Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub Hedvábná Stezka Klub cestovatelů Praha/Brno

Program Klubu cestovatelů v PrazeMáte-li zájem sdělit své cestovatelské poznatky veřejnosti prostřednictvím přednášek či promítání, prosím, kontaktujte mne na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro promítající v pražském Klubu cestovatelů si můžete stáhnout zde. Výstavy rezervujte rovněž na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro vystavující si můžete stáhnout zde.


Pro Váš větší požitek z našich cestovatelských přednášek, jsme pro vás pořídili nový dataprojektor v HD kvalitě a velkoformátové promítací plátno (180 x 240 cm).

Soukromé rezervace je možné domluvit na adrese filip(@)klubcestovatelu.cz


CESTOVATELSKÉ PŘEDNÁŠKY OBVYKLE ZAČÍNAJÍ V 18:30, VSTUPNÉ JE 80Kč, DOPORUČUJEME REZERVACI  NA 734 322 729 NEBO rezervace(@)klubcestovatelu.cz


 

SRPEN

VÝSTAVA: MAROKO (Jan Tuháček)

 

30. srpen út - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA


 

ZÁŘÍ

VÝSTAVA: MYSTICKÉ HIMÁLAJE

MOST, o. p. s. & Martin Pustelník

Výstava fotografií z náhorní plošiny Himálaje zachycuje momenty pocházející z oblasti Ladaku a státu Himáčalpradéš. Fotografie přibližují život lidí na střeše světa, otevírají dveře do buddhistických klášterů, hor i ke komunitám tibetských uprchlíků. Snímky vznikly během dvou pracovních cest fotografa Martina Pustelníka a pracovníků organizace MOST a zachycují také děti i seniory, kterým naše orga nizace díky dárcům pomáhá.

7. září st - ČÍNA (CK Wings travel, 18:30)

10. září so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

11. září ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

17. září so - soukromá akce v čajovně od 15hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

18. září ne - Ako som cestoval za peniaze z pouličnej muziky (Juraj Plichtík, 18:30)

Džórdžo je šašo a muzikant. Vo svojom mierne šialenom príbehu vám porozpráva ako cestoval po Európe a Ázii a zarábal si peniaze pouliènou muzikou. Dozviete sa, ako poèas svojich potuliek hral za 100 grivní pre Ukrainskú armádu, platil sexom za ubytovanie v Bangkoku, alebo ako ho očuchávali divoké psy, keď spal pred čínskym chrámom uprostred džungle.

22. září čt - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

23. září pá - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

24. září so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

25. září ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

25. září ne - Filipíny - země tisíce ostrovů (Světlana Kandaková, 18:30)

O Filipínách jsem mnohokrát slyšela samou chválu od lidí, kteří již něco procestovali a na jejich doporučení jsem se rozhodla, že se tam musím vydat a zažít Filipíny na vlastní kůži. Doslova mě nadchla jejich úžasná příroda, přátelští místní lidé, nádherné bílé pláže, tropické počasí, dostupné ceny a nekonečné množství možností poznávat různorodé ostrovy. Zážitek z Filipín určitě patří mezi ty nejsilnější, co jsem kdy z cest zažila a proto bych se o to ráda s vámi podělila na své přednášce.

29. září čt - Austrálie (Petr Musíle, GO2, 18.30)


ŘÍJEN

VÝSTAVA:

1. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

2. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

2. října ne - Barma - země kde se může stát všechno (Kateřina Krajčová, 18.30)

Barma je zemí, kde se může stát naprosto cokoli a často neuvěříte, dokud se to nestane právě vám. Nedivte se, pokud uvidíte malého kluka jedoucího na buvolu, taxikáře sedícího za volantem na plastové stoličce nebo široké autosedačky umístěné v malé dřevěné loďce pro pohodlí zahraničních turistů. Chudá země, kde lidé žijí v chýších z palmového listí, a na každém rohu stojí zlatá pagoda. Díky sociálnímu systému založenému na darování a vzájemné mezilidské pomoci tady lidé nemají hlad. Zažijte velkolepé oslavy, jaké nelze vidět nikde jinde, a festivaly, kde může jít i o život. Nechte se fascinovat Barmou!

4. října út - Srí Lanka + Maledivy (Věra Kusá a Filip Žitník, GO2, 18.30)

6. října čt - Latinská Amerika ekvádor, panama, kostarika (Adriana Gálová, 18:30)

8. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

9. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

10. října po - Na plachetnici IRMA kolem světa (Jana Honsova, 18:30)

Jana Honsová a Otakar Hons vypluli v roce 2009 ze Švédska na cestu kolem světa na 12metrové  plachetnici. O svoje zážitky se podělili už ve třech knížkách (Odhoď lana, Rok pod Jižním křížem , Pod plachtami domů) vydaných nakladatelstvím Krigl.Beseda s odvážnou dvojící, projekce fotek a videí z jejich cest. Co Honsovi o svém rozhodnutí obeplout svět říkají? "Byli jsme sice dost staří na to , abychom již měli rozum, ale některé touhy z mládí zůstaly ještě nenaplněné. Tak jsme se vyrhli do vln moří a oceánů. Teprve nyní, když máme cestu kolem světa  za sebou, víme, jak málo zkušeností jsme měli. Jsme rádi že jsme všemi nebezpečími a kritickými situacemi prošli ve zdraví. Jsme vděčni za to, že jsme měli tu možnost poznat obrovský kus světa, jeho bohatství, ale také jeho chudobu a bídu. Získali jsme spoustu podnětů k zamyšlení nad tím, co vlastně člověk ke spokojenému a zdravému životu potřebuje."

11. října út - VespaExpedition (Martin Měchura, 18:30)

Vespina a Tukan na cestách. Stroje, které patří do muzea nebo na vrakoviště se vydali na 19 tisíc kilometrů dlouhý výlet z Thajského Bangkoku do Horních Řepčic v severních Čechách. S nimi i dva kamarádi Martin Měchura a Petr Petříček. Aby cestou nebyla nuda, tak si rikša uchovala svojí hlavní funkci a během putování svezla kolem 150 stopařů.Přijďte si poslechnout povídání o výpravě, která si vzala za své moto:"Kdo chce punk, má ho mít".Varování na závěr: I z pouhého poslouchání se může stát, že budete zamazaní od oleje

15. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

16. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

16. října ne - GREEN LIFE (Milan Jeglík, 18:30)

18. října út - Mexiko (Veronika Hájková, GO2, 18.30)

19. října st - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

21. října pá - Nejkrásnější hory amerického západu (Renata Collard , 18.30) VSTUP VOLNÝ

Promítání o rozmanitých významných horách amerického Západu, nejen ve Skalistých horách, ale také o výstupech na majestátné sopky v řetězci Cascades. Za 12 let v Coloradu jsem podnikla mnoho cest za krásami divoké přírody do mnoha států na Západě: Washington, Oregon, Kalifornie, Idaho, Utah, New Mexico, Montana a Wyoming.

Inspirace je v životě velice důležitá, chce to mít takový nekonečný seznam plánů. A tak třebas mojím cílem je navštívit  nejvyšší vrcholky jednotlivých států. Některé výstupy jsou jednodenní s upravenou pěšinou k vrcholu, jiné nabízí dobrodružný přístup,  který trvá několik dní bez vyšlapané cesty. Příroda nám vždy přichystá překvapení a tak potkáme přinejmenším sviště, ale také třebas losy či medvědy. Některé hory vyžadují technické vybavení na překonání ledovcového terénu nebo skalních stěn. Mnohé z hor jsou součástí Národních Parků a při výstupech na jejich vrcholy se vyhneme tradičním turistům a získáme jinou perspektivu. Výpravy na hory vyžadují plánování, na některé je zapotřebí zvláštní povolení. A nejjednodušší způsob navštívit  všechny hory najednou je prostřednictvím fotografií.

22. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

23. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

23. října ne - Ekvádor (Dana růžičková, 18:30)

25. října út - Kolumbijské Eldorádo (Jana Troupová, 18.30)

Kdo skutečně kouří kolumbijské doutníky? Je karneval v Barranquille opravdu druhý nejlepší v celé Latinské Americe? Jaký směnný kurz nabízí kolumbijští vojáci? Jak se po Andách jezdí s místním mlékařem?Kolik lidí si zaplave v bahnitém sopouchu vulkánu? Jaká byla poslední slova Simóna Bolívara? Kdo má nejradši smažené mravence? Jak se cestuje přes oceán poloprázdným dreamlinerem za sedm a půl tisíce? Co má společného Kafka s Marquézem? A jakpak je to s tím Eldorádem?

V zemi, ze které se nebudete chtít vrátit domů (El riesgo es que te quieras quedar), navštívíme především zasněžený NP El Cocuy, zapomenutou Villa de la Leiva, svébytnou kulturu Muisca, lagunu de Tota, originální NP Chicamoca, bezprostřední Barranquillu, koloniální klenot a pevnost Cartagenu, Santa Martu, pláže i džungli přímořského NP Tayrona, kávové plantáže a farmy, rybářské vesnice i hlavní město Bogotu.

26. října st - SNOW FILM FEST

29. října so - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

30. října ne - čajovna FOTOKURZ do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

30. října ne - Albánií skok za skokem aneb šok za šokem (Luboš Vránek, 18:30)

Albánie mne nadchla. Nádherná příroda často téměř nedotknutá civilizací, báječní lidé, výborná káva i mizerné cesty jsou zážitky,na které se nezapomíná. Pokusím se o ně a své dojmy s vámi podělit. Země se rychle proměňuje, chtěli jsme ji s ženou zažít ještě syrovou, jak to jen jde, proto jsme letos projeli Albánii křížem krážem. Naším hlavním cílem byla příroda, která nezklamala a byla nejkrásnějším zážitkem, jaký jsme si mohli přát. Působivé horské masivy v kombinaci s tyrkysovými jezery a průzračnými potoky a řekami byly famózní. Ale nezklamali ani lidé, albánská vlídnost a pohostinnost nás někdy až zahanbila. Pokud jezdíte rádi k moři, podívejte se spolu s námi i na albánskou riviéru, možná bude místem vaší příští dovolené.


LISTOPAD

VÝSTAVA: Kelsang Lhamo - TIBET

1. listopad út - Aljaška (Ondřej Kubát, 18:30)

3. listopad čt - Sám s oceánem (Tomáš Kůdela, 18:30)

Tomáš Kůdela měl velký sen. Chtěl zažít absolutní svobodu a nezávislost. Prošel dlouhou cestu než si uvědomil, že tyto kvality mu poskytuje moře a oceán. V roce 2016 se jachtařský instruktor Tomáš Kůdela vydal na 4 měsíční plavbu Atlantickým oceánem. Na jeho cestě ho doprovázeli lidé, kteří chtěli na svém životě něco změnit, prožít sílu přítomného okamžiku a spojení sami se sebou. Na Bermudech však nastal zlom. Tomáš nejtěžší úsek plavby musí plout sám. Neví, kolik dní ho čeká na otevřeném oceánu ani co mu moře přichystá. Přijďte se podívat na záběry z plavby a poslechnout vyprávění o totálním vyčerpání, ztrátě autopilota ale i pocitu svobody a nalezení sebe sama.

6. listopad ne - Sicílie, Liparské ostrovy – nespoutané ostrovy (Pavla Bičíková, 18:30)

Nová multimediální přednáška Pavly Bičíkové o ostrovech uprostřed Středozemního moře. Společně se vydáme kolem činných sopek, divokým pobřežím, přes hory a navštívíme dech beroucí památky. Zažijeme atmosféru záhadných „velikonočních misterií“ a setkáme se s místními obyvateli, které dodnes sužuje mafie.

8. listopadu út - Bali (Ada Tzoneva GO2, 18.30)

10. listopadu čt - Proměny Persie aneb Írán včera a dnes (Luboš Vránek, 18:30)

Zvu vás na výpravný multimediální cestopis o Íránu s vhledy do historie Persie. Poodhrňme závoj a nechte se překvapit přívětivými lidmi, lesy i pouštní krajinou země plné krásných památek. Přes těžký život v poušti a vysokých horách jsou tu lidé příjemní, usměvaví a velmi pohostinní. Podívejte se na současný život Íránců s jejich radostmi a strastmi. Seznámíte se s dopravou, nakupováním i ubytováním, navštívíme spolu zajímavá a krásná města s jejich paláci, památkami i nádherně zdobenými mešitami. Poznejte i obrovský hlučný a žhnoucí Teherán s pro nás zdánlivě neuvěřitelným chaosem, který však Teheránci suverénně zvládají. Vypravíme se i do hor na hrad asasínů, ke Kaspiku i do centrálního Íránu.

15. listopadu st - SNOW FILM FEST

22. listopad út - Ruské pravoslavné procesí, Archangelsk, Kijev  –  cesta 2014 (Václav Bicek, 18:30)

Účastnil jsem se 3 dny jako poutník  pravoslavného procesí na ruském venkově, asi 200 km severně od Moskvy. Cesta sledovala putování Sv. Irinarcha, vedla převážně po zničených  kostelech. Na procesí šlo denně 1 – 3 tisíce lidí, spali pod stany. Navštívil jsem města Jaroslavl a Rostov (Velikij). Poté jsem pobyl několik dní v bělomořském přístavním městě Archangelsk, pozoroval život ve městě a navštívil ostrov Kij s opuštěným klášterem. Na závěr jsem navštívil ukrajinský Kijev, 2 dny předtím, než bylo odklizeno stanové městečko na Majdanu z revoluce v únoru 2014. Velký zážitek byl památník obětí stalinských hladomorů. Zajímavé byly i staré kláštery Kijevské Rusi.

23. listopad st -CA Hrdlička


PROSINEC

VÝSTAVA:

Zvu vás na výpravný multimediální cestopis o Íránu s vhledy do historie Persie. Poodhrňme závoj a nechte se překvapit přívětivými lidmi, lesy i pouštní krajinou země plné krásných památek. Přes těžký život v poušti a vysokých horách jsou tu lidé příjemní, usměvaví a velmi pohostinní. Podívejte se na současný život Íránců s jejich radostmi a strastmi. Seznámíte se s dopravou, nakupováním i ubytováním, navštívíme spolu zajímavá a krásná města s jejich paláci, památkami i nádherně zdobenými mešitami. Poznejte i obrovský hlučný a žhnoucí Teherán s pro nás zdánlivě neuvěřitelným chaosem, který však Teheránci suverénně zvládají. Vypravíme se i do hor na hrad asasínů, ke Kaspiku i do centrálního Íránu.

01.01.2008, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze