V současné době neexistuje přímé letecké spojení mezi Českou republikou a Islandem. Proto je nutné cestovat přes některé zahraniční letiště, například v Německu nebo v Dánsku. Mezinárodní letouny přistávají na letišti Keflavík, které leží 51 kilometrů jihozápadně od metropole Reykjavíku. Cesta autobusem do města trvá přibližně 45 minut.
Autobusová doprava je na Islandu velmi rozvinutá. Autobusem se dostanete do všech částí Islandu (v zimě bývá počet pravidelných linek omezen). Jízdné je na islandské poměry levné, ale návštěvníkům z České republiky přijde drahé. Výhodou je, že je možné získat významné slevy. Nároční cestovatelé se mohou připojit ke skupinkám jiných cestovatelů, kteří si najímají autobusy na speciální okružní cesty po Islandu. Po kolejích na Islandu nepátrejte, železniční doprava tu neexistuje.
Pravidelné linky trajektové dopravy spojují všechna přímořská města. V zimě jsou četné spoje zrušené. Hlavní linka, která přepravuje pasažéry i vozidla, jezdí mezi Reykjavíkem a přístavem Akranes.