ROZHOVOR: David Švejnoha, pozorovatel zanikajících světů
Domorodá etnika

ROZHOVOR: David Švejnoha, pozorovatel zanikajících světů

„Vždycky jsem se při cestování cítil nejšťastnější, když jsem si povídal s místními. Fascinovaly mě rozdílnosti kultur, jiné osudy a vnímání světa. Dostával jsem se do oblastí, kde se zastavil čas. Zaujalo mě, že paralelně s naší vyvíjející se moderní společností žijí lidé, kterých se vývoj netýká, alespoň zdánlivě. Jejich pohled na svět je tolik inspirující a mnohdy přirozenější,“ říká David Švejnoha, brněnský cestovatel, průvodce a popularizátor hmyzí kuchyně, který s vášní mapuje přírodní národy.

Africký islám: pohostinnost, univerzity i synkretismy
Islám

Africký islám: pohostinnost, univerzity i synkretismy

Islám je podle statistik druhým nejrozšířenějším náboženstvím v současné Africe: hlásí se k němu přibližně 42 % celé populace kontinentu, přičemž v saharské a sahelské oblasti je to v mnoha zemích až 99 % obyvatel, v subsaharské Africe přibližně třetina populace.

Nenechte si ujít přednášky v Klubu cestovatelů a přijďte nasát atmosféru a vůni dálek
Aktuality

Společně s časopisem TRAVEL LIFE vás Klub cestovatelů zve na sérii přednášek, které budou probíhat až do prosince téměř každodenně od 18:30. Přijďte si posedět s přáteli, nad dobrým jídlem a pitím a nechte se zlákat k vašim dalším cestám kolem světa.

TOP 25 zemí s nejmenším počtem turistů
Top tipy

TOP 25 zemí s nejmenším počtem turistů

Válka, malá rozloha, politická nestabilita, nezajímavost země a složitá dostupnost. To všechno jsou důvody, proč některé země mají méně turistů než jiné.