A Fine Line

A Fine Line

Režie: Sébastien Montaz-Rosset, Španělsko, 2012, 52 minut Jazyk: španělský / české titulky „Je to spíše alpinista než běžec,” říká o Kilianu Jornetovi jeho matka sice s nadsázkou, ale není daleko od pravdy. Fenomenálnímu sportovci se totiž podařilo vytvořit zcela nový sport propojením ultra runnigu a skialpinismu. Právě za touto náročnou kombinací vás pod vrcholky Alp zavede první film projektu Summits of my Life.

Běžec, závodník ultra trailu a mnohonásobný držitel rekordů a světových titulů ve skialpinismu a horském maratonu Kilian Jornet se totiž rozhodl otestovat  svou zdatnost nejtěžším možným způsobem: během čtyř let chce překonat rychlostní rekordy výstupů a sestupů všech nejdůležitějších hor planety. Dosáhnout tohoto cíle znamená překonávat ty nejtěžší možné překážky a hlavně sám sebe. Jornet ale vládne obrovským odhodláním a ohromující motivaci. Nebezpečí a výzvy jsou pro muže narozené v horách součástí každodenního života.


Montaz-Rosset využívá schopnosti získané z života v horách, a vypráví tak příběhy z jedinečné perspektivy. Díky svým pracovním zkušenostem horského vůdce a lyžařského instruktora dokáže přinést zcela nový a překvapivý pohled.

Ocenění: Barcelona Sports Film Festival, Chamonix Adventure Festival a Danish Adventure Film Festival

Trailer:

Zkušenosti čtenářů

Marie Zelená

Skoukla jsem ukázku. Určitě se přijdu podívat, super, užasné! Moc se těším . A zdravím.

Karin Kouřilová

Po zhlédnutí filmů mne nejvíce zaujal snímek fenomenálního sportovce Kiliána, neskutečný příběh houževnatostí, píle, odhodlání jít i do rizika a nakonec i ztráta kamaráda.
Ale i druhé snímky-filmy jsou velice vydařené…..dokumentují, co vše člověk zvládne, čeho dosáhne, o čem sní a to se pak stává skutečností. Zajímavé, fascinující, úžasné….skláním se před jejich odvahou i rizikem, které podstupují. Děkuji autorům snímků a přeji hodně štěstí „filmařům“ k natočení dalších úžasných filmů. Kouřilová, Ostrava

Katarína Dirbáková

Počas premietania filmu som si viackrát povedala,že je to totálny extrém a prečo človek ide až tak daleko,ale zmysel toho je určite dokázať silu duše a tela a nevzdať sa a je potom už jedno,či sa nevzdať,ked extrémne športujem,alebo sa nevzdať,ked stojím pred závažným rozhodnutím,či problémom.Človek dokáže ozaj neuveriteľné veci a títo mladí ľudia nám v tom môžu byť príkladom,ked si plnia svoje sny.

Jana Hurábová

Uvedenému filmu fandím, vážím si současně Kilian Jorneta a to vzhledem k tomu že překonává rekordy a svá „já“ sám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: