HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub Hedvábná Stezka Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Klub Hedvábná stezka

Klub Hedvábná stezka je občanské sdružení, které spojuje přátele cestování, dobrodružství, outdoorových sportů a dalekých krajů.

Našim cílem je propojovat lidi s podobnými zájmy, pořádat cestovatelská a outdoorová setkání, nabízet našim členům cestovatelské, vzdělávací a outdooorvé akce a umožnit našim členům čerpat nejrůznější výhody od našich partnerů. Veškeré aktivity klubu jsou pouze pro řádně registrované členy. Akce nejsou organizovány za účel zisku a nemají znaky zájezdu. Členové klubu se mohou podílet na aktivitách klubu a navrhovat zaměření vzdělávacích a zážitkových akcí. Členství je zdarma.

Členem za půl minuty


Kromě výše zmíněných "sdružovacích aktivit" je o.s. Klub Hedvábná stezka také provozovatelem stránek www.HedvabnaStezka.cz a www.Pohora.cz. Dále je hlavním pořadatelem filmového festivalu Expediční kamera v ČR i na Slovensku a SNOW FILM FESTu.

 

KONTAKT:

Klub Hedvábná stezka, o.s.

IČO 228 91 901
Sídlo: Ploskovická 945/4, Praha 8 - Dolní Chabry, 184 00

Stanovy Klubu Hedvábná stezka jsou ke stažení zde.

 

O.s. Klub HEDVÁBNÁ STEZKA eviduje více než tisíc členů

Celkový počet členů k 1.2.2016 je 3773 cestovatelů, cestovatelek, sportovců a dobrodruhů

 

Akce pořádané nebo spolupořádané Klubem: Pavel Pichler, pavel.pichler(@)hedvabnastezka.cz

Podpora vědeckých a sportovních expedic: Petra Greifová, petra.greifova(@)hedvabnastezka.cz
20 000 pro každou neziskovku: Petra Greifová, petra.greifova(@)hedvabnastezka.cz

 

 


Významné dobročinné aktivity:

1. Podpora špičkových vědeckých a sportovních expedic

Společně s našimi partnery jsme od roku 2007 rozdělili 1 435 481,- Kč finanční i materiální podpory více než 70 expedičním projektům (vědeckým, sportovním či humanitárním). Svůj projekt může přihlásit každý. Tuto činnosti Klub Hedvábná stezka provozuje jako nástupce a pokračovatel Expedičního fondu. Na podobné projekty bude Klub Hedvábná stezka finančně přispívat i nadále a to s využitím zisků z provozu webů a pořádaní festivalů.

2. Pořádání HELP-CAMPů v různých částech světa

Klub Hedvábná stezka také podporuje Help-campy pořádané neziskovými organizacemi v různých částech světa (Guinea, Filipíny, Rumunsko, Indie, Nepál a další) a přímo pořádá HELP-CAMP v Gruzii.

3. Podpora studentských expedic

V roce 2011 jsme rozdělili 100 000 pro studentské expedice - vědecké, sportovní i jiné dobrodružné. Přihlásit se může každý. Další kola této soutěže budou následovat.

4. Marketingová podpora neziskovek - 20 000 pro každou neziskovku

Velkým i malým, novým i zavedeným, pomáháme propagací každému dobrému projektu, který se na nás obrátí.