratách) v bělostných vápencových stěnách, ale i odpočinek u průzračných řek a vodopádů. Pro všechny z nás se nabízí možnost ochutnávky raftingu, hydrospeedu na řece Soča, nebo dobrodružnějšího canyoningu.

Program

1. den: ČR – Bovec
Ranní odjezd (Brno) přes Rakousko do Slovinska. Ubytování v poklidném kempu u městečka Bovec, seznámení s programem, představení jednotlivých adrenalinových aktivit (canyoning, rafting, speleologie). Přes pozůstatky opevnění a pevností z první světové války k soutoku řeky Soča a Korytnice, koupání v průzračné řece Soča a večerní odpočinek v sympatických kavárnách a restauracích městečka.

2. den: Skrz Prisojnikovo okno
Z nejvýše položeného Slovinského silničního sedla Vršič (1611 m), zajištěná cesta (obtížnost B-C) v severní stěně hory Prisojnik (2550 m), vedoucí skrz kamenné „Prisojnikovo“ okno. Sestup úbočím k horské chatě Tičarjev dom (1620 m), ochutnáme místní speciality a vydáme se k pramenu řeky Soči. Alternativně je možné na vrchol Prisojniku vystoupit po turistické stezce, nebo navštívit vedlejší vrchol Mala Mojstrovka (2332 m).

3. den: Via Italiana a Mangart
Přesun po panoramatické silnici k Mangarstkému sedlu (2100 m), po zajištěné cestě „Via Italiiana“ (obtížnost C) severní stěnou majestátné hory Mangart. Odpočinek na horské chatě „Koča při Mangarském sedlu“ spojený s ochutnávkou tradičních palačinek. Návštěva podzemí pevnosti Hermann a přesun do městečka Bovec. Alternativně je možné na vrchol Mangartu (2679 m) vystoupit po turistické stezce.

4. den: Rafting, canyoning – rozloučení se Slovinskem
Dopolední volitelný program: adrenalinové aktivity (canyoning, rafting) nebo pěší výlet soutěskou řeky Korytnice, vodopád Boka (nejvyšší vodopád Slovinska). Rozloučení se Slovinskem a přejezd přes Rakousko do ČR.

Doprava: zajištěna mikrobusem, odjezd ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách z Brna, předpokládaný návrat zpět do Brna je v neděli kolem 22 hod. Nástupní místo: Brno. Vlastní doprava je možná.

Ubytování: 3 noci ve vlastních stanech v příjemném kempu na okraji městečka Bovec. Pro nocování je potřeba mít vlastní stan, spacák a karimatku. K dispozici je WC, teplá voda, sprcha, restaurace, lednička, připojení k internetu a možnost dobíjení el. zařízení. Za příplatek je možné zajistit spaní v apartmánech.

Stravování: vlastní, nebo v přilehlých restauracích, rychlém občerstvení. 5 minut chůze je od kempu obchod s možností dokoupení čerstvých potravin. Ceny v obchodech jsou srovnatelné s cenami v ČR.

Program v Julských Alpách je koncipovaný i pro nováčky s pohybem ve vyšších horách a po zajištěných cestách. Bonusovým doplňkem je možnost vyzkoušení adrenalinových aktivit – rafting na Soči, nebo canyoning.

Do ceny jsou zahrnuty následující služby:
– doprava z Brna
– 3x ubytování v kempu
– služby mezinárodního horského průvodce UIMLA
– certifikát o absolvování kurzu

Služby za příplatek:
– adrenalinové aktivity (canyoning, rafting /35-46€ osoba/ (Aktivity jsou představeny a placeny přímo na místě)
– zapůjčení ferratového vybavení (horolezecká přilba, jistící set, bederní a hrudní úvazek, odsedávací smyčka) = 200 Kč/osoba/akce


Cena: 3980,- Kč/os

Přihlášky na email pavel.pichler@hedvabnastezka.cz, předmět emailu: Julky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: