HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Stopování

Má-li člověk dostatek času, energie a chuti poznávat nové lidi napříč národnostmi, je škoda využívat k cestování prostředky hromadné dopravy (I když i tam se dá občas narazit na nezapomenutelné zážitky. Však všichni známe třeba takový indický autobus...), je lepší stoupnout si někde ke krajnici, vztyčit zvednutý prst nebo ceduli s nápisem cílového města a čekat, že vás nějaký sympaťák či sympaťačka vezmou aspoň kousek směrem, kterým se chcete vydat.

I když je autostop činnost spíše plná překvapení a očekávání, někdy se přece jen hodí mít nějakou tu informaci o tom, kde to jde snadno, kde si počkáte a kde je dobré mít připravenou pro řidiče nějakou malou odměnu. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás novou rubriku zaměřenou ryze na zkušenosti se stopováním.

Můžete jen čerpat nebo i občas přispět vašimi vlastními zkušenostmi. Pokud chcete dodat článek, pište na katka.smolova@hedvabnastezka.cz.


HISTORKA Z CEST: Jak jsem dostopoval do tajného města v čínské poušti

HISTORKA Z CEST: Jak jsem dostopoval do tajného města v čínské poušti

Západní Čína skrýva místa, která by měla zůstat navždy ukrytá před zraky cizinců. Samotnému se mi v průběhu mého čtrnáctiměsíčního stopování okolo světa nechtíc podařilo jedno takové místo najít...

Příprava 2. ročníku Mistrovství ČR v autostopu je v plném proudu

Příprava 2. ročníku Mistrovství ČR v autostopu je v plném proudu

12 posádek, tisíce kilometrů a závod s časem. Mistrovství České republiky v autostopu již brzy vypukne. Závodníci musí zdolat trasu z Prahy do Athén a zpět s tím, že cestou tam musí projet Rumunskem a Bulharskem a domů se musí vracet přes Albánii či Itálii. Na cestě je čeká i 5 úkolů.

HISTORKA Z CEST: Na den stopařem i pašerákem v Íránu

HISTORKA Z CEST: Na den stopařem i pašerákem v Íránu

Jako dvě ženy cizinky se stopování po Íránu spíše vyhýbaly. Nabídku couchsurfisty Saeeda však nemohly odmítnout. A tak se Češka, Švýcarka a Íránec vydali stopem do jižního Íránu, do ráje pašeráků.

Autostopem po severní Albánii

Autostopem po severní Albánii

Někde sice občas chybí asfaltová silnice, ale díky vstřícnosti místních rozhodně stojí stopování v Albánii za to. Nasaďte batoh, nemluvte anglicky a hlavně smlouvejte!


CESTOVATELSKÝ TWEET

Cestování je očistou duše.