HEDVABNASTEZKA.CZ POHORA.CZ SVETOUTDOORU.CZ TULENIPASY.CZ HYDROMAGAZÍN FESTIVAL OBZORY EXPEDIČNÍ KAMERA SNOW FILM FEST KLUB CESTOVATELŮ Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

EVROPA: Nejlepší lety v Evropě

CANARIA TRAVEL: Každodenní spojení z Prahy na Kanárské ostrovy.Učinit z Prahy tranzitní hub střední a východní Evropy pro Kanárské ostrovy je hlavní vizí plánu, který na tiskové konferenci CANARY ISLANDS –LATITUDE OF LIFE, prezentovali zástupci společností Canaria Travel, Travel Service a Smart Wings a Letiště Václava Havla. Tento unikátní krok přijel do metropole Česka podpořit také prezident regionální vlády Kanárských ostrovů, Jeho Excellence Paulino Rivero.

Hlavním hybatelem této ekonomicky přínosné strategie je cestovní kancelář Canaria Travel, která ročně přepraví na Kanárské ostrovy zhruba 25 tisíc českých turistů. Ze současných pěti letů týdně tak cestovní kancelář plánuje pro rok 2015 každodenní spojení z Prahy na Kanárské ostrovy. „Tento pomyslný letecký most mezi centrální Evropou a oblíbenými španělskými ostrovy je kooperován také ve spolupráci s kanárskými aerolinkami Binter Canarias, které zajišťují leteckou přepravu mezi jednotlivými ostrovy,“ uvedla Lenka Viková, jednatelka a generální ředitelka Canaria Travel.

WIZZ AIR: Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámil uzavření dohody o prodeji a zpětném leasingu s Goshawk Aviation Limited ("Goshawk") na sedm nových letounů Airbus A320. Dodávky letadel jsou plánovány mezi listopadem 2014 a červnem 2015. Mezi oběma stranami se jedná o první finanční dohodu.

FLY NIKI: Rakouská společnost FlyNiki, která je dcerou Air Berlin, oznámila zahájení pravidelných letů z Vídně do Abú Dhabí. Nová linka má být předběžně otevřena 24. listopadu 2014 a provozována denně letouny Airbus A320. Spojení je označováno za strategickou linku a je součástí širší kooperace meziAir Berlin a Etihad Airways. “Poprvé v naší desetileté historii společnosti plánujeme dálkovou linku z Vídně,” uvedl Christian Lesjak, výkonný ředitel FlyNiki. Letoun Airbus A320 bude létat do Abú Dhabí v uspořádání pro 144 cestujících. Na nové lince nabídne FlyNiki poprvé ve své historii business class, kdy na každém letu bude k dispozici dvanáct sedadel této třídy. Lety do Abú Dhabí budou mít dobrou návaznost na lety do jihovýchodní Asie, Austrálie a Indie provozované Etihad Airways.

UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES: Ukraine International Airlines spouští dne 18.6.2014 rozsáhlou červnovou promo akci - 50% sleva ze všech publikovaných tarifů na všechny destinace! Akce potrvá dva týdny a vztahuje se pouze na letenky zakoupené prostřednictvím oficiálního UIA webu www.flyuia.com v cestovním období od 1.10.2014 do 28.2.2015 (s výjimkou vánočního období 15.12.2014 – 20.1.2015). Sleva se netýká letištních poplatků. Například oblíbený Bangkok pořídíte již od 9.500 Kč vč. poplatků!

UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES: Společnost Ukraine International Airlines spustila od 7.6.2014 novou denní linku do gruzínského černomořského letoviska Batumi. Dále pak zahájila provoz linek do iráckého Erbilu - centra Kurdistánu a íránského Teheránu, které jsou cestujícím k dispozici 3x týdně. Tyto nové desinace se tak zařadily společně s dalšími nedávno spuštěnými linkami do řecké Soluně, německého Düsseldorfu a švédského Stockholmu mezi celkem 70 destinací obsluhovaných UIA.

ICELANDAIR: Od května příštího roku bude letecká společnost Icelandair létat hned do dvou nových destinacích, a to do Kanady, konkrétně do Vancouveru a Edmontu, a také do švýcarské Ženevy. Velkou výhodou na letech do Kanady je možnost sedmidenní zastávky na Islandu zdarma.

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair ve čtvrtek oznámila spuštění první dvou vnitrostátních linek v Polsku. Od 14. března 2014 bude aerolinie létat z varšavského letiště Modlin do Gdaňsku a Wroclawi. Oba spoje budou provozovány jednou denně letounem Boeing 737-800. Prodej letenek na obě linky bude zahájen 13. listopadu. Podle Ryanairu budou ceny jednosměrných letenek začínat na 99 zlotých (601 Kč).

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair ukončí v listopadu své pravidelné lety do rakouského Klagenfurtu, kam v současnosti společnost létá třikrát týdně z londýnského letiště Stansted. Za zastavením letů je podle rakouských médií ukončení finanční podpory linky.

BRUSSELS AIRLINES: Hned několik ocenění získala společnost Brussels Airlines za svůj nový produkt - kompletně zrenovované kabiny letadel pro dálkové tratě (do Afriky, New Yorku a Washingtonu). Sedadla s masážní funkcí v business třídě se dají sklopit do zcela vodorovné polohy o délce téměř 2 m. I ekonomická třída však nabízí opravdové pohodlí díky ergonomickým sedadlům poskytujícím více místa na nohy (84cm). Každé sedadlo, i v ekonomické třídě, má vlastní dotekovou obrazovku nabízející přes sto hodin zábavy.

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair plánuje dále expandovat na německém trhu. Uvedl to šéf společnosti Michael O'Leary v nedávném rozhovoru pro deník Frankfurter Allgemeinen Zeitung. Společnost podle O'Learyho plánuje přidat do své nabídky pět až šest nových letišť v Německu. Ryanair nyní vede rozhovory s celkem dvacítkou německých letišť o rozšíření provozu. V současnosti společnost pravidelně létá na 13 německých letišť. Michael O'Leary dále uvedl, že předběžně nepočítá s dalšími lety do Berlína po otevření nového letiště z důvodu vysokých poplatků. V současnosti Ryanair operuje z berlínského letiště Schonefeld celkem šest linek - do Dublinu, East Midlands, Londýna-Stansted, Milána-Bergama, Osla-Rygge a Stockholmu-Skavsta.

SKYTAXI: Polská společnost SkyTaxi nabídne pod značkou IGavion pravidelné lety mezi Nice a letištěm Dole – Jura na východě Francie. Linka bude provozována od 2. června do 27. října třikrát týdně letouny Saab 340 o kapacitě 34 míst, přičemž v průběhu července a srpna bude přidán ještě čtvrtý let vždy v pátek. Ceny jednosměrných letenek začínají na 69 euro. V loňském roce zajišťovala lety na této lince slovenská společnost Danube Wings s letounem ATR 72-200. Začátkem ledna však slovenský dopravce lety ukončil.

ČSA: Zástupci české vlády, Českého aeroholdingu a Korean Air podepsali 10.4. v prostorách Úřadu vlády ČR smlouvu o koupi 44 procentního podílu v ČSA. Za českou stranu se slavnostního podpisu smlouvy zúčastnili premiér Petr Nečas, ministr financí Miroslav Dvořák, generální ředitel a předseda představenstva Českého aeroholdingu Miroslav Dvořák a vrchní ředitel a 1. Místopředseda představenstva Českého aeroholdingu Petr Vlasák. Korean Air zastupovali předseda představenstva Yang Ho Cho, prezident společnosti Chang Hoon Chi a výkonný viceprezident pro strategii Won Tae Cho.

WIZZ AIR: Wizz Air oznámil otevření tří nových linek z Polska. Od 15. května letouny společnosti nově spojí Gdaňsk s Kristiansandem v Norsku. Linka bude provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli. Od května startuje Wizz Air dvě nové linky z Katovic, jednou týdně do Larnaky a dvakrát týdně do Neapole. V průběhu dubna však společnost zruší spojení několika polských měst s irským Corkem. 7. dubna se uskuteční poslední let z Gdaňsku, 8. dubna z Poznaně a 18. května z Katovic. Zájem cestujících o lety mezi Polskem a Irskem totiž setrvale klesá. Wizz Air rovněž potvrdil zrušení letů z Poznaně do německého Dortmundu.

RYANAIR: Společnost Ryanair oznámila zahájení pravidelných letů do Ostravy. Nízkonákladový dopravce otevře do severomoravského města zatím jen spojení z Londýna. Nová linka z londýnského letiště Stansted bude provozována od 13. června třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Prodej letenek na nový spoj bude zahájen na webu společnosti zítra. Podle Henrike Schmidt ze společnosti Ryanair budou ceny jednosměrných letenek začínat na 20 – 30 euro. Společnost plánuje, že na lince z/do Ostravy přepraví 40 tisíc cestujících ročně.

RYANAIR: Od konce dubna zahájí nízkonákladová společnost Ryanairpravidelné lety do TarguMuresv Rumunsku. Irský dopravce nabídne lety do TarguMures od 30. dubna z Bruselu-Charleroi a od 2. května z Pisy. Obě nové linky budou provozovány dvakrát týdně letouny Boeing 737-800. TarguMures bude po černomořském přístavu Constanta druhou destinací Ryanair v Rumunsku. Nové linky Ryanair by měly letišti přinést 30 tisíc cestujících ročně.

ALITALIA: Na mapě destinací Alitalia je nově brazilská Fortaleza. 14. ledna společnost zahájila lety na nové sezónní lince z Říma-Fiumicino, která je provozována dvakrát týdně letouny Boeing 777-200ER. Odlety z Říma jsou vždy v pondělí a v pátek. Cestujícím jsou na palubě k dispozici tři třídy: Magnifica - Business Class, Classica Plus - Premium Economy a Classica - Economy. Od 1. dubna až do 27. května bude linka obsluhována letouny Airbus A330-200. Fortaleza je třetí destinací Alitalia v Brazílii. Vedle této linky společnost létá devětkrát týdně z Říma do Sao Paula a šestkrát týdně do Rio de Janeira.

AIR ONIX: Ukrajinská letecká společnost Air Onix zahájí 1. března pravidelné lety z Kyjeva do Bratislavy. Nová linka bude provozována čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli letouny Boeing 737. Air Onix jsou ukrajinské aerolinie se základnou v Simferopolu.  Společnost zahájila pravidelný provoz 28. dubna 2012 prvním letem na lince ze Simferopolu do Kyjeva. V současnosti Air Onix létají vedle Ukrajiny také do Ruska, Turecka a Izraele. Bratislava bude jediným cílem společnosti v Evropské unii. Flotila společnosti se skládá ze dvou letadel Boeing 737-500 a jednoho Boeing 737-300.

SCANDINAVIAN AIRLINES: Scandinavian Airlines pokračují v rozšiřování své sítě a od 31. března 2013 budou operovat tři přímé linky týdně z Prahy. Těšit se můžete na denní lety do Stockholmu, pět týdeních letů do Osla a novou linku do Kodaně s šesti týdeními spoji.

TURKISH AIRLINES: Turkish Airlines plánují v létě 2013 přímé lety Vídeň - Antalaya (1x týdně).

FINNAIR: Finnair bude od 14. června do 26. října 2013 létat do Xianu (Si-an) v Číně. Nová linka bude operována třikrát týdně letouny Airbus A330-300. Odlety z Helsinek jsou vždy v úterý, v pátek a v neděli v 17:40 s příletem do Xianu další den v 6:30. Xian bude v pořadí již pátou destinací Finnair v Číně.

SMARTWINGS: SmartWings budou v letní sezóně 2013 létat 1x týdně z Prahy do Dubrovníku.


airways

 

Informace o nových linkách, zrušených letech i dalších zajímavostech připravujeme ve spolupráci s www.airways.cz.


31.10.2013, Katka Smolová


Diskuse

EVROPA: Nejlepší lety v Evropě 09. 05. 2013, 12:40:53
 
mannová zajímá mě let. spojení praha /berlín/ riga a zpět Helsinky - praha asi tak 10.6 - 30.6.2013, tzn, přibližné datum

za přápadnou odpověd děkuji mannová

Odpovědět

Sem vložte diskusní příspěvek.
 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

ANKETA

Kolik za rok průměrně utratíte za letenky?

do 5 000 Kč
5 000 - 10 000 Kč
10 000 - 20 000 Kč
20 000 - 30 000 Kč
30 000 - 40 000 Kč
nad 40 000 Kč