FOTOREPORTÁŽ: Namibie, země unikátních fotek

FOTOREPORTÁŽ: Namibie, země unikátních fotek

Své jméno jí dala nejstarší poušť světa Namib, jež zabírá podstatnou část země. Namibie ležící na západním pobřeží jižní Afriky se pyšní fotogenickými scenériemi, obrovským množstvím divokých zvířat a zajímavými domorodými bantuskými etniky Himbů nebo Hererů.

ROZHOVOR: David Švejnoha, pozorovatel zanikajících světů
Domorodá etnika

ROZHOVOR: David Švejnoha, pozorovatel zanikajících světů

„Vždycky jsem se při cestování cítil nejšťastnější, když jsem si povídal s místními. Fascinovaly mě rozdílnosti kultur, jiné osudy a vnímání světa. Dostával jsem se do oblastí, kde se zastavil čas. Zaujalo mě, že paralelně s naší vyvíjející se moderní společností žijí lidé, kterých se vývoj netýká, alespoň zdánlivě. Jejich pohled na svět je tolik inspirující a mnohdy přirozenější,“ říká David Švejnoha, brněnský cestovatel, průvodce a popularizátor hmyzí kuchyně, který s vášní mapuje přírodní národy.

ROZHOVOR: Teď nebo nikdy! Cesta kolem světa, která nemá plán, ale jen cíl, a to užít si a naučit se, co to dá
Dobrovolnictví

Kryštof Paleta vyrazil před pár měsíci na cestu kolem světa s mottem „Teď nebo nikdy“. Odletěl do Kambodži bez plánu a s 50 000 Kč v kapce. Ted žije na cestě a natáčí Cestology.

Namibie není jenom nehostinná poušť, na své si přijdou i nadšení surfaři
Pouště

Namibie není jenom nehostinná poušť, na své si přijdou i nadšení surfaři

Jsme parta kamarádů z Prahy, které spojuje surfing a nekonečné nadšení z vln. Po několika společných výletech jsme se rozhodli založit Pražskej serfovej klub.

Stopem a pěšky napříč Afrikou: Návštěva domorodého kmene Himbů na hranici Angoly a Namibie
Domorodá etnika

Ondřej Havelka se svou ženou Míšou procestoval téměř celý černý kontinent. Jaké to bylo na návštěvě u kmene Himbů?

ROZHOVOR: Jak procestovat a užít si Afriku co nejvíce radí Jaroslav Blicha
Rozhovory s cestovateli

ROZHOVOR: Jak procestovat a užít si Afriku co nejvíce radí Jaroslav Blicha

Afrika je neskutečně různorodý kontinent a zajímavý kontinent. Bohužel (nebo možná bohudík?), stále není mezi cestovateli tak populární, jako třeba JV Asie. Cestovatel a zakladatel cestovní kanceláře Dream Africa Jaroslav Blicha má Afriku v malíčku. Zeptali jsme se ho na užitečné tipy, jak tento kontinent procestovat a užít si ho co nejlépe, ať už jako sólo cestovatel-dobrodruh, digitální nomád nebo se skupinou přátel. Inspirujte se!

Namibie – země, kam se budete chtít vracet
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Namibie – země, kam se budete chtít vracet

Namibie jedna z nejfotogeničtějších zemí afrického kontinentu. Stabilní a bezpečná destinace s nejstarší pouští světa, jedinečným přírodním a etnickým bohatstvím a obrovským množstvím zvířat. Krásné ubytování, dobré pivo, skvělé steaky, to vše si v Namibii můžete dopřát.

REPORTÁŽ: Příběh HIV pozitivní ženy bojující o svůj a dceřin život
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

REPORTÁŽ: Příběh HIV pozitivní ženy bojující o svůj a dceřin život

Slunce už se ukázalo nad obzorem. Všude je jen písek, prach a horko. Kam oko dohlédne, chatrče stlučené ze všeho možného. Slum ještě spí, protože většina jeho obyvatel stejně nemá kam pospíchat.