HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Program Klubu cestovatelů v PrazeMáte-li zájem sdělit své cestovatelské poznatky veřejnosti prostřednictvím přednášek či promítání, prosím, kontaktujte mne na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro promítající v pražském Klubu cestovatelů si můžete stáhnout zde. Výstavy rezervujte rovněž na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro vystavující si můžete stáhnout zde.


Pro Váš větší požitek z našich cestovatelských přednášek, jsme pro vás pořídili nový dataprojektor v HD kvalitě a velkoformátové promítací plátno (180 x 240 cm).

Soukromé rezervace je možné domluvit na adrese filip(@)klubcestovatelu.cz


CESTOVATELSKÉ PŘEDNÁŠKY OBVYKLE ZAČÍNAJÍ V 18:30, VSTUPNÉ JE 80Kč, DOPORUČUJEME REZERVACI  NA 734 322 729 NEBO filip(@)klubcestovatelu.cz


 

ZÁŘÍ

VÝSTAVA: Martin Šíl - Tugela

20. září st - Vietnam - země plná protikladů

pořádá CK GO2, přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Cestopisná přednáška o Vietnamu pro všechny milovníky vzdálených kultur a exotické přírody. Dozvíte se například, jak toho v zemi prožít co nejvíce s omezeným časem i rozpočtem. Během této přednášky se přeneseme na ta nejzajímavější místa Vietnamské socialistické republiky. Procestujeme Vietnam od severu na jih a představíme Vám přitom přírodní divy této exotické a různorodé země, ale také prastaré a překrásné stavební památky a všechny další zajímavosti, na které stojí za to se zaměřit. Prozradíme Vám naše oblíbená místa a také kde najít ta nejchutnější jídla (a která to jsou). Poradíme Vám, kdy se do Vietnamu vydat v závislosti na Vašem plánu, a jak zde zažít co nejvíc s co nejmenším rozpočtem a omezeným časem.

23. září  so - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

24. září  ne - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

27. září st - Soukromá akce v KLUBU CESTOVATELŮ, RESTAURACE OD 16hod UZAVŘENA


ŘÍJEN

VÝSTAVA: Barvy koření

2. říjen po - TUGELA - Martin Šíl

přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA

V listopadu 2016 odjela z Čech do Jihoafrické republiky expedice, aby změřila skutečnou výšku vodopádu Tugela Falls. Navazovala na vlastní měření z roku 2014, které napovídalo, že by Tugela Falls mohl být nejvyšším vodopádem světa. Dokument „V srdci Dračích hor“ vypráví o tom, co expedice zažila, proč se její členové vlastně pustili do měření afrického vodopádu a samozřejmě i o tom, jak měření dopadlo. Filmový dokument je doplněn projekcí fotografií a přednáškou organizátora expedice Martina Šíla.

3. říjen út - Rok v Asii - vlakem, lodí i na vodním buvolovi - Jan Toloch

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Dokončili jsme studia a vyrazili objevovat svět. Projeli jsme sedm zemí, učili Asiaty na školách anglicky (ale marně). Pili jsme whisky na thajské svatbě, ztroskotali na lodi, navštívili domov kambodžského mnicha, bez újmy na zdraví se proplétali mezi záplavou motorek ve Vietnamu a mnohem více!

4. říjen st - MEXIKO - země nejen Mayské kultůry

pořádá CK GO2, přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Cestopisná přednáška pro všechny, které zajímá divoká příroda kombinovaná s Mayskými památkami a koloniálními městečky. Během přednášky vás zavedeme do Mexika a ukážeme si nejzajímavější místa, která byste si při své návštěvě této rozmanité země rozhodně neměli nechat ujít. Zaměříme se na poloostrov Yucatán, kde vám ukážeme indiánský prales Chiapas, ze kterého pochází chia semínka, koloniální města, národní parky se svou exotickou faunou a florou a také neopomenutelné pobřeží. Poradíme vám, na co se zaměřit, jak se v zemi orientovat a také jak ušetřit čas a peníze.

7. říjen so - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

8. říjen ne - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

9. říjen po - NETRADIČNÍ TREKOVÉ DESTINACE : TENERIFE, MADEIRA A MALLORCA - Dana Růžičková

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

10. říjen út - Kouzlo Canyoningu - Petr Kubát

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

O expedici do švýcarského kantonu Ticino, o průstupu jedním z deseti nejhezčích kaňonů v Evropě a další zajímavosti o tomto novém adrenalinovém sportu.

