Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Program Klubu cestovatelů v PrazeMáte-li zájem sdělit své cestovatelské poznatky veřejnosti prostřednictvím přednášek či promítání, prosím, kontaktujte mne na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro promítající v pražském Klubu cestovatelů si můžete stáhnout zde. Výstavy rezervujte rovněž na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro vystavující si můžete stáhnout zde.


Pro Váš větší požitek z našich cestovatelských přednášek, jsme pro vás pořídili nový dataprojektor v HD kvalitě a velkoformátové promítací plátno (180 x 240 cm).

Soukromé rezervace je možné domluvit na adrese filip(@)klubcestovatelu.cz


CESTOVATELSKÉ PŘEDNÁŠKY OBVYKLE ZAČÍNAJÍ V 18:30, VSTUPNÉ JE 80Kč, DOPORUČUJEME REZERVACI  NA 734 322 729 NEBO filip(@)klubcestovatelu.cz


LEDEN

VÝSTAVA: BALTIC TRIO

 

20. Leden pá - soukromá akce v čajovně od 14 do 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

21. Leden so - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

21. Leden so - Cestovatelský podvečer (17:30) VYPRODÁNO

Skandinávský dům ve spolupráci s Klubem cestovatelů a CK Periscope srdečně zve na šestý ročník poutavých cestovatelských přednášek.

Už vám také chybí severská příroda? Pro milovníky ostrovů a rozlehlých planin, pro nadšence do architektury a památek, pro cyklisty, i pro ty, jež si vyprávění o dobrodružných cestách raději jen poslechnou nad hrnkem horkého čaje, máme dvě zajímavé přednášky. První část podvečera se zaměří na ostrovy jižního Švédska a jejich památky. Architekt Jan Pešta nás provede středověkým městem Visby na ostrově Gotland, zavítáme také na Öland a Fårö. Vyznavačům neotřelých sportovních výkonů a dobrodružství v islandské pustině je určena druhá část podvečera. Cestovatel Jakub Vlček povypráví o cestě do země sopek, lávových polí a vodopádů, kam se tentokrát vydal na kole a společně s Martinem Čunátem projel vnitrozemím přes ledovec, po stezkách, kde auto nepotkáte. Obě přednášky doplní bohatý obrazový materiál. http://www.skandinavskydum.cz/2016/cestovatelsky-podvecer-2/

23. Leden po - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

24. Leden út - SRÍ LANKA - ZEMĚ MNOHA TVÁŘÍ (Jaroslav Bouzek, 18:30)

Čaj, kari, fantastické pláže a úžasné památky. To jsou hlavní turistická lákadla Srí Lanky, která by ráda, po mnohaletých problémech s etnickými konflikty a také po tragédii s tsunami, přivítala větší množství turistů. Pojďte zažít atmosféru tohoto jedinečného ostrova a alespoň na chvilku ochutnat kouzlo exotiky. Vystoupáme na posvátnou Adamovu horu, budeme obdivovat buddhistické památky a v horských oblastech zjistíme, jak se pěstuje a zpracovává proslulý cejlonský čaj v přednášce fotografa a cestovatele Jardy Bouzka.

25. Leden st - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

26. leden čt - Sama v jižní Americe (Natália Pavlovičová CK KUDRNA, 18:30)

Představte si ten pocit, jaké to je, skočit do ledového jezera, 4600 metrů nad mořskou hladinou. Představte si, jak asi chutná morče na vašem talíři. Nebo jak vypadá východ slunce na Machu Picchu. Není to jednoduché, že? Tyto zážitky a mnoho dalších zkušeností vám přiblíží Natália Pavlovičová. Cestovatelka, která si ve svých 23 letech jednoho dne koupila letenku, sbalila kufry a vyrazila sama cestovat po Jižní Americe. Její dobrodružství nakonec trvalo 4 měsíce. Jak se tedy žije na světadílu, kde se snad úplně všechno léčí kokou? V zemi, kde na vás na každém rohu číhá vysokohorská choroba? V přírodě, jejíž panorama je tak fascinující, že vám vyrazí dech, a ne jednou?

27. Leden pá - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

28. Leden so - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

29. Leden ne - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

29.Leden ne - JAPONSKO ZNÁMÉ I NEZNÁMÉ (Josef Kafoněk, 18:30)

 

Přednáška s promítáním o Japonsku seznámí posluchače nejen se známými místy jako je např. Tokio, Osaka, Kjóto, Hirošima, či Sapporo a Nagano, ale bude se věnovat i téměř neznámým oblastem jako jsou: nejsevernější ostrov Hokkaido s jeho barevným podzimem, jarní Japonské Alpy, poutní cesty v horách poloostrova Kii (dokonce propojených s poutními cestami do španělského Santiaga de Compostela), nyní velice aktivní vulkanická pohoří ostrova Kjúšú či subtropická Okinawa - ráj civilizací nezničených mangrovových lesů, nádherných liduprázdných písečných pláží a korálových útesů. Opomenut nebude ani japonský fenomén - kvetoucí sakury či termální lázně Onsen a pro gurmány pak - nejen známé suši či saké.

 

31.Leden út - PO STOPÁCH SVÉ INTUICE - JIŽNÍ AMERIKA (Veronika Nováková, 18:30)

Věříte na minulé životy? Přijďte si poslechnout, co všechno se může člověku přihodit, když poslouchá svojí intuici a nebojí se vykročit do neznáma. Do Kolumbie jsem původně přijela studovat. Nakonec jsem se dostala přes Ekvádor a Peru až do Bolívijské džungle a přivezla si do Čech jedinečný dar.


 

ÚNOR

VÝSTAVA: POLSKO

2. Únor čt - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

4. Únor so - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

5. Únor ne - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

6. únor po - POUŠTĚ MAROKA (Petr Blahuš, 18:30)

Poušť je jako moře: nikomu nepatří a tak je jedno, kam a jakým způsobem se vydáte. A ty marocké jsou mezi cestovateli pojmem. Nikde jinde na světě totiž neexistuje větší rozmanitost pouští, jako zde; od sta metrů vysokých a večer zpívajích písečných dun, přes kamenité ergy s vyschlými wádí až po štíty hor, vypadajích, jako by se sem přenesly až z Utahu nebo dokonce z Marsu. Poušť, obývaná kromě několika oáz jen hrstkou kočovných beduínů, je podle cestovatelského gurua Miloslava Nevrlého tím nejsvobodnějším místem na Zemi. Na první pohled mrtvá a bez života, ale když se podíváte blíž, zjistíte, že poušť není vůbec prázdným světem. Naopak je to obdivuhodné místo, které jen čeká, až ho objevíte.

8. Únor st - LAOKAMTAI: Nespútaný Laos a tajemná Kambodža (Pavol Gabriš, 18:30)

Divoká príroda, „sqelí” ludia, budhisticé chrámy a jaskyne, drevenné bárky na rieke Mekong, úžasné jedlo za pár drobných  - to je Nespútaný Laos. Ponúka zážitky bezpečnosťou neobmedzované - VangVieng a Vientane (cave tubing, plazenie sa v jaskyniach, deravé kánoe), skútre a výstup na horu s posvätným chrámom Wat Phu. Nakasong lokalny market a oblasť 4000 ostrovov so sladkovodnými delfínmi a vodopády. Bolaven a prekrásne čajové, kávové plantáže a terasovité rýžové polia. Vodopád Tad Fane a hlavne ...skoro žiadní turisti. Cestovanie naprieč Laosom bol naozaj kulinársky zážitok (ochutnaný pečený hmyz, kobylky, sršne, tarantule, červy...), predĺžený ďalšou krásnou južne-susediacou krajinou s obrovskou históriou (Angchor Wat, Angkor Thom, kamenné tváre Bayon chrámu alebo Ta Prohm znamy z filmu Tomb Rider), deti vykrikujuce “one $”, proste dychberúcou atmosférou starého mesta, Khméroskou kultúrou (Phnom Phen, Siam Reap) a jej temnou minulostou. Plávajúce dediny a západ slnka na jazere Tonle Sap, alebo nádherné prázdne pláže s vŕzgajúcim pieskom pod nohami no  a „Avatarsky” nezabudnutelné nočné kúpanie s fotoplanktónom v Sihanoukville. Sú to krajiny, ktoré vo Vás prebudia všetky zmysly a pohltia Vás tým čo všetko dokážu ponúknuť.

