ROZHOVOR: Marek Balicki – Rok na Filipínách
Cestovatelé 21. století

ROZHOVOR: Marek Balicki – Rok na Filipínách

Během půl roku dojel z Evropy do Japonska na skládacím kole. Na Filipínách si postavil loď a pak s ní proplul souostrovím. Přes Austrálii přejel na městském skútru. Víc něž rok strávil na Novém Zélandu, Samoa a Fidži. A teď už tři roky žije v Evropě v obytné dodávce. Marek Balicki – Záchranář na cestách.

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa
Co vás zajímá

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa

Prosinec je výjimečný měsíc v roce prodchnutý řadou svátečních oslav. Vydejme se napříč světem prozkoumat, jak se kde slaví Vánoce – a nejen ony.

Život na Filipínách – země, kde je vše možné
Potápění a šnorchlování

Život na Filipínách – země, kde je vše možné

Praha mi od mládí byla malá. Než jsem se rozhodla na dobro odstěhovat z Evropy, zkusila jsem nějaký čas strávit na Erasmu ve Španělsku a moc se mi to zalíbilo. Vystoupit z komfortní zóny a vrhnout se po hlavě do neznáma. Ten pocit, když se ocitnete v neznámém prostředí a hltáte všechny nové vjemy, je k nezaplacení.

Život na ostrově Camiguin přezdívaném filipínská Havaj plyne poklidným tempem
Pláže a tropické ostrovy

Život na ostrově Camiguin přezdívaném filipínská Havaj plyne poklidným tempem

Sotva jsme dorovnali letovou hladinu po vzlétnutí z ostrova Cebu, pilot hlásí, že se máme připravit na přistání a začne s malým vrtulovým letadlem dělat divoké manévry. V ranním rozbřesku omámeně koukáme na malý ostrůvek pod námi, ze kterého se k nebi tyčí sedm sopek. Kolem jedné prolétáváme až nepříjemně blízko a letadlo kodrcavě dosedne na kratičkou přistávací dráhu.

Dva kohouti na jednom dvorku, zápasy jsou pro Filipínce zdrojem zábavy i touhy po hazardu
Tradice

Je neděle, pravé poledne. Filipínský ostrov Sibuyan se připravuje na odpolední siestu v parném dni. Po ulici projíždí jen několik motorových tříkolek „haba-haba“ hledajících pasažéry.

Když se řekne Vánoce: 7 zemí okolo zeměkoule a 7 rozdílných zvyků
Tradice

Když se řekne Vánoce: 7 zemí okolo zeměkoule a 7 rozdílných zvyků

Když přijde řeč na oslavy Vánoc, většině z nás se automaticky vybaví: svátky klidu, míru a lásky, setkávání rodiny a přátel, dobré jídlo a pití… Mnozí si představí barvami rozzářený vánoční smrček a pod ním kupu dárků. Nejednomu pod nosem zavoní vanilkové rohlíčky a šálek svařeného vína.

Camotes Islands: opravdu přátelské filipínské ostrovy ležící na pomezí turistického zájmu
Ostrovy a pláže

Když jsem vybírala, které ostrovy bych během čtyřtýdenní cesty po Filipínách navštívila, zařadila jsem do programu i malé souostroví Camotes Islands. A rozhodně to za to stálo.

TOP 10 jeskyní – navštivte místa, která návštěvníkům otevírají úchvatné podzemní prostory neznámého světa
Top tipy

Podzemí je obvykle část planety země, kam se obyčejný člověk často nedostane. Občas to možné ale je, a návštěva vždy stojí za to. Tajemné obrovské dómy i podzemní řeky provokují naši fantaziji i zvědavost.