Hlavně se z toho neposrat, aneb jak jsem přežila výbuch v Bejrútu
Adrenalin

Hlavně se z toho neposrat, aneb jak jsem přežila výbuch v Bejrútu

Intenzivně v sobě vnímám pocit, že kamkoliv se pohnu, něco se zkrátka posere.

Rozpadající se domy s dírami po kulkách a mrtvá sídliště. Turisticky zapomenutá Sýrie na vás dýchne atmosférou války

Výlet do země, kterou v současné době známe spíše z médií, cesta za prosincovým teplem (jak jsem si naivně myslel), krok za poznáním novodobé války… Na začátku se zdála nabídka mé kamarádky cestovatelky Jolany Sedláčkové z Jihlavy naprosto bláznivá, za týden jsem už měl pořízenou letenku a čekal mě zajímavý krátký výlet do Sýrie s dalšími pěti cestovateli.

Dobrodružná cesta skrze libanonské svaté údolí Qadisha, kolem kláštera svatého Antonína až do města Tripolisu

Severní Libanon ukrývá mnohá překvapení, stejně jako krásy. Údolím Qadisha pak vede jedinečná dobrodružná stezka, které je pomáhá objevovat.

Výrobky ze dřeva libanonských cedrů najdete po celém světě, je krásné a odolné, právě proto hrozí cedrům zkáza

Cedr je symbolem Libanonu, vlastně se mu i přezdívá „země cedrů“. Tento nádherný strom sice zdobí státní vlajku, však ani on nemusím být věčný, hrozí mu nebezpečí.

V Jeskyni šílenství zavírali do okovů duševně choré
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

V Jeskyni šílenství zavírali do okovů duševně choré

Svatý Antonín je znám jako otec mnišství. Co má tento pozoruhodný muž společného s jeskyní v Libanonu, kde u oltáře visí řetězy a okovy určené pro nemocné lidi?

Sýria, Libanon a Turecko

Sýria, Libanon a Turecko

Nargile, Šíša či Hookah – to je vodní dýmka
Tradice

Nargile, Šíša či Hookah – to je vodní dýmka

V Turecku jí říkají nargile, v Egyptě šíša (to ze slova hašiš), Libanonci boura nebo argila. V anglickém slovníku ji najdete pod názvem hookah. Znáte i vy vodní dýmku?