11. Únor so - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

12. Únor ne - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

12. Únor ne - GALAPÁGY – OSTROVY, KDE SE VÁS ZVÍŘATA NEBOJÍ (Matyáš Adam, 18:30)

Vypadají Galapágy skutečně tak, jak je známe z přírodovědných dokumentů? Jak je to s jejich přístupností normálním smrtelníkům a co všechno si na Galapágách může užít baťůžkář za minimální náklady? Ukážeme si různé způsoby, jak prozkoumat jedno z nejúchvatnějších míst na Zemi, kde se zvířata nebojí lidí a lidé se nebojí zvířat.

14. Únor út - 10 000 km NAPŘÍČ PĚTI STÁTY JIŽNÍ AFRIKY (JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Zambie, Marek Kovář 18:30)

Projdeme se po pouštích, solných pláních a savanách, kde zvířata ještě nemají strach z lidí. Navštívíme Damary, tradiční vesnici kmene Himba, Viktoriiny vodopády a projedeme se i na kmeni mokoro deltou řeky Okawango. Měsíční putování africkou divočinou nebylo bez „drobných“ problémů, kdy jsme nejednou museli opravovat auto mezi divokými zvířaty.

16. únor čt - HIMALÁJSKÉ NEBE (Alena Aichlmanová, 18:30)

O tom, jaké je strávit půl roku jako dobrovolník v buddhistických klášterech severní Indie. Bez teplé vody, čerstvého ovoce a zeleniny. S minimálním spojením s domovem. Zato s připojením na domorodce a jejich kulturu, s jedinečnou možností spočívat v přítomnosti, bez řešení toho, co jsme neudělali (ač měli) nebo co všechno nás čeká.

18. Únor so - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

19. Únor ne - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

21. Únor út - KRÁSY JIŽNÍ AMERIKY (Miroslav David ,18:30)

Jaké to je cestovat přes hory Stezkou Inků. Zhlédnout Machu Picchu a bajné jezero Tititaca. V Bolívii se zúčastnit karnevalu. Sjet na horském kole Cestu smrti. Pokračovat přes náhorní plošinu Altiplano a Salar de Uyuni do Chile a ocitnout se na vyprahlé poušti Atacama. To musíte buď sami zažít anebo dorazit 21. 2. 2016 do Klubu cestovatelů od 18:30 na multimediální projekci.

23. Únor čt - Apeniny – zapomenutý přírodní šperk Itálie (Anna Kodríková CK KUDRNA, 18:30)

Kdo a proč by jezdil do Apenin? Při cestě do Itálie se všichni zastaví již o vysoké Alpy. Přitom uprostřed Itálie se tyčí majestátné Corno Grande, které je vyšší než Triglav! Leží ve skalnatém národním parku Gran Sasso, který je ze severu obklopen dalším zeleným národním parkem Monti Sibillini. Ten ukrývá hluboká údolí s vodopády a nádherné horské louky. Asi bychom měli věhlasným Alpám poděkovat, protože střední Itálie tak nabízí toulky liduprázdnými nádhernými horami a svérázní Italové ze středověkých městeček ještě nejsou zkažení leskem turismu, ale s povděkem vítají každého návštěvníka.

25. Únor so - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

26. Únor ne - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

26. Únor ne  - NOVÝ ZÉLAND- DVĚ TVÁŘE (Pavol Gabriš ,18:30)

Dokonca samotní ostrovania to tiež tak vnímajú. Južný ostov ponúka možnosť v kľude nasávať atmosféru a pokoj pre každého milovníka prírody. Ranné kúpanie v ľadovej blankytno-modrej vode jazier. Množstvo morských vtákov, tulene, delfíny skákajúce popri lodi. Nespočetné možnosti výletov, cestičky k majákom po pobreží, treky v údoliach s húpacími mostami, divokými riekami, krásnymi výhľadmi, kde zo zavretými očami nasávate atmosféru čistej prírody. Stromy a prehistorické prasličky? Ako z rozprávky. To musí človek vidieť aby pochopil, že niečo také naozaj existuje. Hory vyrastajúce kolmo z vody do výšky niekoľkých bytových domov, fjordy, množstvo krásnych ľadovcov a vodopádov kde niektoré sú dostupné len na kayaku, alebo lodi za prítomnosti tuleňov, tučniakov či rozmanitých vtákov. Národné parky, prázdne pláže ako stvorené na prechádzky a prírodné úkazy milióny rokov staré. Historické mestá kde to dýcha Írsko-anglickou kultúrou a čerstvé ústrice prechválené po celom NZ.Po presune trajektom na severný ostrov sa tvár NZ mení. Ostrov má viac obyvateľov než ten južný, cítiť energiu Maorskej kultúry a uvolnený chtíč zdielať informacie s každým, kto sa o ňu zaujíma.  Jade – nefritové ornamenty a symboly s hlbokým významom pre ich nositeľa. Vulkanická činnosť v strede ostrova ukazuje nespútanú silu prírody a symbiózu s človekom. A samozrejme, neodmyslitelný Lord of the Rings a Hobbit. Obrazy, ktoré krásne znázornujú skutočný reliéf a farby prírody Severného ostrova. Tongariro Alpine Crossing? Zážitok, ktorý sa navždy vryje do srdca každého trekera. A na tie Smaragdové jazierka, sopečné planiny, farby okolitých vrcholov a scenérie už nikdy nezabudnete.

27. Únor po - soukromá akce v čajovně od 19hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

28. Únor út - Z kanclu kolem světa aneb stop otlačeným zadkům (Karel Štěpánek,18:30)

Partičku kamarádů už nebavilo sedět na kancelářských židlích a rozhodli se vyrazit na cestu kolem světa! Chtěli tak vykročit z každodenních stereotypů, které udává společnost. Motivem cesty pro ně bylo uskutečnit si sen procestovat daleké země Oceánie a Latinské Ameriky, na které zpravidla běžná dovolená nestačí! Chtěli též ukázat mladým lidem, že nemusí být po škole už jen zavřeni v „officu“. Dvouletou cestu přes 25 zemí světa představí v Klubu cestovatelů v Praze!


BŘEZEN

VÝSTAVA: NA KONCI SVĚTA

 

Soubor fotografií vznikl díky fotografické soutěži Klubu cestovatelů VŠE. Všechny fotografie této výstavy spojuje jedno velké téma. A to: Na konci světa. Fotografie jsou pořízené amatérskými fotografy, studenty Vysoké školy ekonomické na jejich cestách po světě. Bylo tak možné nashromáždit opravdu velké množství nádherných fotografií z různých koutů světa. Na výstavu se jich dostalo sice jen pár, ale zato těch nejkrásnějších. Téma Konce světa každý z účastníků soutěže pojal po svém, a tak je celý soubor velmi rozmanitý.

 

2. Březen čt – IRSKO: SÁM STOPEM (Alžběta Nedvědová a Michal Hubert, 18:30)

Povídání o třítýdenní cestě po „Smaragdovém ostrově“. Poprvé cestoval Michal Hubert úplně sám, s minimem financí. Během tohoto putování se mu podařilo vidět spousty překrásných míst, poznat úžasné lidi, dát si pivo v typickém irském pubu s živou muzikou a získat nějaké peníze. Stopem objel prakticky celé Irsko a s plnou polní nachodil přes 230km.

4. Březen so - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

5. Březen ne - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

5. Březen ne  - ÍRÁN - ZAPOVĚZENÁ ZEMĚ NEBO CESTOVATELSKÝ RÁJ? ( Lubomír Kováč ,18:30)

Cestovatelská přednáška o zemi, která je doslova napěchovaná historickými, kulturními a přírodními památkami od východu až po západ. Írán, země kde dodnes vládne tvrdý islámský režim, si díky své izolaci od okolního světa zachovává neuvěřitelné kouzlo. Netknutá krajina s vysokými horami a nehostinnými pouštěmi. Nespočet mešit, paláců, pevností a dalších památek na středověkou Perskou říší. Kromě toho zde potkáte extrémně příjemné a pohostinné lidi. Írán je navíc zemí, která je poměrně levná a velmi bezpečná a i přesto je turisty relativně málo navštěvovaná.V jeden den je tu možné navštívit poušt, zalyžovat si a nebo se vykoupat v moři,což moc zemí na světě nedokáže nabídnout. Kdo se sem vypraví, nikdy nebude litovat.

8. Březen st – SKOTSKO (Petr Blahuš, 18:30)

Pojďme spolu putovat bájnou krajinou keltských druidů, drsných hor, zachmuřených lochů, skrývajících možná dosud pravěké nestvůry, opuštěných mořských fjordů a desítek ostrovů rozsetých podél mohutných útesů západního pobřeží jedné z nejkrásnějších zemí Evropy. Navštívíme rovněž půvabné a neprávem opomíjené východní pobřeží Skotska i skoro neznámá historická městečka pod jižními svahy skotské Highlands. Pojďme putovat místy, kde dodnes citliví lidé cítí tajemné paranormální jevy, kolem prastarých hradů i největší a nejméně poškozenou divočinou v Evropě- severoskotskými rašeliništi. A na závěr si připijme keltským pozdravem „Slanth wath“ skotským národním nápojem, známým už druidům: Uisgh beatha, živou vodou, známou u nás jako whisky…

9. Březen čt - GANDHAR festival 19:00

Elena Kubičková - Esraj a Tomáš Reindl - tabla

14. Březen út - EXPEDIČNÍ KAMERA

15. Březen st - GRUZIE A VÝSTUP NA BÁJNÝ KAZBEK 5033 m.n.m. (Jindřich Hulín- Mihalec, 18:30)

Poté, co se nám podaří slézt dolů z bájné Prométheovy hory Kazbek, se podíváme do národního parku Borjomi nebo do rychle rostoucího přístavního města Batumi. Prolezeme skalní obydlí, kláštěry, poutní místa a samozřejmě navštívíme i hlavní město Tbilisi plné kontrastů.

19. Březen ne  - S ČAPKEM KRAJINOU AMUNDSENA (Jindřich Krása,18:30)

Vrátili jsme se ze severské expedice přes divočinu Hardangervidda, kterou jsme uskutečnili u příležitosti 80 let od Čapkovy cesty Skandinávií a vydání jeho Cesty na sever a 120. výročí Amundsenova putování touto krajinou. Cílem projektu je vytvořit krátký film z expedice k oživení památky Karla Čapka. Podrobné informace o projektu, možnost podpory projektu, ochutnávka fotek na facebooku: https://www.facebook.com/scapkemkrajinouamundsena.

21. Březen út - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

22. Březen st - NOVÝ ZÉLAND - NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA A NEJVĚTŠÍ ZÁŽITKY (Jaroslav Bouzek ,18:30)

Jedna z nejznámějších a turisticky nejnavštěvovanějších zemí na jižní polokouli, která nepřestává fascinovat svými přírodními krásami a vynikajícími podmínkami pro cestování. Podíváme se na nejkrásnější místa obou ostrovů a zakusíme spoustu zajímavých aktivit, kterých na Novém Zélandu můžete podniknout bezpočet. Hory, sopky, pláže, deštný les, ledovce, gejzíry, velryby a spousta dalších zajímavostí vás čeká v přednášce cestovatele a fotografa Jarda Bouzka.

23. Březen čt - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

26. Březen ne - Buenos dias, Bolivia! (Michal Bodnar, 18:30)

Bolívia je krajinou, do ktorej človek vstupuje s mnohými otvorenými otázkami, s pocitom vzrušenia,ale zároveň i strachu, čo táto krajina v srdci Južnej Ameriky môže ponúknuť. Cesta lanovkou a dych berúce výhľady na najvyššie položené hlavné mesto planéty La Paz, noc v soľnom hoteli na jazere Salar De Uyuni, trek po ostrove Slnka na jazere Titicaca, historické potulky koloniálnym bývalým hlavným mestom Sucre či cesta amazonským dažďovým pralesom sú len krátkym výpočtom toho, aké zážitky čakajú na človeka pri návšteve . Príbehy a fotky z ciest, ale hlavne cenné rady, tipy a triky, ako sa vyhnúť typickým turistickým ‚scamom’, ako ušetriť, ale zároveň cestovať bezpečne a po domácky Vám prerozpráva vášnivý cestovateľ Michal Bodnár spolu so svojou bolívijskou priateľkou Albou Alvarez.

27. Březen po - EXPEDIČNÍ KAMERA

28. Březen út -  FILIPÍNY - ZEMĚ, KTERÁ MÁ SPOUSTU KRÁSNÝCH MÍST I SVÉ EXTRÉMY (Barbora Pečeňová ,18:30)

Filipíny se rozkládají na více než 7000 ostrovech. To už je docela fičák. K tomu připočteme 96 mil. obyvatel (12.nejlidnatější země), pohádkové pláže a nádherné pralesy a máme skvělej program :) Jaké to je být pár dní v ráji? Co všechno se dá stihnout vidět za tři týdny? Co bych přála každému zažít? Jak efektivně cestovat mezi filipínskými ostrovy? Jaké je bydlet vedle squatu a hledat bydlení bez adresy v 15 miliónovém nočním městě? Jaké je zažít několik bouří na moři v malé rybářské loďce? Jak nenaletět místním dohazovačům? Co vás může rozbrečet? Bez extrémních zážitků si už neumím představit žádné cestování na vlastní pěst. Povím vám pár komických historek, něco o životě místních, ukážu fotky, doporučím trasy pro další cestu, s jakými náklady počítat, na čem ušetřit/nešetřit a další, co vás bude zajímat

30. března čt - Japonsko - rok na ostrově vážek (Kateřina Špirochová CK KUDRNA, 18:30)

Japonsko je zemí tisíce ostrovů, pláží, sopek i hor věčného sněhu; vedle malých domků natěsnaných jeden na druhém k nebi šplhají mrakodrapy, krčí se tam malé zahrádky s bonsaji nebo nenápadnou uličkou dojdete k jednomu z nespočetných chrámů a svatyň. Na ulicích potkáte dívky v kimonech, stejně jako školačky v uniformách, uspěchané salarymany nebo třeba jelena. Vypijte si šálek zeleného čaje, dejte si suši a okonomijaki nebo večer sake a ohřáté bento z non-stop sámošky, než vrazíte do nočního klubu, na karaoke nebo technoparty. Poznejte zemi mnoha protikladů nejen očima turisty.


DUBEN

VÝSTAVA: KDE ŽENY VLÁDNOU

2.Duben ne - KDE ŽENY VLÁDNOU (Kateřina Karásková,18:30)

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

 


 

KVĚTEN

VÝSTAVA: BUDDHISTICKÉ CHRÁMY

Zvu vás na výpravný multimediální cestopis o Íránu s vhledy do historie Persie. Poodhrňme závoj a nechte se překvapit přívětivými lidmi, lesy i pouštní krajinou země plné krásných památek. Přes těžký život v poušti a vysokých horách jsou tu lidé příjemní, usměvaví a velmi pohostinní. Podívejte se na současný život Íránců s jejich radostmi a strastmi. Seznámíte se s dopravou, nakupováním i ubytováním, navštívíme spolu zajímavá a krásná města s jejich paláci, památkami i nádherně zdobenými mešitami. Poznejte i obrovský hlučný a žhnoucí Teherán s pro nás zdánlivě neuvěřitelným chaosem, který však Teheránci suverénně zvládají. Vypravíme se i do hor na hrad asasínů, ke Kaspiku i do centrálního Íránu.

01.01.2008, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze