HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub Hedvábná Stezka Klub cestovatelů Praha/Brno

Malajsie


POSLEDNÍ DISKUSE

Malajsie: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: moderní Kuala Lumpur, čajové plantáže v Cameron Highlands, koloniální architektura v přístavu Melaka, národní park Taman Negara a Niah, ostrov Penang, ostrůvky ve smaragdovém moři národního parku Tunku Abdul Rahman.Cestopisy z Malajsie

Malajsie je země v srdci jihovýchodní Asie, rozkládající se na dvou navzájem oddělených územích -  Malajském poloostrově a severní třetině ostrova Borneo. Tato bývalá britská kolonie vyhlásila samostatnost v roce 1957 a postupně se stala vzkvétající ekonomikou. Sice si ponechává tradiční asijskou tvář s příznačnou barevností a chaosem, ale na druhou stranu rozhodně míří k moderní budoucnostiPetronas Towers, jedny z nejvyšších mrakodrapů světa, jsou toho jasným důkazem.

Ochutnávka

Malajsie je nádhernou zemí především pro ty, kdo přijíždějí ocenit její krásnou přírodu. Nížinné a mnoha částech močálovité pobřeží lemují okouzlující ostrůvky s písečnými plážemi a palmami. Jižní částí Malajského poloostrova prochází řada horských masívů, v centrální části se rozkládá zelená vysočina Cameron Highlands pokrytá čajovými plantážemi. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy a reportáže z Malajsie.

Vesnička sběračů čajeVesnička sběračů čaje

Východ slunce na Mount KinabaluVýchod slunce na Mount Kinabalu

Stánek v tržniciStánek v tržnici


Zajímavosti v Malajsii

Pro své návštěvníky Malajsie připravila pestrou paletu nejrůznějších národních parků, v nichž je k mání široká škála doprovodných programů pro otrlé i méně zkušené „dobrodruhy“ naprostou samozřejmostí. Mezi nejoblíbenější patří plavby v bouřlivých vodách mezi věčně zelenými ostrůvky, pozorování dravých zvířat, horolezectví, speleologie či plachtění.

Malajská společnost je multikulturní, vedle sebe tu žijí Malajci, Číňané, Indové i nezanedbatelný počet Indonésanů, kteří přicházejí za prací. Pro cestovatele je jistě dobrou zprávou, že vedle malajštiny je úřední řečí také velmi rozšířená angličtina.

Další fotky z Malajsie si můžete prohlédnout v naší galerii.


01.02.2015, Redakce


Diskuse


Martin
Martin

Ahoj, nemáte někdo prosím na prodej průvodce Malajsií??? Díky...

02. 06. 2016, 09:31:14
martina
martina

Ano, pokud stále sháníš.

08. 09. 2016, 21:37:43

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

VYBAVENÍ NA CESTY