ROZHOVOR: Poutí k branám Orientu s Nicolette Havlovou
Příroda

ROZHOVOR: Poutí k branám Orientu s Nicolette Havlovou

Nicolette se vydala na pěší pouť z rodného Havířova až do dalekého Turecka přes Slovensko, Maďarsko, rumunský Banát, Srbsko a Bulharsko. Jak její cesta probíhala? Jaké útrapy a patálie jí potkaly, a co si naopak z cesty odnesla? To vše se dozvíte v rozhovoru, který je zároveň i pozvánkou na banátské slavnosti k 200. výročí od příchodu prvních krajanů.

Za největší evropskou pouští i českými krajany do srbského Banátu
Historky z cest

Za největší evropskou pouští i českými krajany do srbského Banátu

Součástí Panonské roviny v jihovýchodní Evropě je oblast Banátu, která je od severu ohraničena řekou Mureş, od západu řekou Tisa, zatímco jižní hranici tvoří řeka Dunaj a na východě pohoří jižních Karpat. Za Rakouska-Uherska byl jeden Banát a teprve poválečná dělení jej rozdělila hranicemi.

BUKUREŠT: Průvodce hlavním městem Rumunska

BUKUREŠT: Průvodce hlavním městem Rumunska

Hlavní město Rumunska návštěvníkům nabízí různorodý architektonický styl – od socialistických budov 20. století po domovy se silným vlivem německého a francouzského slohu. Rozhodně ho při cestě do Rumunska nevynechejte!

Oblast Văcăreşti tvoří zelenou náplast oblastem staré komunistické šedi rumunské metropole jménem Bukurešť

Pokud při prohlídce hlavního města Rumunska zatoužíte po zelené oáze klidu, zamiřte do městského přírodního parku Văcăreşti!

Procházka bukurešťským hřbitovem je plná překvapení

Procházka bukurešťským hřbitovem je plná překvapení

Proč byste se měli vydat na procházku bukurešťským hřbitovem? Hřbitov Bellu je totiž něco jako pražský Slavín, dýchne tu na vás historie a připomenete si ty nejvýznamnější rumunské osobnosti.

FOTOREPORTÁŽ: Pozorování rumunské Transylvánie z dronu + VIDEO

FOTOREPORTÁŽ: Pozorování rumunské Transylvánie z dronu + VIDEO

Už dlho na nás pozerali veľmi lacné letenky do Rumunska – konkrétne do Transylvánie. Ľudia mávajú voči Rumunsku predsudky, ale práve naopak, je to veľmi krásna krajina plná milých ľudí. A mě nejvíc bavilo na ni koukat z nebes…

Dobrovolníkem na help campu v rumunském Banátu: Domů si odvezete zážitky na celý život
Aktuality

V půlce června 2017 jsem se vypravil na Help camp Banát, který už několikátý rok organizuje Martin Koudelka pod hlavičkou Hnutí Brontosaurus. Pro mě to byla první zkušenost s dobrovolnickou prací, tak jsem byl docela zvědavý, co mě čeká. Taky jsem se těšil, že se do Banátu konečně podívám.

Nemáte program na léto? Vyrazte na help camp a dovezte si jedinečné zážitky!
Help Camp

Nemáte program na léto? Vyrazte na help camp a dovezte si jedinečné zážitky!

Zde je výběr možností na rok 2018! Další nabídky budou přibývat v průběhu jara!