POSLEDNÍ DISKUSE

EVROPA: Nejlepší lety v Evropě

WIZZ AIR: Nízkonákladová letecká společnost bude mít sedm nových letounů Airbus A320.WIZZ AIR: Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámil uzavření dohody o prodeji a zpětném leasingu s Goshawk Aviation Limited ("Goshawk") na sedm nových letounů Airbus A320. Dodávky letadel jsou plánovány mezi listopadem 2014 a červnem 2015. Mezi oběma stranami se jedná o první finanční dohodu.

FLY NIKI: Rakouská společnost FlyNiki, která je dcerou Air Berlin, oznámila zahájení pravidelných letů z Vídně do Abú Dhabí. Nová linka má být předběžně otevřena 24. listopadu 2014 a provozována denně letouny Airbus A320. Spojení je označováno za strategickou linku a je součástí širší kooperace meziAir Berlin a Etihad Airways. “Poprvé v naší desetileté historii společnosti plánujeme dálkovou linku z Vídně,” uvedl Christian Lesjak, výkonný ředitel FlyNiki. Letoun Airbus A320 bude létat do Abú Dhabí v uspořádání pro 144 cestujících. Na nové lince nabídne FlyNiki poprvé ve své historii business class, kdy na každém letu bude k dispozici dvanáct sedadel této třídy. Lety do Abú Dhabí budou mít dobrou návaznost na lety do jihovýchodní Asie, Austrálie a Indie provozované Etihad Airways.

UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES: Ukraine International Airlines spouští dne 18.6.2014 rozsáhlou červnovou promo akci - 50% sleva ze všech publikovaných tarifů na všechny destinace! Akce potrvá dva týdny a vztahuje se pouze na letenky zakoupené prostřednictvím oficiálního UIA webu www.flyuia.com v cestovním období od 1.10.2014 do 28.2.2015 (s výjimkou vánočního období 15.12.2014 – 20.1.2015). Sleva se netýká letištních poplatků. Například oblíbený Bangkok pořídíte již od 9.500 Kč vč. poplatků!

UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES: Společnost Ukraine International Airlines spustila od 7.6.2014 novou denní linku do gruzínského černomořského letoviska Batumi. Dále pak zahájila provoz linek do iráckého Erbilu - centra Kurdistánu a íránského Teheránu, které jsou cestujícím k dispozici 3x týdně. Tyto nové desinace se tak zařadily společně s dalšími nedávno spuštěnými linkami do řecké Soluně, německého Düsseldorfu a švédského Stockholmu mezi celkem 70 destinací obsluhovaných UIA.

ICELANDAIR: Od května příštího roku bude letecká společnost Icelandair létat hned do dvou nových destinacích, a to do Kanady, konkrétně do Vancouveru a Edmontu, a také do švýcarské Ženevy. Velkou výhodou na letech do Kanady je možnost sedmidenní zastávky na Islandu zdarma.

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair ve čtvrtek oznámila spuštění první dvou vnitrostátních linek v Polsku. Od 14. března 2014 bude aerolinie létat z varšavského letiště Modlin do Gdaňsku a Wroclawi. Oba spoje budou provozovány jednou denně letounem Boeing 737-800. Prodej letenek na obě linky bude zahájen 13. listopadu. Podle Ryanairu budou ceny jednosměrných letenek začínat na 99 zlotých (601 Kč).

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair ukončí v listopadu své pravidelné lety do rakouského Klagenfurtu, kam v současnosti společnost létá třikrát týdně z londýnského letiště Stansted. Za zastavením letů je podle rakouských médií ukončení finanční podpory linky.

BRUSSELS AIRLINES: Hned několik ocenění získala společnost Brussels Airlines za svůj nový produkt - kompletně zrenovované kabiny letadel pro dálkové tratě (do Afriky, New Yorku a Washingtonu). Sedadla s masážní funkcí v business třídě se dají sklopit do zcela vodorovné polohy o délce téměř 2 m. I ekonomická třída však nabízí opravdové pohodlí díky ergonomickým sedadlům poskytujícím více místa na nohy (84cm). Každé sedadlo, i v ekonomické třídě, má vlastní dotekovou obrazovku nabízející přes sto hodin zábavy.

RYANAIR: Nízkonákladová společnost Ryanair plánuje dále expandovat na německém trhu. Uvedl to šéf společnosti Michael O'Leary v nedávném rozhovoru pro deník Frankfurter Allgemeinen Zeitung. Společnost podle O'Learyho plánuje přidat do své nabídky pět až šest nových letišť v Německu. Ryanair nyní vede rozhovory s celkem dvacítkou německých letišť o rozšíření provozu. V současnosti společnost pravidelně létá na 13 německých letišť. Michael O'Leary dále uvedl, že předběžně nepočítá s dalšími lety do Berlína po otevření nového letiště z důvodu vysokých poplatků. V současnosti Ryanair operuje z berlínského letiště Schonefeld celkem šest linek - do Dublinu, East Midlands, Londýna-Stansted, Milána-Bergama, Osla-Rygge a Stockholmu-Skavsta.

SKYTAXI: Polská společnost SkyTaxi nabídne pod značkou IGavion pravidelné lety mezi Nice a letištěm Dole – Jura na východě Francie. Linka bude provozována od 2. června do 27. října třikrát týdně letouny Saab 340 o kapacitě 34 míst, přičemž v průběhu července a srpna bude přidán ještě čtvrtý let vždy v pátek. Ceny jednosměrných letenek začínají na 69 euro. V loňském roce zajišťovala lety na této lince slovenská společnost Danube Wings s letounem ATR 72-200. Začátkem ledna však slovenský dopravce lety ukončil.

ČSA: Zástupci české vlády, Českého aeroholdingu a Korean Air podepsali 10.4. v prostorách Úřadu vlády ČR smlouvu o koupi 44 procentního podílu v ČSA. Za českou stranu se slavnostního podpisu smlouvy zúčastnili premiér Petr Nečas, ministr financí Miroslav Dvořák, generální ředitel a předseda představenstva Českého aeroholdingu Miroslav Dvořák a vrchní ředitel a 1. Místopředseda představenstva Českého aeroholdingu Petr Vlasák. Korean Air zastupovali předseda představenstva Yang Ho Cho, prezident společnosti Chang Hoon Chi a výkonný viceprezident pro strategii Won Tae Cho.

WIZZ AIR: Wizz Air oznámil otevření tří nových linek z Polska. Od 15. května letouny společnosti nově spojí Gdaňsk s Kristiansandem v Norsku. Linka bude provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli. Od května startuje Wizz Air dvě nové linky z Katovic, jednou týdně do Larnaky a dvakrát týdně do Neapole. V průběhu dubna však společnost zruší spojení několika polských měst s irským Corkem. 7. dubna se uskuteční poslední let z Gdaňsku, 8. dubna z Poznaně a 18. května z Katovic. Zájem cestujících o lety mezi Polskem a Irskem totiž setrvale klesá. Wizz Air rovněž potvrdil zrušení letů z Poznaně do německého Dortmundu.

RYANAIR: Společnost Ryanair oznámila zahájení pravidelných letů do Ostravy. Nízkonákladový dopravce otevře do severomoravského města zatím jen spojení z Londýna. Nová linka z londýnského letiště Stansted bude provozována od 13. června třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Prodej letenek na nový spoj bude zahájen na webu společnosti zítra. Podle Henrike Schmidt ze společnosti Ryanair budou ceny jednosměrných letenek začínat na 20 – 30 euro. Společnost plánuje, že na lince z/do Ostravy přepraví 40 tisíc cestujících ročně.

RYANAIR: Od konce dubna zahájí nízkonákladová společnost Ryanairpravidelné lety do TarguMuresv Rumunsku. Irský dopravce nabídne lety do TarguMures od 30. dubna z Bruselu-Charleroi a od 2. května z Pisy. Obě nové linky budou provozovány dvakrát týdně letouny Boeing 737-800. TarguMures bude po černomořském přístavu Constanta druhou destinací Ryanair v Rumunsku. Nové linky Ryanair by měly letišti přinést 30 tisíc cestujících ročně.

ALITALIA: Na mapě destinací Alitalia je nově brazilská Fortaleza. 14. ledna společnost zahájila lety na nové sezónní lince z Říma-Fiumicino, která je provozována dvakrát týdně letouny Boeing 777-200ER. Odlety z Říma jsou vždy v pondělí a v pátek. Cestujícím jsou na palubě k dispozici tři třídy: Magnifica - Business Class, Classica Plus - Premium Economy a Classica - Economy. Od 1. dubna až do 27. května bude linka obsluhována letouny Airbus A330-200. Fortaleza je třetí destinací Alitalia v Brazílii. Vedle této linky společnost létá devětkrát týdně z Říma do Sao Paula a šestkrát týdně do Rio de Janeira.

AIR ONIX: Ukrajinská letecká společnost Air Onix zahájí 1. března pravidelné lety z Kyjeva do Bratislavy. Nová linka bude provozována čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli letouny Boeing 737. Air Onix jsou ukrajinské aerolinie se základnou v Simferopolu.  Společnost zahájila pravidelný provoz 28. dubna 2012 prvním letem na lince ze Simferopolu do Kyjeva. V současnosti Air Onix létají vedle Ukrajiny také do Ruska, Turecka a Izraele. Bratislava bude jediným cílem společnosti v Evropské unii. Flotila společnosti se skládá ze dvou letadel Boeing 737-500 a jednoho Boeing 737-300.

SCANDINAVIAN AIRLINES: Scandinavian Airlines pokračují v rozšiřování své sítě a od 31. března 2013 budou operovat tři přímé linky týdně z Prahy. Těšit se můžete na denní lety do Stockholmu, pět týdeních letů do Osla a novou linku do Kodaně s šesti týdeními spoji.

TURKISH AIRLINES: Turkish Airlines plánují v létě 2013 přímé lety Vídeň - Antalaya (1x týdně).

FINNAIR: Finnair bude od 14. června do 26. října 2013 létat do Xianu (Si-an) v Číně. Nová linka bude operována třikrát týdně letouny Airbus A330-300. Odlety z Helsinek jsou vždy v úterý, v pátek a v neděli v 17:40 s příletem do Xianu další den v 6:30. Xian bude v pořadí již pátou destinací Finnair v Číně.

SMARTWINGS: SmartWings budou v letní sezóně 2013 létat 1x týdně z Prahy do Dubrovníku.


airways

 

Informace o nových linkách, zrušených letech i dalších zajímavostech připravujeme ve spolupráci s www.airways.cz.


31.10.2013, Katka Smolová


Diskuse

EVROPA: Nejlepší lety v Evropě 09. 05. 2013, 12:40:53
 
mannová zajímá mě let. spojení praha /berlín/ riga a zpět Helsinky - praha asi tak 10.6 - 30.6.2013, tzn, přibližné datum

za přápadnou odpověd děkuji mannová

Odpovědět

Sem vložte diskusní příspěvek.
 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

ANKETA

Kolik za rok průměrně utratíte za letenky?
do 5 000 Kč
5 000 - 10 000 Kč
10 000 - 20 000 Kč
20 000 - 30 000 Kč
30 000 - 40 000 Kč
nad 40 000 Kč