HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Absolutním vítězem Valašského Kila se stal Pavel Koranda

Absolutním vítězem Valašského Kila se stal Pavel Koranda

Druhý červnový víkend, tj. 12-14.6.2015, proběhl na Valašsku 2.ročník vytrvalostního závodu jednotlivců a dvojic Valašské kilo. Základnou se stala opět ZŠ Žerotínova ve Valašském Meziříčí a její skvělé zázemí. Do závodů se přihlásilo celkem 26 jednotlivců ve třech kategoriích a 13 dvojic v kategorii týmů.  

V pátek 12.6. se odregistrovalo celkem 47 závodníků. Díky předpovědi počasí bylo jasné, že je čeká velmi tvrdá zkouška, neboť teploty přes 30 stupňů nejsou to pravé ořechové. Před samotným startem proběhl krátký informační tok, který letos kromě zásad, jak zaznamenávat průchody tzv. Krpály, nabídl jednu V100 novinku – soutěžící se v 21:00 dozvěděli, že letošní start proběhne mimo Valašské Meziříčí a závodníci pod heslem „Copak je to za Valacha“ budou převezeni autobusy neznámo kam.

Oficiální start závodu proběhl v 22:05 na stadionu ve Vsetíně – soutěžící si vyzvedli karty se svými startovními čísly a nalezli tam 6 Krpálů, které byly abecedně řazeny. Poté se všichni ponořili do map a hledali a trasovali. Každý si mohl najít tu svou vlastní cestu…

Noc byla relativně klidná. Dva závodníci ze zdravotních důvodů se sice odhlásili, ale nebylo třeba jejich odstoupení řešit svozem.

Následující den ráno byla základna v plných obrátkách, neboť mezi 8 a 11 hodinou byly letmé starty do rodinných pochodů. Zejména 11 km trasa s hledáním a sbíráním razítek byla pro děti zážitkem. Celkem na trasy 11 a 20 km vyrazilo 64 účastníků, kteří se příjemně občerstvili na Ranči a vraceli se zpět.

V areálu ZŠ Žerotínova vyrostlo stanové městečko jako stínítko proti opravdu plnotučnému sluníčku, byly přichystány stanoviště pro odpolední nejen sportovní odpoledne pro děti. Mimo skákací hrady, bazének, střelbu ze vzduchovky, jízdy na koloběžkách, malování a mnoha dalších aktivit mohly děti také hledat mapu k pokladu a poté si jej vyzvednout.

Všichni byli plni očekávání, kdy a hlavně kdo dorazí jako první do cíle. V čase 14:57 se jako první v cíli objevil Pavel Koranda z Velké Bystřice! Celkový čas závodu byl 16:02 hod a cca 109 km! Jako druhý doběhl v čase 17:11 Vít Pavlík z Lichnova. Za další hodinku v čase závodu 18:11 dorazili vítězové kategorie Týmů – Michal Navrátil a Tomáš Štverák a jejich The Cooling birds. Další týmy dorazily v pořadí Ultra trail ruiners ( Radek Eschlera, Kaspars Osis) s výkonem 19:37 a RUNit! ( Pavel Matyščák a Vladislav Kádner) s časem 20:46. Mezi druhý a třetí tým se vklínila v čase 20:31 vítězka kategorie Cérky – paní Magda Horová.

Všichni závodníci si v cíli mohli kromě občerstvení, stínku a sprchy užívat také cimbálové muziky Soláň, která nádherně dokreslila pohodovou atmosféru tohoto závodu. Na základnu se vraceli i Ti, kteří sice závod nedokončili, ale určitě si jej užili plnými doušky…

Vítězem jsou ale všichni, kteří si užili toulání po Valašsku !

Výsledky:

Muži celkově

1. Pavel Koranda

2. Vít Pavlík

3. Matěj Dobiáš

Ženy celkově

1. Magda Horová

2. Šárka Petříčková

Týmy

1. The Cooling Birds – Tomáš Štverák, Michal Navrátil

2. Ultra trail ruiners – Radek Eschler, Kaspars Osis

3. RUNit! – Pavel Matyščák, Vladislav Kádner

Celkový výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: