Nejlepší světové kávy a kofeinové rauše v rozličných kulturách

Nejlepší světové kávy a kofeinové rauše v rozličných kulturách

Během dvou dekád cestovatelského života jsem po celém světě vypil tisíce litrů skvělé, průměrné i podprůměrné kávy a někdy jsem klesl i ke šlichtě nebo dokonce – gurmáni prominou – k instantní karikatuře kávy. Chvilku mi trvalo, než jsem se propil k těm nejlepším kávám světa, zamiloval si kávový rituál v Etiopii, Súdánu, arabských zemích Středního východu nebo ve Vietnamu a zakusil s nimi rauše, které lze přirovnat ke dvěma pohárům dobrého vína.

ROZHOVOR: David Švejnoha, pozorovatel zanikajících světů

ROZHOVOR: David Švejnoha, pozorovatel zanikajících světů

„Vždycky jsem se při cestování cítil nejšťastnější, když jsem si povídal s místními. Fascinovaly mě rozdílnosti kultur, jiné osudy a vnímání světa. Dostával jsem se do oblastí, kde se zastavil čas. Zaujalo mě, že paralelně s naší vyvíjející se moderní společností žijí lidé, kterých se vývoj netýká, alespoň zdánlivě. Jejich pohled na svět je tolik inspirující a mnohdy přirozenější,“ říká David Švejnoha, brněnský cestovatel, průvodce a popularizátor hmyzí kuchyně, který s vášní mapuje přírodní národy.

Poklady vietnamské kuchyně. Phở, bánh mì i street food

Poklady vietnamské kuchyně. Phở, bánh mì i street food

Vietnamská kuchyně je jedním z nejvíce fascinujících a rozmanitých kulinářských světů. Spojuje v sobě prvky zemědělství, historie a kultury, což vytváří pestrou paletu chutí a vůní. Místní gastronomie je jedinečná a nelze ji přirovnat k čínské, thajské a ani indické kuchyni. Navíc každý region má své charakteristické pokrmy a každá rodina má své tradiční recepty.

Jak chutná káva ve Vietnamu?
Etnokuchyně a recepty

Jak chutná káva ve Vietnamu?

Vietnam a káva ? Jde to dohromady ? A jak taková káva chutná ? Vietnam je druhým největším producentem kávy světa. V pěstování kávového druhu Robusta má dokonce světové prvenství.

Nenechte si ujít přednášky v Klubu cestovatelů a přijďte nasát atmosféru a vůni dálek
Aktuality

Společně s časopisem TRAVEL LIFE vás Klub cestovatelů zve na sérii přednášek, které budou probíhat až do prosince téměř každodenně od 18:30. Přijďte si posedět s přáteli, nad dobrým jídlem a pitím a nechte se zlákat k vašim dalším cestám kolem světa.

ROZHOVOR: Filipova cesta kolem světa plná dobrých skutků
Cestovatelé 21. století

ROZHOVOR: Filipova cesta kolem světa plná dobrých skutků

Filip Ouroda je učitel, fotbalový trenér, ale také cestovatel a dobrodruh se srdcem na pravém místě. Aktuálně je na cestě kolem světa a jeho cíl je jasný – pomáhat v každé zemi, kterou navštíví. Jak se mu to daří a kde všude už pomohl?

Málo turistická místa v Thajsku, kde můžete zakusit lokální život
Aktuality

Málo turistická místa v Thajsku, kde můžete zakusit lokální život

Se svými nádhernými plážemi, malebnými přírodními scenériemi, dechberoucími buddhistickými chrámy, vstřícnými lidmi, vynikající kuchyní a vysokou úrovní zdravotní péče (zejména v oblasti ortodoncie a plastické chirurgie) se Thajsko stalo jednou z nejvyhledávanějších cestovatelských destinací. Přinášíme vám několik tipů, co v této zemi navštívit kromě profláknutých turistických hitovek.

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa
Co vás zajímá

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa

Prosinec je výjimečný měsíc v roce prodchnutý řadou svátečních oslav. Vydejme se napříč světem prozkoumat, jak se kde slaví Vánoce – a nejen ony.

1 2 3 8