HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Hydromagazín Expediční kamera SNOW Film fest Klub Hedvábná Stezka Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

EVROPA: Nejlepší lety v Evropě

CONDOR: Přímá linka z Frankfurtu do Rio de Janeira.CONDOR: Letecká společnost Condor zavádí od 21. prosince 2015 přímou linku na trase Frankfurt-Rio de Janeiro. Tato linka bude operována 2x týdně a to v pondělí a v pátek pro odlety z Frankfurtu, v úterý a sobotu pro odlety z Ria. Od začátku května při změně letového řádu bude linka operována v pondělí a čtvrtek ve směru do Ria, v opačném směru do Frankfurtu pak v úterý a pátek. Na této lince bude nasazen letoun Boeing B767 s celkovou kapacitou 258 míst (18 Business, 35 Premium Economy a 205 Economy).

CONDOR: Condor obdržel titul "nejpopulárnější letecká společnost", tento výsledek vzešel z průzkumu spokojenosti zákazníků a Condor porazil sedm dalších leteckých společností se skóre 75,4 ze 100 bodů. Na druhém místě se umístila  společnost TUIfly a třetí příčku obsadila Lufthansa. Air Berlin, Germanwings, Turkish Airlines, Easyjet a Ryanair dostaly šanci a umístily se v žebříčku na vyšších pozicích. Průzkum byl prováděn Německým institutem pro kvalitu služeb (DISQ) ve spolupráci s n-tv. Condor již toto ocenění udělované na základě spokojenosti pasažérů jednou získal a to v roce 2012.

KLM: Při této příležitosti pořádá narozeninovou oslavu pro všechny své fanou šky a příznivce a vás samozřejmě zve také! Na narozeninonové oslavě tak budete mít možnost potkat a poznat české vedení a zaměstnance společnosti, ale i další fanoušky společnosti. Jak už to na narozeninových oslavách bývá, těšit se můžete na vynikající dort, ale také i na soutěžní kvíz s několika cenami, jehož hlavní cenou budou dvě letenky do Amsterdamu s touto společností! Akce se koná ve středu 29. dubna 2015 od 19 hodin v Mosaic House Praha, Odborů 278/4, Praha 2 - Nové Město. Registrace na: http://www.yelp.cz/events/praha-klm-fans-meeting

KLM: Přesně před 80 lety, 1. dubna 1935, začaly KLM Royal Dutch Airlines a Československá letecká společnost společně operovat pravidelné celoroční lety mezi letištěm v amsterdamském Schipholu a pražskou Ruzyní. Linka byla také označována jako Středoevrospký expres. K výročí 80 let leteckého spojení mezi Amsterdamem a Prahou připravuje česká pobočka firmy několik akcí pro své fanoušky.

ČSA: Až 20 nových destinací a 25 pravidelných linek plánují provozovat České aerolinie v nadcházející letní sezóně. Kromě spojů do Billundu, Bilbaa, Boloně, Corku a Osla, které společnost oznámila vloni na podzim, budou České aerolinie nově operovat také do Atén, Bordeaux, Liverpoolu, Porta, Stavangeru, dále pak plánují otevřít pravidelné linky do Benátek, Kristiansandu, Växjö, Linköpingu, Poznaně, Gdaňska, Stuttgartu a několik dalších linek s odlety mimo Prahu.  České aerolinie budou v letní sezóně 2015 operovat do 48 destinací v 24 zemích a společně s partnery do více než 120 destinací v 50 zemích.

AIR FRANCE: Nedávno dokončená rekonstrukce hlavního pařížského letiště Charlese de Gaulla slaví zasloužené úspěchy. Cestující z celého světa ocenili v prestižním žebříčku Skytrax služby tak vysoko, že se letiště stalo skokanem roku v kvalitě servisu a spokojenosti zákazníků. Letiště je domácí základnou Air France. Letiště CDG  “poskočilo” na žebříčku v loňském roce o 34 míst, z 95. na 48. příčku. Dostalo se také poprvé do TOP 5 letišť, kde se výborně nakupuje, a do TOP 10 letišť poskytujících kvalitní a rozmanité služby.

BRUSSELS AIRLINES: Letecká společnost Brussels Airlines připravila pro nový rok 2015 hned sedm nových destinací - dánský Billund, chorvatský Dubrovník, korsické město Calvi, sardinskou Olbiu, Petrohrad, 2x týdně bude létat také na letiště do francouzských Lurd a v neposlední řadě přibudou lety do Bordeaux.

TURKISH AIRLINES: Pokud se chystáte do Istanbulu či ještě dále s Turkish Airlines, jistě vás potěší, že počet letů z Prahy bude od 27. března 2015 postupně navýšen ze 14 na 21 letů týdně. Dále budou od března z Istanbulu zařazeny hned dvě nové destinace: Manila a Taipei.

WIZZ AIR: Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámil uzavření dohody o prodeji a zpětném leasingu s Goshawk Aviation Limited ("Goshawk") na sedm nových letounů Airbus A320. Dodávky letadel jsou plánovány mezi listopadem 2014 a červnem 2015. Mezi oběma stranami se jedná o první finanční dohodu.

FLY NIKI: Rakouská společnost FlyNiki, která je dcerou Air Berlin, oznámila zahájení pravidelných letů z Vídně do Abú Dhabí. Nová linka má být předběžně otevřena 24. listopadu 2014 a provozována denně letouny Airbus A320. Spojení je označováno za strategickou linku a je součástí širší kooperace meziAir Berlin a Etihad Airways. “Poprvé v naší desetileté historii společnosti plánujeme dálkovou linku z Vídně,” uvedl Christian Lesjak, výkonný ředitel FlyNiki. Letoun Airbus A320 bude létat do Abú Dhabí v uspořádání pro 144 cestujících. Na nové lince nabídne FlyNiki poprvé ve své historii business class, kdy na každém letu bude k dispozici dvanáct sedadel této třídy. Lety do Abú Dhabí budou mít dobrou návaznost na lety do jihovýchodní Asie, Austrálie a Indie provozované Etihad Airways.

UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES: Ukraine International Airlines spouští dne 18.6.2014 rozsáhlou červnovou promo akci - 50% sleva ze všech publikovaných tarifů na všechny destinace! Akce potrvá dva týdny a vztahuje se pouze na letenky zakoupené prostřednictvím oficiálního UIA webu www.flyuia.com v cestovním období od 1.10.2014 do 28.2.2015 (s výjimkou vánočního období 15.12.2014 – 20.1.2015). Sleva se netýká letištních poplatků. Například oblíbený Bangkok pořídíte již od 9.500 Kč vč. poplatků!

UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES: Společnost Ukraine International Airlines spustila od 7.6.2014 novou denní linku do gruzínského černomořského letoviska Batumi. Dále pak zahájila provoz linek do iráckého Erbilu - centra Kurdistánu a íránského Teheránu, které jsou cestujícím k dispozici 3x týdně. Tyto nové desinace se tak zařadily společně s dalšími nedávno spuštěnými linkami do řecké Soluně, německého Düsseldorfu a švédského Stockholmu mezi celkem 70 destinací obsluhovaných UIA.

ICELANDAIR: Od května příštího roku bude letecká společnost Icelandair létat hned do dvou nových destinacích, a to do Kanady, konkrétně do Vancouveru a Edmontu, a také do švýcarské Ženevy. Velkou výhodou na letech do Kanady je možnost sedmidenní zastávky na Islandu zdarma.

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair ve čtvrtek oznámila spuštění první dvou vnitrostátních linek v Polsku. Od 14. března 2014 bude aerolinie létat z varšavského letiště Modlin do Gdaňsku a Wroclawi. Oba spoje budou provozovány jednou denně letounem Boeing 737-800. Prodej letenek na obě linky bude zahájen 13. listopadu. Podle Ryanairu budou ceny jednosměrných letenek začínat na 99 zlotých (601 Kč).

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair ukončí v listopadu své pravidelné lety do rakouského Klagenfurtu, kam v současnosti společnost létá třikrát týdně z londýnského letiště Stansted. Za zastavením letů je podle rakouských médií ukončení finanční podpory linky.

BRUSSELS AIRLINES: Hned několik ocenění získala společnost Brussels Airlines za svůj nový produkt - kompletně zrenovované kabiny letadel pro dálkové tratě (do Afriky, New Yorku a Washingtonu). Sedadla s masážní funkcí v business třídě se dají sklopit do zcela vodorovné polohy o délce téměř 2 m. I ekonomická třída však nabízí opravdové pohodlí díky ergonomickým sedadlům poskytujícím více místa na nohy (84cm). Každé sedadlo, i v ekonomické třídě, má vlastní dotekovou obrazovku nabízející přes sto hodin zábavy.

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair plánuje dále expandovat na německém trhu. Uvedl to šéf společnosti Michael O'Leary v nedávném rozhovoru pro deník Frankfurter Allgemeinen Zeitung. Společnost podle O'Learyho plánuje přidat do své nabídky pět až šest nových letišť v Německu. Ryanair nyní vede rozhovory s celkem dvacítkou německých letišť o rozšíření provozu. V současnosti společnost pravidelně létá na 13 německých letišť. Michael O'Leary dále uvedl, že předběžně nepočítá s dalšími lety do Berlína po otevření nového letiště z důvodu vysokých poplatků. V současnosti Ryanair operuje z berlínského letiště Schonefeld celkem šest linek - do Dublinu, East Midlands, Londýna-Stansted, Milána-Bergama, Osla-Rygge a Stockholmu-Skavsta.


airways

 

Informace o nových linkách, zrušených letech i dalších zajímavostech připravujeme ve spolupráci s www.airways.cz.


31.10.2013, Katka Smolová


Diskuse


zajímá mě let. spojení praha /berlín/ riga a zpět Helsinky - praha asi tak 10.6 - 30.6.2013, tzn, přibližné datum za přápadnou odpověd děkuji mannová
09. 05. 2013, 12:40:53

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

KALENDÁŘ AKCÍ


ANKETA

Co nejhoršího vás na cestách překvapilo v hotelovém/hostelovém pokoji?

Štěnice
Nadměrně velcí pavouci
Had
Gekoni
Absence okna
Absence postele
Absence čokoládky na polštáři
Šváb
5 a více švábů