12. říjen čt - Chile – severní národní parky - Jaroslav Bouzek

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Díky svojí zeměpisné poloze je Chile neuvěřitelně rozmanité a my se zaměříme na jeho severní část s překrásnými národními parky. Prozkoumáme ty nejzajímavější z nich. Uvidíme volně se pasoucí lamy Alpaca pod sopkami, které jako by byly namalované. Na naší cestě zažijeme několik těžkých chvil a dokonce budeme muset ilegálně překročit hranice s Bolívií, ale o tom více až na přednášce.

15. říjen ne - Čína s batohem nejen po Sečuánsku - Pavel Chlum

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Cestovatel Pavel Chlum vás provede celkem dvanácti provinciemi nejlidnatější země světa. Na své cestě ušel se dvěma kamarády 160 km pěšky, 500 km se plavili lodí, 2500 km jeli autobusy a 3000 km strávili ve vlaku. Hned po příletu do Pekingu se prošli po Čínské zdi v oblasti Mutianyu, navštívili Zakázané město i Náměstí nebeského klidu. Poblíž města Datong zkoumali Yungangské jeskyně s 50 tisíci soškami z pískovce a nedaleký taoistický klášter u Hunyuanu, který je zavěšený přímo na skalnatém útesu. Prochodili si historické městečko YingXian a Pingyao. Bodem zájmu byli i větší města jako Taiyuan, Xian, nebo Chengu. Samozřejmě neopomenuli navštívit Terracotovu armádu a ani rezervaci, kde chovají vzácné pandy velké. Cestovatelé vystoupali „po svých“ do nadmořské výšky 3077 metrů na posvátný vrchol Jing Ding a hned následující tři dny strávili plavbou po řece Jang Tze, kde proplouvali jejími úžasnými soutěskami. Po prohlídce největší přehrady na světě, Tři soutěsky, obhlédli Yichang, odkud se rychlovlakem přepravili do Šanghaje. Spolu s návštěvou promenády Bund vystoupali na jeden z nejvyšších mrakodrapů světa a shlédli si svět ze 100. patra. Okusili také jízdu rychlovlakem Maglev, který se pohybuje na magnetických polštářích rychlostí přes 430km/h.

17. říjen út - Albánie - Pavla Bičíková

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

18. říjen st - Austrálie – (ne)známá jižní země

pořádá CK GO2, přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Cestopisná přednáška o Austrálii pro ty cestovatele, kteří mají omezené množství času i peněz, a přesto si nechtějí nechat tuto nádhernou zemi ujít. Během této přednášky se v mžiku přenesete na nejzajímavější místa Austrálie, dozvíte se mnohé o kultuře i životním stylu tohoto mladého národa, budete žasnout nad bohatostí, vynalézavostí i originalitou místní přírody, a navíc vám ukážeme místa, která jsme objevili při osobním průzkumu. Cestovatelé sami sobě – prozradíme vám cenné rady a triky, jak cestování v Austrálii výrazně zlevnit, jaké destinace navštívit při omezeném čase, a jaké aktivity zvolit, abyste si za málo peněz užili co nejvíce muziky.

19. říjen čt - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 10 do 14 a od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

21. říjen so - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

23. říjen po - fotokurz JANA RYBÁŘE v cestovatelském salónku do 17 hod., RESTAURACE OTEVŘENA

Soukromá akce v cestovatelském salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

24. říjen út - Peru – nejen po stopách Inků - Jana Troupová

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Jak se cestuje po Peru s ekvádorským horolezcem? Proč se musí na ostrovech jezera Titicaca nechat brambory nejprve projít mrazem? Co obnáší Den policie pod Machu Picchu? Do kolika výškových metrů se dá jet na motorce? A z kolika na kole? Proč je Machu Picchu nejkrásnější ráno? Jak vypadá karneval na jezeře Titicaca? Jak se v údolí Colca slaví čištění kanálů? Je těžké spatřit pouštní lišku?

Zavítáme do oblasti Bílých Kordiller, ráje trekařů i horolezců, na hranice s Ekvádorem či pobřežních, málo známých pouštních oblastí. Navštívíme klasické "taháky" Peru jako je bájné Machu Picchu, incké i koloniální Cuzco, Svaté údolí, tajemné linie Nazca, posvátné jezero Titicaca, kaňon Colca i s kondory. Podíváme se na tradiční oslavy, typické peruánské jídlo a pití a poslechneme si andskou hudbu. Chybět nebudou ani praktické rady a tipy pro individuální cestování po Peru.

25. říjen st - BORNEO - Petr Blahuš

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Peklo i ráj na samém rovníku, legendární stezka Lovců lebek vedoucí džunglí starou 170 milionů let do největších jeskyní na planetě i na překrásné opuštěné nebo takřka neznámé atoly u pobřeží třetího největšího ostrova světa. To vše je Borneo. Ale nejen to poznáte z promítání fotografií cestovatele Petra Blahuš: dozvíte se také, jak chutná nejtypičtější malajské jídlo, jak dodnes žijí Dayakové, původní obyvatelé džungle, i jaký je to pocit dívat se zblízka do očí divokého lesního muže orang-utana… Také nač si dát pozor během putování na tato krásná, leč nebezpečná místa, obývaná snad nejusměvavými lidmi na světě- kteří ovšem ještě před 70 lety sbírali a sušili lidské hlavy.

26. říjen čt - ISLAND - Monika Schindlerová

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

29.  říjen ne - Ochranářem nejen na Borneu nebo třeba Želvy v úzkých - Hana Svobodová

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Oblast Berau na východním Borneu je územím s největší biodiverzitou na světě, jsou tu nejstarší a nejkrásnější korálové útesy, více než 880 druhů ryb, rejnoci a obrovské manty, 23 druhů delfínů a velryb, potkáte tu žraloky a vzácně i poslední dugongy. Oblast je ale především domovem mořských želv, místní maličké ostrůvky tvoří osmé nejdůležitější líhniště karet obrovských na světě. Potravu zde hledají i velmi vzácné, kriticky ohrožené karety pravé. Neuvěřitelné bohatství východního Bornea ale velmi rychle mizí. Hana Svobodová se spolu s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau snaží toto bohatství a především mořské želvy už několik let chránit. Působí ale i jako konzultant pro jiné organizace chránící želvy. Chcete vědět, jak se člověk ze země bez moře může stát ochranářem v tropech a co to obnáší, jak problémy přírody souvisí s kulturou místních a jak se dá vztah lidí k přírodě posouvat, nebo jak můžete pomoci? Budete vítáni..

30. říjen po - SNOW FILM FEST

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 130 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

31. říjen út - FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP PAVLA SVOBODY v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA


LISTOPAD

VÝSTAVA: Pavel Svoboda

1. listopad st - Indonésie - ostrov bohů Bali

pořádá CK GO2, přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Cestopisná přednáška pro všechny nadšence exotické přírody a poznávání vzdálených kultur. Zaměříme se na to, jak poznat to nejlepší z Indonésie a ostrova Bali na vlastní kůži, a přitom udržet svůj rozpočet na uzdě. Během přednášky se v mžiku přenesete na exotické ostrovy na druhém konci světa, osm stupňů nad rovníkem. Dozvíte se o kultuře a životním stylu místních, o jejich náboženství a zvycích. Ukážeme Vám místa, která byste na své cestě po Indonésii neměli minout, místa nedotčená masovou turistikou, pláže a písky různých barev, malebná terasovitá políčka a také místa, kam vyrazit za nočním životem. Poradíme Vám, kde se dá výrazně ušetřit a jaké destinace zvolit, máte-li jen omezené množství času. Ukážeme Vám, jak se orientovat na ostrově Bali a vůbec všeobecně v Indonésii.

2. listopad čt - Soukromá akce v cestovatelském salónku od 10 do 14 a od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

8. listopad st - Pád do snu - promítání filmu o sedmiměsíční cestě Skandinávií - Miroslav Prousek

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

9544 kilometrů, 208 dní a bezpočet zážitků. Druhý celovečerní film Miroslava Prouska představuje dobrodružnou cestu severní Evropou. Pád do snu vypráví příběh obyčejného kluka, který chce znovu zažít svobodný život v přírodě, o který ho v roce 2011 připravilo zranění při jeho první samostatné cestě jižní Evropou. Příběh začíná v malebném údolí pod nejvyšší horou Finska. Mirek zde do deníku zapisuje již 159. den na cestě a vzpomíná na její začátek. Divák se v čase přenese na začátek cesty do dubna roku 2014, kdy fakticky začala Mirkova druhá dobrodružná cesta. Euforie z nabité svobody  se odráží v pocitech z prvních dní na cestě, která vede na sever. Po dvou týdnech putování z Jablonce n. N. přijíždí na nejjižnější mys Norska, kde začíná jeho opravdové severské dobrodružství. Čekají ho tisíce kilometrů jízdy severskou přírodou, stovky kilometrů stezek, na kterých týdny nepotká ani živáčka a bezpočet zážitků ze svobodného života mimo civilizaci. Mirek začíná život, jehož součástí není sprcha ani televize. Život bez internetu, telefonu nebo zaměstnání. Žije tak, aby nemusel sáhnout do peněženky. Loví ryby, sbírá lesní plody, pije vodu z potoků a sbírá vratné lahve. S lidmi, které na svých cestách potká, se baví jen zřídka. Svoboda je pro něho tichou atmosférou domova, do které hluk a shon upovídaného života nepatří. Mirkova cesta zavede diváka na nejznámější, ale i nejopuštěnější místa v Norsku a protne téměř všechny norské regiony. A poté, co za polárním kruhem napadne první sníh, dorazí Mirek na pomyslný konec své cesty. Když se postaví k železnému globu na Nordkappu, tuší, že to není konec, ale začátek nového dobrodružství a námět pro třetí díl filmové trilogie o cestování.

9. listopad čt - Cestuj a neprokrastinuj to! - Barbora Pečeňová

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Taky toužíš objevovat svět, jenže tě před každou cestou zastaví desítky výmluv? Stává se ti, že si lítostivě povzdechneš u cizích fotek a příběhů z dovolených? Chceš mít konečně vlastní zážitky, kulturní šoky a třeba i více poznat sám sebe?A přesně o tom to bude. Na mušku si vezmeme naše nejčastější výmluvy, proč necestujeme. Je škoda, že odkládáme i to, co nám dělá radost.Proč teda necestuješ zrovna teď? Je to tím, že nemáš peníze? Nemůžeš se stále odhodlat? Máš strach? Nevěříš si? Říkáš si, že nemáš pořádného parťáka? Nebo tě snad nenapadá, kam vyrazit?Zatoč s tím vším jednou provždy! Dojdi se pobavit, nabrat nový dech a získat odhodlání pro vlastní cestovatelské zážitky. Navíc se u komických historek naplno zasměješ cizímu neštěstí. Ulevíš si, že se přece tobě nemůže nic horšího stát.

11. listopad so - Festival OBZORY - AFTER PARTY od 19 hod.

12. listopad ne - V KURDSKÉM POHOŘÍ - Pavel Mrázek

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

V přednášce bude pojednáno o zážitcích z pobytu v pohoří Kurd Dagh na hranici dnešní Sýrie a Turecka vč. popisu krajiny od geologie přes historii až k dnešní složité situaci. Na obrázcích budou ukázány hlavní archeologické památky a život tamního obyvatelstva, a bude i zmíněna otázka sebeurčení Kurdů jako národa.

15. listopad st - JAPONSKO

pořádá CK GO2, přednáška v cestovatelském od18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Toužíte se dozvědět více o Japonsku, kde se snoubí harmonické svatyně a chrámy s rušnými ulicemi plných neonů? Přeneste se s námi za gejšami do Kjóta, koupajícími se opicemi v Jamanouči nebo do ulic tokijské Akihabary, které jsou rájem milovníků anime a manga. A pokud toužíte po relaxu na bělostných plážích, vezmeme Vás na prosluněnou Okinawu. Poradíme Vám, jak za rozumné peníze a v omezeném čase vidět z této země plné kontrastů co nejvíce. Japonsko je rozhodně destinací, která má mnoho co nabídnout a na své si zde přijde každý. Neváhejte a přijďte si vyslechnout naši přednášku s užitečnými radami a tipy. Těšíme se na Vás!

16. listopad čt - Azory - Turisty neprávem opomíjený sopečný ráj - Hana Šormová

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Termální prameny, aktivní sopečná činnost, dechberoucí příroda, cenová dostupnost a minimum turistů? Tak přesně to je dovolenka na Azorách. Pokud nehledáš nekonečné pláže s teplým mořem, ale radši objevuješ přírodu ve stylu Jurského parku s hlubokými jezery na dnech kráterů, pak jsi na správné cestě. Přijď si poslechnout povídání nomádky Hanči o všem, co jsi o Azorách netušil.

19. listopad ne - Jawa Jižní Amerikou ve stopách Čechů - Filip Kadlec

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

1 Jawa 350, 2 nezkušení (ne)cestovatelé, 3 nehody, 1 porouchaný motor, 26 000km, 7 měsíců na cestě, více jak 10 zajímavých setkání i s krajany, neskutečné dobrodružství a zážitky. Jde to i bez pořádné přípravy?

20. listopad po - SNOW FILM FEST

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 120 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

21. listopadu út -  Kambodža – země starobylých chrámů a prolité krve - Marek Kovář

promítání v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Starobylé chrámy v Ankoru a typické plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap si zaslouží zastavení. Na kambodžsko-laoských hranicích navštívíme horské Khméry, kteří stále žijí tradičním způsobem. Hlavní město Phnompenh oslní zlatem na královském paláci, ale zarmoutí bídou místních obyvatel. Tomu sekundují místa spojená s řáděním Rudých Khmérů. Zajímavostí bude vyprávění o kambodžském králi, který jako jediný vladař na světě hovoří plynně česky. Nebude chybět ani opuštěný ostrov a úchvatné pobřeží s bílým pískem.

29. listopad st - FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP PAVLA SVOBODY v cestovatelském salónku od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA


PROSINEC

VÝSTAVA: BALTIC TRIO

6. prosince st - Srí Lanka – za vůní čaje, koření a památkami UNESCO, Maledivy – relax a něco navíc v tropickém ráji

pořádá CK GO2, přednáška v cestovatelském salónku od 18:30, vstupné 80 Kč, RESTAURACE OTEVŘENA

Cestopisná přednáška pro všechny nadšence exotické přírody a poznávání vzdálených kultur. Zaměříme se na to, jak poznat to nejlepší ze Srí Lanky na vlastní kůži, relaxovat na bělostných plážích Malediv a přitom udržet svůj rozpočet na uzdě. Během přednášky Vám představíme exotický ostrov Srí Lanku – zemi kokosových palem, slonů, čaje a koření. Nahlédnete do života a kultury místních obyvatel, ocitnete se na horské vysočině uprostřed čajových plantáží sira Liptona a v koloniálních městech na Vás dýchne atmosféra dávných časů. Ukážeme Vám tisíce let staré památky, které rozhodně stojí za to navštívit. Poradíme Vám, jak procestovat Srí Lanku v relativně krátkém čase, nasbírat maximum zážitků a nezruinovat při tom Vaše bankovní konto.

Toužíte po dovolené snů na Maledivách? Maledivy nejsou jen bělostné pláže a tyrkysový oceán, ale také bohatý podmořský svět a ostrovy s domorodým obyvatelstvem a pestrobarevnými domky.  Pomůžeme Vám zorientovat se v nepřeberné nabídce resortů a typů ubytování a poradíme na základě jakých kritérií se rozhodovat při výběru dovolené.

15. prosince pá - Soukromá akce v salónku od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA


LEDEN

VÝSTAVA: Se želvami nebo bez nich - nejen v Indonésii

Zvu vás na výpravný multimediální cestopis o Íránu s vhledy do historie Persie. Poodhrňme závoj a nechte se překvapit přívětivými lidmi, lesy i pouštní krajinou země plné krásných památek. Přes těžký život v poušti a vysokých horách jsou tu lidé příjemní, usměvaví a velmi pohostinní. Podívejte se na současný život Íránců s jejich radostmi a strastmi. Seznámíte se s dopravou, nakupováním i ubytováním, navštívíme spolu zajímavá a krásná města s jejich paláci, památkami i nádherně zdobenými mešitami. Poznejte i obrovský hlučný a žhnoucí Teherán s pro nás zdánlivě neuvěřitelným chaosem, který však Teheránci suverénně zvládají. Vypravíme se i do hor na hrad asasínů, ke Kaspiku i do centrálního Íránu.

01.01.2008, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze