ROZHOVOR: Šebestián Bok – 13 000 km autostopem do Asie
Cestovatelé 21. století

ROZHOVOR: Šebestián Bok – 13 000 km autostopem do Asie

Sám se ve dvaceti letech vydal stopem do světa: do Turecka, Iráckého Kurdistánu, Uzbekistánu a Tádžikistánu. Prožil dva měsíce čistého nefalšovaného punku a svobody, nespočet dobrodružství, jak v horách, tak ve vyprahlých oblastech nebo na pobřeží moří. Vylezl na nejvyšší vrchol Iráku, prošel 110 km Fanskými horami v Tádžikistánu, spal na benzínkách, v mešitách a třeba i v kamionu. Teď se chystá o svém putování vyprávět na čtvrtém ročníku cestovatelského festivalu Diáky (20. – 21. 2.) v pražském kině Bio Oko.

ROZHOVOR: Piotr Krzyżowski – O respektu k horám a lidem
Adrenalin

ROZHOVOR: Piotr Krzyżowski – O respektu k horám a lidem

Polský horolezec, obyčejný muž, manžel a otec. Každé ráno sedí u stolu před počítačem a jako většina z nás dělá svou práci. Má ale neobvyklou lásku, která ho motivuje vstát v pět hodin ráno a dát si dvouhodinový trénink.  Jsou to vysoké hory a lezení.

Na návštěvě u Pamířanů, kteří žijí v horách daleko od civilizace
Domorodá etnika

Na návštěvě u Pamířanů, kteří žijí v horách daleko od civilizace

Stařičká čínská dodávka zastavuje u visutého mostu přes řeku Bartang. Uvolněná dřevěná prkna na konstrukci z železných lan nepůsobí moc stabilně, ale jiná cesta dál není.

Milujete-li cyklistiku a cestování, vaší pozornosti by určitě neměl ujít festival Cyklocestování!
Aktuality

Originální cestovatelský festival Cyklocestování představuje specializovanou přehlídku cestopisných besed, promítání a worshopů zaměřených na cykloturistiku.

Ostřílení cestovatelé, poutavé přednášky, dechberoucí zážitky… Přijďte na 22. ročník cestovatelského festivalu GO KAMERA!
Aktuality

Již 22. ročník oblíbeného cestovatelského festivalu GO KAMERA, který tradičně pořádá CK LIVINGSTONE, se uskuteční v termínu 17.–20. ledna 2019. Místem konání je jako obvykle Kongresové centrum BVV. Festival je oficiálním doprovodným programem veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour a vstupenka současně otevře i brány víkendového výstaviště.

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: Velmi přátelští a pohostinní lidé, to je charakteristické pro celou Střední Asii, říká Bára Gregorová
Rozhovory s cestovateli

Do Střední Asie míří čím dál více cestovatelů a je opravdu proč – překrásné hory, milí místní obyvatelé, příznivé ceny a (zatím ještě) absence davů  turistů z ní dělá ideální cíl! O cestovatelských tipech pro tento region se pro nás rozpovídala Bára Gregorová z CK Adventura.

Expedice Sněžný leopard 2016: Výstup na Pik Komunismu

Expedice Sněžný leopard 2016: Výstup na Pik Komunismu

Vracíme se do Tádžikistánu na Pik Komunismu (7495 m). Já i Lukáš jsme již na Pamíru byli, v minulosti se nám povedlo vystoupat na Pik Korženěvské (7150 m). Oba bychom se rádi posunuli o krůček blíž titulu Sněžný leopard, proto je cíl výpravy jasný. Všechny síly soustředíme na Komundíru.

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty

O policajtech v zemích bývalého Sovětského svazu kolují různé historky, od vymáhání nesmyslných úplatků až po opravdové výhružky vězením či zabavením věcí, auta apod. Než jsme vyrazili do světa, představovali jsme si tedy tyto chlapíky jako nemilosrdné pány s drsným výrazem ve tváři, kteří na nás budou číhat za každým rohem a v žádném případě nám nic neodpustí.