Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub Hedvábná Stezka Klub cestovatelů Praha/Brno

Program Klubu cestovatelů v PrazeMáte-li zájem sdělit své cestovatelské poznatky veřejnosti prostřednictvím přednášek či promítání, prosím, kontaktujte mne na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro promítající v pražském Klubu cestovatelů si můžete stáhnout zde. Výstavy rezervujte rovněž na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro vystavující si můžete stáhnout zde.


Pro Váš větší požitek z našich cestovatelských přednášek, jsme pro vás pořídili nový dataprojektor v HD kvalitě a velkoformátové promítací plátno (180 x 240 cm).

Soukromé rezervace je možné domluvit na adrese filip(@)klubcestovatelu.cz


CESTOVATELSKÉ PŘEDNÁŠKY OBVYKLE ZAČÍNAJÍ V 18:30, VSTUPNÉ JE 80Kč, DOPORUČUJEME REZERVACI  NA 734 322 729 NEBO rezervace(@)klubcestovatelu.cz


 

ČERVENEC

VÝSTAVA: VIETNAM - DOSUD NEOBJEVENÝ
(Magda Radostová)

Výstava představuje snímky české fotografky Magdalény Radostové, autorky cestopisu
Aljaška divoká a krásná. Tentokrát společně navštívíme Asii - čeká nás setkání s krásnou a
turisty dosud málo známou zemí. Jen malá ochutnávka toho čím je Vietnam zajímavý. Zářivě
zelená pole skvěle doplňují rozmanité a pestrobarevné kroje zástupců etnických menšin.
Kolekce zahrnuje fotografie především ze severní části země z oblastí Lào Cai a Lai Châu.
Je toho mnoho, co může Vietnam nabídnout a čím může překvapit. Těšte se na chutné
národní speciality a poznejte to, co zatím zůstává mnohým turistům skryto.

 

23. červenec so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

24. červenec ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

28. červenec čt - soukromá akce v čajovně od 19hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

 


SRPEN

VÝSTAVA: MAROKO (Jan Tuháček)

 

 

4. srpen čt - vernisáž fotografické výstavy s promítáním MAROKO (Jan Tuháček, 19:30)

6. srpen so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

7. srpen ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

20. srpen so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

21. srpen ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

 


 

ZÁŘÍ

VÝSTAVA: MYSTICKÉ HIMÁLAJE

MOST, o. p. s. & Martin Pustelník

3. září so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

4. září ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

10. září so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

11. září ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

17. září so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

18. září ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

18. září ne - Ako som cestoval za peniaze z pouličnej muziky (Juraj Plichtík, 18:30)

Džórdžo je šašo a muzikant. Vo svojom mierne šialenom príbehu vám porozpráva ako cestoval po Európe a Ázii a zarábal si peniaze pouliènou muzikou. Dozviete sa, ako poèas svojich potuliek hral za 100 grivní pre Ukrainskú armádu, platil sexom za ubytovanie v Bangkoku, alebo ako ho očuchávali divoké psy, keď spal pred čínskym chrámom uprostred džungle.

23. září pá - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

24. září so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

25. září ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

25. září ne - Filipíny - země tisíce ostrovů (Světlana Kandaková, 18:30)

O Filipínách jsem mnohokrát slyšela samou chválu od lidí, kteří již něco procestovali a na jejich doporučení jsem se rozhodla, že se tam musím vydat a zažít Filipíny na vlastní kůži. Doslova mě nadchla jejich úžasná příroda, přátelští místní lidé, nádherné bílé pláže, tropické počasí, dostupné ceny a nekonečné množství možností poznávat různorodé ostrovy. Zážitek z Filipín určitě patří mezi ty nejsilnější, co jsem kdy z cest zažila a proto bych se o to ráda s vámi podělila na své přednášce.

29. září čt - Austrálie (Petr Musíle, GO2, 18.30)

 


 

ŘÍJEN

VÝSTAVA:

1. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

2. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

2. října ne - Barma - země kde se může stát všechno (Kateřina Krajčová, 18.30)

Barma je zemí, kde se může stát naprosto cokoli a často neuvěříte, dokud se to nestane právě vám. Nedivte se, pokud uvidíte malého kluka jedoucího na buvolu, taxikáře sedícího za volantem na plastové stoličce nebo široké autosedačky umístěné v malé dřevěné loďce pro pohodlí zahraničních turistů. Chudá země, kde lidé žijí v chýších z palmového listí, a na každém rohu stojí zlatá pagoda. Díky sociálnímu systému založenému na darování a vzájemné mezilidské pomoci tady lidé nemají hlad. Zažijte velkolepé oslavy, jaké nelze vidět nikde jinde, a festivaly, kde může jít i o život. Nechte se fascinovat Barmou!

4. října út - Srí Lanka + Maledivy (Věra Kusá a Filip Žitník, GO2, 18.30)

8. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

9. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

15. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

16. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

18. října út - Mexiko (Veronika Hájková, GO2, 18.30)

21. října pá - Nejkrásnější hory amerického západu (Renata Collard , 18.30) VSTUP VOLNÝ

Promítání o rozmanitých významných horách amerického Západu, nejen ve Skalistých horách, ale také o výstupech na majestátné sopky v řetězci Cascades. Za 12 let v Coloradu jsem podnikla mnoho cest za krásami divoké přírody do mnoha států na Západě: Washington, Oregon, Kalifornie, Idaho, Utah, New Mexico, Montana a Wyoming.

Inspirace je v životě velice důležitá, chce to mít takový nekonečný seznam plánů. A tak třebas mojím cílem je navštívit  nejvyšší vrcholky jednotlivých států. Některé výstupy jsou jednodenní s upravenou pěšinou k vrcholu, jiné nabízí dobrodružný přístup,  který trvá několik dní bez vyšlapané cesty. Příroda nám vždy přichystá překvapení a tak potkáme přinejmenším sviště, ale také třebas losy či medvědy. Některé hory vyžadují technické vybavení na překonání ledovcového terénu nebo skalních stěn. Mnohé z hor jsou součástí Národních Parků a při výstupech na jejich vrcholy se vyhneme tradičním turistům a získáme jinou perspektivu. Výpravy na hory vyžadují plánování, na některé je zapotřebí zvláštní povolení. A nejjednodušší způsob navštívit  všechny hory najednou je prostřednictvím fotografií.

22. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

23. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

25. října út - Kolumbijské Eldorádo (Jana Troupová, 18.30)

Kdo skutečně kouří kolumbijské doutníky? Je karneval v Barranquille opravdu druhý nejlepší v celé Latinské Americe? Jaký směnný kurz nabízí kolumbijští vojáci? Jak se po Andách jezdí s místním mlékařem?Kolik lidí si zaplave v bahnitém sopouchu vulkánu? Jaká byla poslední slova Simóna Bolívara? Kdo má nejradši smažené mravence? Jak se cestuje přes oceán poloprázdným dreamlinerem za sedm a půl tisíce? Co má společného Kafka s Marquézem? A jakpak je to s tím Eldorádem?

V zemi, ze které se nebudete chtít vrátit domů (El riesgo es que te quieras quedar), navštívíme především zasněžený NP El Cocuy, zapomenutou Villa de la Leiva, svébytnou kulturu Muisca, lagunu de Tota, originální NP Chicamoca, bezprostřední Barranquillu, koloniální klenot a pevnost Cartagenu, Santa Martu, pláže i džungli přímořského NP Tayrona, kávové plantáže a farmy, rybářské vesnice i hlavní město Bogotu.

29. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

30. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA


 

LISTOPAD

VÝSTAVA: Kelsang Lhamo - TIBET

1. listopad út - Aljaška (Ondřej Kubát, 18:30)

8. listopadu út - Bali (Ada Tzoneva GO2, 18.30)

22. listopad út - Ruské pravoslavné procesí, Archangelsk, Kijev  –  cesta 2014 (Václav Bicek, 18:30)

Účastnil jsem se 3 dny jako poutník  pravoslavného procesí na ruském venkově, asi 200 km severně od Moskvy. Cesta sledovala putování Sv. Irinarcha, vedla převážně po zničených  kostelech. Na procesí šlo denně 1 – 3 tisíce lidí, spali pod stany. Navštívil jsem města Jaroslavl a Rostov (Velikij). Poté jsem pobyl několik dní v bělomořském přístavním městě Archangelsk, pozoroval život ve městě a navštívil ostrov Kij s opuštěným klášterem. Na závěr jsem navštívil ukrajinský Kijev, 2 dny předtím, než bylo odklizeno stanové městečko na Majdanu z revoluce v únoru 2014. Velký zážitek byl památník obětí stalinských hladomorů. Zajímavé byly i staré kláštery Kijevské Rusi.


PROSINEC

VÝSTAVA:


01.01.2008, Redakce


Diskuse


Josef Šamánek, Praha
Josef Šamánek, Praha

ad.CESTOVATELSKÝ KLUB. Nabízím přednášku, bude-li zájem.Lze kdykoli, kdy se Vám hodí. Téma je z vlastních individ.cest po Izraeli:

Izrael–se spacákem po Golanských výšinách a kolem dokola.Země starozákonních tradic i vrcholných technologií, země přistěhovalců, která je stále ve zbrani a přitom žije naplno.Krajina, z níž vykrystalizovala naše civilizace, země generacemi vysněna i aktivně uskutečňovaná. O putování se spacákem po Golanských výšinách a rezervacích v pohoří Hermón, krajině v Horní Galileji s potoky a říčkami napájejícími Jordán, o památkách v Judské poušti o zákoutích a podivuhodném způsobu soužití vJeruzalémě,Tel Avivu,Beerševě a dalších místech.Přednášející dá rovněž nahlédnout do života obyvatel Hebronu a Jericha na Palestinském území nebo na zblízka poznanou službu kluků a dívek sloužících v izraelské armádě.  (Pár foto na ukázku a tel. číslo pošlu po odezvě). Díky,s pozdravem J.Š.

11. 05. 2016, 19:18:01

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze