Man – ostrov zamrzlý v čase
Kulturní památka

Man – ostrov zamrzlý v čase

Jak se vlastně dostaneme na ostrov Man? Je tak šíleně odlehlý! Zapomenutý kus země, který trčí z hlubin Irského moře na půli cesty z Británie do Irska.

ROZHOVOR: Na cestách s Terezou Tobiášovou. S krosnou, kufrem, kočárem
Cestování s dětmi

ROZHOVOR: Na cestách s Terezou Tobiášovou. S krosnou, kufrem, kočárem

Ptali jsme se moderátorky, herečky a scénáristky Terezy Tobiášové, jak lze spojit čas s dětmi a cestováním i do těch náročnějších destinací.

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa
Co vás zajímá

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa

Prosinec je výjimečný měsíc v roce prodchnutý řadou svátečních oslav. Vydejme se napříč světem prozkoumat, jak se kde slaví Vánoce – a nejen ony.

Jak fenomén levných letenek ovlivnil cestování?
Praktické rady na cesty

Jak fenomén levných letenek ovlivnil cestování?

Charakter letecké dopravy se v posledních letech zcela mění. Na trh nastoupily nízkonákladové letecké společnosti, ceny letenek jsou stále tlačeny dolů a létání se stává dostupné prakticky pro každého. Levné letenky se na nás hrnou ze všech stran a často se člověk ani nemůže rozhodnout, kam dříve. Jak ale celý tento fenomén vlastně ovlivňuje cestování a přístup turistů k objevování? Zkusili jsme se na toto téma podívat více do hloublky.

Keswick: Zdolávání srdce národního parku Lake District v Anglii

Keswick: Zdolávání srdce národního parku Lake District v Anglii

Na severozápadě Anglie se nachází ráj pro všechny milovníky přírody, horské turisty a nadšené sportovce. Je plný hor, kopců a jezer, nazývá se Lake District a je největším národním parkem v Anglii.

LONDÝN: Podrobný průvodce hlavním městem Velké Británie

LONDÝN: Podrobný průvodce hlavním městem Velké Británie

Internetová připojení, kavárny, hostely, ale i tipy na výlety, podrobný popis dopravy a orientace v Londýně.  To všechno najdete v podrobném průvodci Londýnem!

Se vztyčeným palcem a batohem na zádech po nehostinných Vnějších Hebridách

Se vztyčeným palcem a batohem na zádech po nehostinných Vnějších Hebridách

Cesta na hranice civilizace na Vnější Hebridy je už sama o sobě dost šílená. Když k tomu přidáte místo pohodlného auta krosnu na záda a stopování, je o zábavu a neskutečné zážitky postaráno.

London by night

London by night

„Eurolajňácký“ autobus mě vyplivl na Londýnské Victoria station. Do stejného vozu jsem měl zpět „nalodit“ druhý den odpoledne, takže Londýn se mi nabízel na necelé dva dny a celou noc. Proklatě dlouhou noc.