Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Canberra, Sydney, národní parky Blue Mountains a Kakadu, koalí rezervace Lone Pine Koala Sanctuary, potápění v Great Barrier Reef, Ayers Rock, blahovičníky ve Valley of the Giants a centrum surfingu a alternativních kultur Byron Bay. Čtěte článrek TOP 10 míst, které navštívt v Austrálii. 

Austrálie není jenom opera v Sydney, Velký bariérový útes a Uluru. Můžete zde začít nejedno dobrodružství s českým průvodcem žijící několik let v Austrálii nebo na vlastní pěst. Poznejte, jak se žije u protinožců.

Cestopisy z Austrálie

Austrálie je multikulturní země, žijí zde lidé ze všech koutů světa. Hlavním důvodem, proč navštívit Austrálii, je rozmanitost tamní přírody. Cestovatelé mohou relaxovat na opuštěných písečných plážích, strávit noc kempováním v divočině tisíce mil od civilizace, lyžovat na zasněžených kopcích, hledat zlato či drahé kameny v poušti, objevovat taje deštných pralesů, poznávat exotická zvířata.

Přírodní krásy se však nenacházejí jen na pevnině a ostrovech, ale také hluboko pod mořem. Určitě si nenechte uniknou potápění v nádherné korálové oblasti Ningaloo Reef. Nedaleko jihovýchodního pobřeží se v oceánu táhne Velký bariérový útes, který je největším korálovým útesem na světě. V modrých hlubinách zde mnozí potápěči nadšeně prozkoumávají podmořský život. Nebo se vydejte na jachtě okolo ostrovů WhitsundaysPřečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Austrálie.

Zajímavosti v Austrálii

V Austrálii žije zhruba 400 tisíc původních obyvatel, kteří byli za rovnoprávné občany uznáni teprve v roce 1967. Většina obyvatel, 85 procent, žije ve městech. Město Sydney je hypermoderní metropolí. Je zde vše, na co si jen vzpomenete, dechberoucí mrakodrapy, ale i historická čtvrť The Rocks, pulzující přístav, nádherné pláže, tisíce kaváren a barů, parky pro odpočinek. Aboriginci obývají především Severní teritorium a ostrovy Torresova průlivu. K náštěvě zde láká jeden z nejvýznamnějších národních parků v zemi Národní park Kakadu. Kakadu je ve vlastnictví Aboriginců, nachází se zde skalní galerie s množstvím skalních kreseb, jejichž stáří se odhaduje na padesát tisíc let. Od roku 1987 byl národní park zapsán do seznamu Světového a kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Další fotky z Austrálie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: