HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Hydromagazín Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

EVROPA: Nejlepší lety v Evropě

BRUSSELS AIRLINESSedm nových destinací pro rok 2015.BRUSSELS AIRLINES: Letecká společnost Brussels Airlines připravila pro nový rok 2015 hned sedm nových destinací - dánský Billund, chorvatský Dubrovník, korsické město Calvi, sardinskou Olbiu, Petrohrad, 2x týdně bude létat také na letiště do francouzských Lurd a v neposlední řadě přibudou lety do Bordeaux.

TURKISH AIRLINES: Pokud se chystáte do Istanbulu či ještě dále s Turkish Airlines, jistě vás potěší, že počet letů z Prahy bude od 27. března 2015 postupně navýšen ze 14 na 21 letů týdně. Dále budou od března z Istanbulu zařazeny hned dvě nové destinace: Manila a Taipei.

WIZZ AIR: Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámil uzavření dohody o prodeji a zpětném leasingu s Goshawk Aviation Limited ("Goshawk") na sedm nových letounů Airbus A320. Dodávky letadel jsou plánovány mezi listopadem 2014 a červnem 2015. Mezi oběma stranami se jedná o první finanční dohodu.

FLY NIKI: Rakouská společnost FlyNiki, která je dcerou Air Berlin, oznámila zahájení pravidelných letů z Vídně do Abú Dhabí. Nová linka má být předběžně otevřena 24. listopadu 2014 a provozována denně letouny Airbus A320. Spojení je označováno za strategickou linku a je součástí širší kooperace meziAir Berlin a Etihad Airways. “Poprvé v naší desetileté historii společnosti plánujeme dálkovou linku z Vídně,” uvedl Christian Lesjak, výkonný ředitel FlyNiki. Letoun Airbus A320 bude létat do Abú Dhabí v uspořádání pro 144 cestujících. Na nové lince nabídne FlyNiki poprvé ve své historii business class, kdy na každém letu bude k dispozici dvanáct sedadel této třídy. Lety do Abú Dhabí budou mít dobrou návaznost na lety do jihovýchodní Asie, Austrálie a Indie provozované Etihad Airways.

UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES: Ukraine International Airlines spouští dne 18.6.2014 rozsáhlou červnovou promo akci - 50% sleva ze všech publikovaných tarifů na všechny destinace! Akce potrvá dva týdny a vztahuje se pouze na letenky zakoupené prostřednictvím oficiálního UIA webu www.flyuia.com v cestovním období od 1.10.2014 do 28.2.2015 (s výjimkou vánočního období 15.12.2014 – 20.1.2015). Sleva se netýká letištních poplatků. Například oblíbený Bangkok pořídíte již od 9.500 Kč vč. poplatků!

UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES: Společnost Ukraine International Airlines spustila od 7.6.2014 novou denní linku do gruzínského černomořského letoviska Batumi. Dále pak zahájila provoz linek do iráckého Erbilu - centra Kurdistánu a íránského Teheránu, které jsou cestujícím k dispozici 3x týdně. Tyto nové desinace se tak zařadily společně s dalšími nedávno spuštěnými linkami do řecké Soluně, německého Düsseldorfu a švédského Stockholmu mezi celkem 70 destinací obsluhovaných UIA.

ICELANDAIR: Od května příštího roku bude letecká společnost Icelandair létat hned do dvou nových destinacích, a to do Kanady, konkrétně do Vancouveru a Edmontu, a také do švýcarské Ženevy. Velkou výhodou na letech do Kanady je možnost sedmidenní zastávky na Islandu zdarma.

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair ve čtvrtek oznámila spuštění první dvou vnitrostátních linek v Polsku. Od 14. března 2014 bude aerolinie létat z varšavského letiště Modlin do Gdaňsku a Wroclawi. Oba spoje budou provozovány jednou denně letounem Boeing 737-800. Prodej letenek na obě linky bude zahájen 13. listopadu. Podle Ryanairu budou ceny jednosměrných letenek začínat na 99 zlotých (601 Kč).

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair ukončí v listopadu své pravidelné lety do rakouského Klagenfurtu, kam v současnosti společnost létá třikrát týdně z londýnského letiště Stansted. Za zastavením letů je podle rakouských médií ukončení finanční podpory linky.

BRUSSELS AIRLINES: Hned několik ocenění získala společnost Brussels Airlines za svůj nový produkt - kompletně zrenovované kabiny letadel pro dálkové tratě (do Afriky, New Yorku a Washingtonu). Sedadla s masážní funkcí v business třídě se dají sklopit do zcela vodorovné polohy o délce téměř 2 m. I ekonomická třída však nabízí opravdové pohodlí díky ergonomickým sedadlům poskytujícím více místa na nohy (84cm). Každé sedadlo, i v ekonomické třídě, má vlastní dotekovou obrazovku nabízející přes sto hodin zábavy.

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair plánuje dále expandovat na německém trhu. Uvedl to šéf společnosti Michael O'Leary v nedávném rozhovoru pro deník Frankfurter Allgemeinen Zeitung. Společnost podle O'Learyho plánuje přidat do své nabídky pět až šest nových letišť v Německu. Ryanair nyní vede rozhovory s celkem dvacítkou německých letišť o rozšíření provozu. V současnosti společnost pravidelně létá na 13 německých letišť. Michael O'Leary dále uvedl, že předběžně nepočítá s dalšími lety do Berlína po otevření nového letiště z důvodu vysokých poplatků. V současnosti Ryanair operuje z berlínského letiště Schonefeld celkem šest linek - do Dublinu, East Midlands, Londýna-Stansted, Milána-Bergama, Osla-Rygge a Stockholmu-Skavsta.


airways

 

Informace o nových linkách, zrušených letech i dalších zajímavostech připravujeme ve spolupráci s www.airways.cz.


31.10.2013, Katka Smolová


Diskuse

EVROPA: Nejlepší lety v Evropě 09. 05. 2013, 12:40:53
 
mannová zajímá mě let. spojení praha /berlín/ riga a zpět Helsinky - praha asi tak 10.6 - 30.6.2013, tzn, přibližné datum

za přápadnou odpověd děkuji mannová

Odpovědět

Sem vložte diskusní příspěvek.
 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

ANKETA

Co je hlavní náplní vašich cest?

návštěva památek
potápění a šnorchlování
pláže a slunce
cesty do přírody a pozorování zvířat
putování v horách
ochutnávka místní kuchyně
setkání s domorodci
adrenalinové aktivity
klasické road tripy
poznání místní kultury
provozování outdoorových aktivit