HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Program Klubu cestovatelů v PrazeMáte-li zájem sdělit své cestovatelské poznatky veřejnosti prostřednictvím přednášek či promítání, prosím, kontaktujte mne na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro promítající v pražském Klubu cestovatelů si můžete stáhnout zde. Výstavy rezervujte rovněž na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro vystavující si můžete stáhnout zde.


Pro Váš větší požitek z našich cestovatelských přednášek, jsme pro vás pořídili nový dataprojektor v HD kvalitě a velkoformátové promítací plátno (180 x 240 cm).

Soukromé rezervace je možné domluvit na adrese filip(@)klubcestovatelu.cz


CESTOVATELSKÉ PŘEDNÁŠKY OBVYKLE ZAČÍNAJÍ V 18:30, VSTUPNÉ JE 80Kč, DOPORUČUJEME REZERVACI  NA 734 322 729 NEBO filip(@)klubcestovatelu.cz


LISTOPAD

VÝSTAVA: Pavel Svoboda

22. listopad st - Soukromá akce pro veřejnost v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

Írán - z Teheránu do Šírázu
Šest triček, dva batohy, pár slovíček v perštině...ale také všudypřítomná pohostinnost, štědrost a vřelost. Zážitky dvou obyčejných kluků z neobyčejné cesty po Íránu v září 2017.

23. listopad čt - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

24. listopad čt - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

25. listopad so - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

26. listopad ne - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

28. listopad út - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

29. listopad st - FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP PAVLA SVOBODY v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

30. listopad čt - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA


PROSINEC

VÝSTAVA: BALTIC TRIO

1. prosince - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

4. prosince po - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

5. prosince út - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

6. prosince st - Srí Lanka – za vůní čaje, koření a památkami UNESCO, Maledivy – relax a něco navíc v tropickém ráji

pořádá CK GO2, přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Cestopisná přednáška pro všechny nadšence exotické přírody a poznávání vzdálených kultur. Zaměříme se na to, jak poznat to nejlepší ze Srí Lanky na vlastní kůži, relaxovat na bělostných plážích Malediv a přitom udržet svůj rozpočet na uzdě. Během přednášky Vám představíme exotický ostrov Srí Lanku – zemi kokosových palem, slonů, čaje a koření. Nahlédnete do života a kultury místních obyvatel, ocitnete se na horské vysočině uprostřed čajových plantáží sira Liptona a v koloniálních městech na Vás dýchne atmosféra dávných časů. Ukážeme Vám tisíce let staré památky, které rozhodně stojí za to navštívit. Poradíme Vám, jak procestovat Srí Lanku v relativně krátkém čase, nasbírat maximum zážitků a nezruinovat při tom Vaše bankovní konto.

Toužíte po dovolené snů na Maledivách? Maledivy nejsou jen bělostné pláže a tyrkysový oceán, ale také bohatý podmořský svět a ostrovy s domorodým obyvatelstvem a pestrobarevnými domky.  Pomůžeme Vám zorientovat se v nepřeberné nabídce resortů a typů ubytování a poradíme na základě jakých kritérií se rozhodovat při výběru dovolené.

7. prosince čt - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

8. prosince pá - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

9. prosinec so - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

10. prosinec ne - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

15. prosince pá - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

16. prosince so - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

19. prosince út - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA


LEDEN

VÝSTAVA: Se želvami nebo bez nich - nejen v Indonésii

4. leden čt - VIETNAM

8. leden po - Z Prokletých hor do Albánie - Pavla Bičíková

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Nová multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o 3týdenním putování po zemi, kde ne znamená ano a kde krevní msta není dávnou minulostí. Najdete zde nejkrásnější hory Evropy, zapomenuté horské vesnice, divoké kaňony, průzračné řeky, jezera a potoky, z kterých se dá pít. Okouzlí Vás smaragdové moře a jedinečné památky UNESCO. V tomto zapomenutém koutu Evropy potkáte lidi, kteří žijí jiným způsobem než většina Evropanů a jejichž pohostinnost a laskavost Vám vyrazí dech.

15. leden po - VIETNAM S VŮNÍ KORIANDRU - Magda Radostová

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 120 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

VIETNAM - Tết na vlastní kůži (oslavy Nového roku) Tết je absolutně nejdůležitějším svátkem ve Vietnamu. Až na malé výjimky oslavy připadají na stejný den jako čínský Nový rok. Přípravné práce propukají již asi dva týdny před správným datem a pobývat tou dobou v zemi je nezapomenutelný zážitek, který má své kladné i záporné stránky. Pokud jste ochotni akceptovat jisté nepohodlí, vydejte se do Asie a vyzkoušejte to, o čem si dnes budeme vyprávět. Společně navštívíme květinové trhy, dozvíte se, jak se připravuje největší novoroční specialita  Bánh chưng ale i jiné tradiční pokrmy. Mají Vietnamci vánoční stromek, dávají si klasické dárky jako my? Jak probíhá "silvestr", jaké zvyky dodržují během svátků? Podělím se s vámi o své zážitky, jak jsem tyto oslavy zažila na vlastní kůži.

16. leden út - SRÍ LANKA - Radka Tkačíková

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 120 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Srí Lanka...smaragd v Indickém oceánu....vydáme se na čajové plantáže i továrny Thomase Liptona, kde začala éra nejznámnějšího čaje na světě. Jak se vlastně čaj pěstuje a kolik úsilí je třeba vynaložit  na voňavý sáček v prodejně? Seznámíme se s životem lidí na břehu oceánu a těžkou řeholí rybářů. Historie královských měst a nejstarších buddhistických památek na světě. Divocí sloni, krokodýli, varani a všude přítomná nádherná příroda dokreslují večerní vyprávění s data projekcí. Jak se Srí Lanka neboli Cejlon vzpamatovala z občanské války a ničivého Tsunami. Nejenom obecně známá fakta, ale i zajímavosti a perličky, které za svých několik návštěv posbírala průvodkyně Radka Tkáčiková

18. leden čt - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

23. leden út - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

25. leden čt - Japonsko - CK Nomád

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA


 

ÚNOR

VÝSTAVA: Lukáš Konečný

 


 

BŘEZEN

VÝSTAVA: Spiti, mezi Indií a Tibetem, tradicí a modernitou

5. březen po - FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP PAVLA SVOBODY v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA


DUBEN

VÝSTAVA: VIETNAM - DOSUD NEOBJEVENÝ

 

Výstava představuje snímky české fotografky Magdalény Radostové, autorky cestopisů Aljaška divoká a krásná a Vietnam s vůní koriandru. Tentokrát společně navštívíme Asii - čeká nás setkání s krásnou a turisty dosud málo známou zemí. Jen malá ochutnávka toho čím je Vietnam zajímavý. Zářivě zelená pole skvěle doplňují rozmanité a pestrobarevné kroje zástupců etnických menšin. Kolekce zahrnuje fotografie ze severních částí země, především severovýchod je stále neprobádanou oblastí. Navštivme společně provincie Thái Nguyên, Cao Bằng, Mèo Vạc, Đồng Văn, Hà Giang, NP Ba Bể, lokální trh ve vesnici Bac Ha a mnohé další. Je málo míst na světě, kde turistický ruch ještě není masově rozšířen, tato místa patří mezi ně.

 

Zvu vás na výpravný multimediální cestopis o Íránu s vhledy do historie Persie. Poodhrňme závoj a nechte se překvapit přívětivými lidmi, lesy i pouštní krajinou země plné krásných památek. Přes těžký život v poušti a vysokých horách jsou tu lidé příjemní, usměvaví a velmi pohostinní. Podívejte se na současný život Íránců s jejich radostmi a strastmi. Seznámíte se s dopravou, nakupováním i ubytováním, navštívíme spolu zajímavá a krásná města s jejich paláci, památkami i nádherně zdobenými mešitami. Poznejte i obrovský hlučný a žhnoucí Teherán s pro nás zdánlivě neuvěřitelným chaosem, který však Teheránci suverénně zvládají. Vypravíme se i do hor na hrad asasínů, ke Kaspiku i do centrálního Íránu.

01.01.2008, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze