Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: trek k sopkám a jezírkům v Národním parku Tongariro, trek v Národním parku Abela Tasmana,  jezero Te Anau, horké prameny v okolí města Christchurch, lyžařské středisko Queenstown, fjordy, vodopády a tuleni u města Milford Sound, centrum původní kultury Maorských obyvatel Rotorua, vodní svět a muzeum ve městě Auckland.

Cestopisy z Nového Zélandu

Svěží vzduch, překrásná krajina a téměř bezmezné možnosti sportovního a kulturního vyžití vytváří velmi přitažlivé podmínky pro návštěvníky z celého světa. Nový Zéland není zemí velkou, avšak natolik rozmanitou, že pro turisty je se svou neuvěřitelně zachovalou přírodou hotovým klenotem. To, co mohli zhlédnout příznivci filmové trilogie Pán Prstenů, je jen zlomkem toho, co Nový Zéland nabízí. Ne nadarmo je Nový Zéland nazýván zeleným ostrovem nabízejícím nevšední zážitky. Turisté se mohou rozhlédnout po zelených pastvinách plných ovcí, vydat se na svahy stále aktivních sopek, procházet se nedotčenými pralesy, obdivovat zdejší termální oblasti plné gejzírů a vroucího bahna (Rotorua), nebo navštívit prales kauri, ve kterém naleznou jedny z nevyšších a nejstarších stromů na světě.

Můžete si také zaplavat s delfíny, pozorovat velryby, dívat se jak ledovce postupně mizí v pralesích, rybařit ve zdejších křišťálově čistých říčkách nebo se za doprovodu tučňáků a lachtanů plavit vstříc vzdáleným fjordům, například u Milford Sound. Čtěte více o fauně a flóře Nového Zélandu.Zaručené dobrodružství pak turisté mohou zažít při plavení se po zdejších divokých řekách, prohlídkách jeskyní, horolezectví, seskocích s padákem, při lyžování po rozlehlých ledovcích, bungee jumpingu a spoustě jiných aktivit. Relaxovat pak každý může na krásných divokých plážích, vhodných i pro příznivce surfingu či bodyboardingu. 

Ve zdejších městech turisté naleznou kromě mnoha muzeí a galerií s cennými sbírkami také bohatý kulturní život. Velkým lákadlem pro turisty je zátoka Bay of Island. Jak ve městech tak i na venkově se cestovatelé mohou seznámit s pradávnou maorskou kulturou, zvyky arituály původních obyvatel Nového Zélandu. Maoři jsou zde považováni za právoplatné původní osazenstvo ostrova a vláda se snaží všemožně podporovat zachování a rozvoj jejich kultury. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Nového Zélandu.

Zajímavosti v Novém Zélandu

Nový Zéland je překrásná země a není zde snad místo, které by se nedalo doporučit. Můžete zde strávit rok a víc a stejně se bude na co koukat. Na příjemné procestování celého Nového Zélandu doporučuji alespoň dva nebo tři měsíce. Dá se to zvládnout i za jeden, ale budete spěchat z místa na místo. Pokud budete mít méně času zvážila bych procestování pouze jednoho ze dvou ostrovů. Zda je zajímavější jižní či severní ostrov ovšem asi nikdo nedokáže říct, protože každý je úplně jiný. Turistická a informační centra cestovatelé naleznou prostě kdekoliv, obvykle jsou velice dobře vybavena, můžete si zde zajít na internet, nabrat spoustu informačních letáků a map, zaměstnanci jsou všude velice ochotní a rádi Vám poradí nebo pomůžou v nesnázích. Většinu aktivit, ubytování nebo jízdenky či letenky si můžete také zabukovat rovnou na místě.

Další fotky z Nového Zélandu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: