88 kilometrový NoMen Run uběhly vítězky z týmu B4 za 7,5 hodiny

88 kilometrový NoMen Run uběhly vítězky z týmu B4 za 7,5 hodiny

Ojedinělý běžecký závod NoMen Run se uskutečnil v sobotu 25. dubna 2015 na Vysočině. Na start 88 kilometrů dlouhé štafety se v Novém Městě postavilo 19 týmů, které čekalo osm úseků s cílem ve Velké Bíteši. Takto koncipovaný běh pouze pro ženy se v České republice dosud nepořádá.

Vítězem prvního ročníku ženského běžeckého závodu NoMen Run se stal tým B4 z jižní Moravy. Jeho čtyři členky zvládly uběhnout 88 kilometrů dlouhou trasu z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše v čase 7:28:57 hodin, což je průměrně 5:06 min/km. „Byla to parádně vymyšlená trasa, skvělé počasí, moc jsme si to užily. Výhra nás samozřejmě těší, ale důležitá pro nás byla i atmosféra a krásná příroda, kterou trasa vedla,“ uvedla po závodě kapitánka vítězného týmu Magda Krejčová.

Zhruba stovka závodnic proběhla nedotčenou Vysočinou, lesními cestami kolem památek středověkých i přírodních. Trasa vedla kolem Pasecké skály, Žďárských vrchů, podél Vírské přehrady, nebo zřícenin Pyšolec či Zubštejn. „Do cíle dorazilo všech 19 týmů, což je na takové délce a profilu trasy určitě úspěch. Dokonce i v rychlejších časech, než jsme čekali, asi byly holky pořádně namotivované,“ řekla hlavní organizátorka NoMen Run Květa Látalová s tím, že oceňuje soudržnost a spolupráci jednotlivých členek a jejich doprovodu.

Většina týmů byla čtyřčlenných, některé tříčlenné, jeden tým běžel ve dvou a na start NoMen Run se postavila i ultramaratonka Tereza Gecová, která běžela celý závod sama. Absolvovala ho v čase 9:53:24 hod., s průměrnou rychlostí 6:45 minut na kilometr.

Druhý ročník závodu NoMen Run se uskuteční na jaře 2016, termín upřesníme.

Výsledky:

1. B4

2. KESBUK

3. Kometky

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: