Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Program Klubu cestovatelů v PrazeMáte-li zájem sdělit své cestovatelské poznatky veřejnosti prostřednictvím přednášek či promítání, prosím, kontaktujte mne na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro promítající v pražském Klubu cestovatelů si můžete stáhnout zde. Výstavy rezervujte rovněž na filip(@)klubcestovatelu.cz. Pravidla pro vystavující si můžete stáhnout zde.


Pro Váš větší požitek z našich cestovatelských přednášek, jsme pro vás pořídili nový dataprojektor v HD kvalitě a velkoformátové promítací plátno (180 x 240 cm).

Soukromé rezervace je možné domluvit na adrese filip(@)klubcestovatelu.cz


CESTOVATELSKÉ PŘEDNÁŠKY OBVYKLE ZAČÍNAJÍ V 18:30, VSTUPNÉ JE 80Kč, DOPORUČUJEME REZERVACI  NA 734 322 729 NEBO filip(@)klubcestovatelu.cz


 

ÚNOR

VÝSTAVA: BALTIC TRIO

 

23. Únor čt - Apeniny – zapomenutý přírodní šperk Itálie (Anna Kodríková CK KUDRNA, 18:30)

Kdo a proč by jezdil do Apenin? Při cestě do Itálie se všichni zastaví již o vysoké Alpy. Přitom uprostřed Itálie se tyčí majestátné Corno Grande, které je vyšší než Triglav! Leží ve skalnatém národním parku Gran Sasso, který je ze severu obklopen dalším zeleným národním parkem Monti Sibillini. Ten ukrývá hluboká údolí s vodopády a nádherné horské louky. Asi bychom měli věhlasným Alpám poděkovat, protože střední Itálie tak nabízí toulky liduprázdnými nádhernými horami a svérázní Italové ze středověkých městeček ještě nejsou zkažení leskem turismu, ale s povděkem vítají každého návštěvníka.

25. Únor so - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

26. Únor ne  - NOVÝ ZÉLAND- DVĚ TVÁŘE (Pavol Gabriš ,18:30)

Dokonca samotní ostrovania to tiež tak vnímajú. Južný ostov ponúka možnosť v kľude nasávať atmosféru a pokoj pre každého milovníka prírody. Ranné kúpanie v ľadovej blankytno-modrej vode jazier. Množstvo morských vtákov, tulene, delfíny skákajúce popri lodi. Nespočetné možnosti výletov, cestičky k majákom po pobreží, treky v údoliach s húpacími mostami, divokými riekami, krásnymi výhľadmi, kde zo zavretými očami nasávate atmosféru čistej prírody. Stromy a prehistorické prasličky? Ako z rozprávky. To musí človek vidieť aby pochopil, že niečo také naozaj existuje. Hory vyrastajúce kolmo z vody do výšky niekoľkých bytových domov, fjordy, množstvo krásnych ľadovcov a vodopádov kde niektoré sú dostupné len na kayaku, alebo lodi za prítomnosti tuleňov, tučniakov či rozmanitých vtákov. Národné parky, prázdne pláže ako stvorené na prechádzky a prírodné úkazy milióny rokov staré. Historické mestá kde to dýcha Írsko-anglickou kultúrou a čerstvé ústrice prechválené po celom NZ.Po presune trajektom na severný ostrov sa tvár NZ mení. Ostrov má viac obyvateľov než ten južný, cítiť energiu Maorskej kultúry a uvolnený chtíč zdielať informacie s každým, kto sa o ňu zaujíma.  Jade – nefritové ornamenty a symboly s hlbokým významom pre ich nositeľa. Vulkanická činnosť v strede ostrova ukazuje nespútanú silu prírody a symbiózu s človekom. A samozrejme, neodmyslitelný Lord of the Rings a Hobbit. Obrazy, ktoré krásne znázornujú skutočný reliéf a farby prírody Severného ostrova. Tongariro Alpine Crossing? Zážitok, ktorý sa navždy vryje do srdca každého trekera. A na tie Smaragdové jazierka, sopečné planiny, farby okolitých vrcholov a scenérie už nikdy nezabudnete.

27. Únor po - soukromá akce v čajovně od 19hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

28. Únor út - Z kanclu kolem světa aneb stop otlačeným zadkům (Karel Štěpánek,18:30)

Partičku kamarádů už nebavilo sedět na kancelářských židlích a rozhodli se vyrazit na cestu kolem světa! Chtěli tak vykročit z každodenních stereotypů, které udává společnost. Motivem cesty pro ně bylo uskutečnit si sen procestovat daleké země Oceánie a Latinské Ameriky, na které zpravidla běžná dovolená nestačí! Chtěli též ukázat mladým lidem, že nemusí být po škole už jen zavřeni v „officu“. Dvouletou cestu přes 25 zemí světa představí v Klubu cestovatelů v Praze!


BŘEZEN

VÝSTAVA: NA KONCI SVĚTA

 

Soubor fotografií vznikl díky fotografické soutěži Klubu cestovatelů VŠE. Všechny fotografie této výstavy spojuje jedno velké téma. A to: Na konci světa. Fotografie jsou pořízené amatérskými fotografy, studenty Vysoké školy ekonomické na jejich cestách po světě. Bylo tak možné nashromáždit opravdu velké množství nádherných fotografií z různých koutů světa. Na výstavu se jich dostalo sice jen pár, ale zato těch nejkrásnějších. Téma Konce světa každý z účastníků soutěže pojal po svém, a tak je celý soubor velmi rozmanitý.

3. Březen pá - soukromá akce v čajovně od 18:00, RESTAURACE OTEVŘENA

4. Březen so - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

5. Březen ne - Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 9 do 17hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

5. Březen ne  - ÍRÁN - ZAPOVĚZENÁ ZEMĚ NEBO CESTOVATELSKÝ RÁJ? ( Lubomír Kováč ,18:30)

Cestovatelská přednáška o zemi, která je doslova napěchovaná historickými, kulturními a přírodními památkami od východu až po západ. Írán, země kde dodnes vládne tvrdý islámský režim, si díky své izolaci od okolního světa zachovává neuvěřitelné kouzlo. Netknutá krajina s vysokými horami a nehostinnými pouštěmi. Nespočet mešit, paláců, pevností a dalších památek na středověkou Perskou říší. Kromě toho zde potkáte extrémně příjemné a pohostinné lidi. Írán je navíc zemí, která je poměrně levná a velmi bezpečná a i přesto je turisty relativně málo navštěvovaná.V jeden den je tu možné navštívit poušt, zalyžovat si a nebo se vykoupat v moři,což moc zemí na světě nedokáže nabídnout. Kdo se sem vypraví, nikdy nebude litovat.

6. Březen po - Hon na Gandalfa

soukromá akce v čajovně od 18:30, RESTAURACE OTEVŘENA vstup volný

Rozhodl jsem se vypadnout do země nekonečný zeleně. Po osmi letech v kanclu, kdy jsem plnil společenský normy, jsem potřeboval nakopnout a rozhodnout se co dál. Odjel jsem, abych poznal kus světa, vyčistil palici a našel Gandalfa. Přijďte si poslechnout příběh o mym sedmiměsíčním zevlování po Zélandu.

7. Březen út -  Fotokurz Jana Rybáře v čajovně od 18 hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

8. Březen st – SKOTSKO (Petr Blahuš, 18:30)

Pojďme spolu putovat bájnou krajinou keltských druidů, drsných hor, zachmuřených lochů, skrývajících možná dosud pravěké nestvůry, opuštěných mořských fjordů a desítek ostrovů rozsetých podél mohutných útesů západního pobřeží jedné z nejkrásnějších zemí Evropy. Navštívíme rovněž půvabné a neprávem opomíjené východní pobřeží Skotska i skoro neznámá historická městečka pod jižními svahy skotské Highlands. Pojďme putovat místy, kde dodnes citliví lidé cítí tajemné paranormální jevy, kolem prastarých hradů i největší a nejméně poškozenou divočinou v Evropě- severoskotskými rašeliništi. A na závěr si připijme keltským pozdravem „Slanth wath“ skotským národním nápojem, známým už druidům: Uisgh beatha, živou vodou, známou u nás jako whisky…

9. Březen čt - GANDHAR festival 19:00

Indická klasická hudba, kdysi dvorská hudba aristokratických sídel, je považována za  kulturní klenot indického subkontinentu. Dodnes navazuje na tradice známé od středověku, avšak je stále živá a stále se vyvíjí. Posluchačům otevírá svět opojných melodií a strhujících rytmů.  Oba hudebníci studovali u renomovaných  mistrů a hrají ji v ortodoxních koncertních formách.

Elena Kubičková – esrádž (ind. tradiční smyčcový nástroj)

Tomáš Reindl – tabla

Jakub Dvořák - tanpura

http://esraj.taxoft.cz

14. Březen út - EXPEDIČNÍ KAMERA (18:30, VSTUP 120,- Kč)

DIVOČINOU ALJAŠKY 26:28

PROJEKT MOFFAT 21:01

přestávka

NÁVRAT DO ZANSKARU 24:33

NA JEDEN NÁDECH 6:02

VELKÁ SKALNÍ PAŘBA 21:43

přestávka

PURA VIDA 46:38

15. Březen čt - tiskovka ADVENTURA MENU (od 10 do 12hod restaurace otevřena)

15. Březen st - GRUZIE A VÝSTUP NA BÁJNÝ KAZBEK 5033 m.n.m. (Jindřich Hulín- Mihalec, 18:30)

Poté, co se nám podaří slézt dolů z bájné Prométheovy hory Kazbek, se podíváme do národního parku Borjomi nebo do rychle rostoucího přístavního města Batumi. Prolezeme skalní obydlí, kláštěry, poutní místa a samozřejmě navštívíme i hlavní město Tbilisi plné kontrastů.

17. Březen pá - 300 dní na cestě světem

akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA, vstup volný

Když si řeknete, že jistoty nejsou vůbec tak jisté, jak se zdají a že už mladší nebudete. Dáte výpověď, sbalíte svůj život do krabic a dvou krosen a vyrazíte. Možná kolem světa, každopádně do světa. Na místa, kde nikomu nerozumíte a nikdo nerozumí ani angličtině, kde muži nosí sukně, za láhev rumu dáte méně než za oběd anebo benzin stojí přes 120 korun za litr. Kde kopec za vesnicí den co den majestátně chrlí oblaka kouře, na svazích všude okolo se pěstuje v terasách rýže, kde lidé nikam nespěchají a jsou vděční za maličkosti.Nejtěžší na celé cestě je rozhodnutí vyrazit. Pak už je to jízda!Přijďte a projeďte s námi 10 zemí během 10 měsíců ve 100 minutách. Zapomeňte na chvíli na každodenní starosti naší civilizace, protože na cestě, to je trochu jiný život!

18. Březen so - ČESKÝ KLUB TURISTŮ a ŠVÝCARSKO, akce v čajovně od 12 do 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

19. Březen ne  - S ČAPKEM KRAJINOU AMUNDSENA (Jindřich Krása,18:30)

Vrátili jsme se ze severské expedice přes divočinu Hardangervidda, kterou jsme uskutečnili u příležitosti 80 let od Čapkovy cesty Skandinávií a vydání jeho Cesty na sever a 120. výročí Amundsenova putování touto krajinou. Cílem projektu je vytvořit krátký film z expedice k oživení památky Karla Čapka. Podrobné informace o projektu, možnost podpory projektu, ochutnávka fotek na facebooku: https://www.facebook.com/scapkemkrajinouamundsena.

21. Březen út - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

22. Březen st - NOVÝ ZÉLAND - NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA A NEJVĚTŠÍ ZÁŽITKY (Jaroslav Bouzek ,18:30)

Jedna z nejznámějších a turisticky nejnavštěvovanějších zemí na jižní polokouli, která nepřestává fascinovat svými přírodními krásami a vynikajícími podmínkami pro cestování. Podíváme se na nejkrásnější místa obou ostrovů a zakusíme spoustu zajímavých aktivit, kterých na Novém Zélandu můžete podniknout bezpočet. Hory, sopky, pláže, deštný les, ledovce, gejzíry, velryby a spousta dalších zajímavostí vás čeká v přednášce cestovatele a fotografa Jarda Bouzka.

23. Březen čt - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

26. Březen ne - Buenos dias, Bolivia! (Michal Bodnar, 18:30)

Bolívia je krajinou, do ktorej človek vstupuje s mnohými otvorenými otázkami, s pocitom vzrušenia,ale zároveň i strachu, čo táto krajina v srdci Južnej Ameriky môže ponúknuť. Cesta lanovkou a dych berúce výhľady na najvyššie položené hlavné mesto planéty La Paz, noc v soľnom hoteli na jazere Salar De Uyuni, trek po ostrove Slnka na jazere Titicaca, historické potulky koloniálnym bývalým hlavným mestom Sucre či cesta amazonským dažďovým pralesom sú len krátkym výpočtom toho, aké zážitky čakajú na človeka pri návšteve . Príbehy a fotky z ciest, ale hlavne cenné rady, tipy a triky, ako sa vyhnúť typickým turistickým ‚scamom’, ako ušetriť, ale zároveň cestovať bezpečne a po domácky Vám prerozpráva vášnivý cestovateľ Michal Bodnár spolu so svojou bolívijskou priateľkou Albou Alvarez.

27. Březen po - EXPEDIČNÍ KAMERA (18:30, VSTUP 120,- Kč)

DIVOČINOU ALJAŠKY 26:28

PROJEKT MOFFAT 21:01

přestávka

NÁVRAT DO ZANSKARU 24:33

ULTRA TRAIL GOBI RACE 12:12

CESTA DO KAZBEGI 15:57

přestávka

PURA VIDA 46:38

28. Březen út - fotografický workshop (Pavel Svoboda, 18:30) RESTAURACE OTEVŘENA

29. Březen st - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

30. března čt - Japonsko - rok na ostrově vážek (Kateřina Špirochová CK KUDRNA, 18:30)

Japonsko je zemí tisíce ostrovů, pláží, sopek i hor věčného sněhu; vedle malých domků natěsnaných jeden na druhém k nebi šplhají mrakodrapy, krčí se tam malé zahrádky s bonsaji nebo nenápadnou uličkou dojdete k jednomu z nespočetných chrámů a svatyň. Na ulicích potkáte dívky v kimonech, stejně jako školačky v uniformách, uspěchané salarymany nebo třeba jelena. Vypijte si šálek zeleného čaje, dejte si suši a okonomijaki nebo večer sake a ohřáté bento z non-stop sámošky, než vrazíte do nočního klubu, na karaoke nebo technoparty. Poznejte zemi mnoha protikladů nejen očima turisty.


DUBEN

VÝSTAVA: KDE ŽENY VLÁDNOU

2.Duben ne - KDE ŽENY VLÁDNOU (Kateřina Karásková,18:30)

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

4.Duben út - FILIPÍNY - ZEMĚ, KTERÁ MÁ SPOUSTU KRÁSNÝCH MÍST I SVÉ EXTRÉMY (Barbora Pečeňová ,18:30)

Filipíny se rozkládají na více než 7000 ostrovech. To už je docela fičák. K tomu připočteme 96 mil. obyvatel (12.nejlidnatější země), pohádkové pláže a nádherné pralesy a máme skvělej program :) Jaké to je být pár dní v ráji? Co všechno se dá stihnout vidět za tři týdny? Co bych přála každému zažít? Jak efektivně cestovat mezi filipínskými ostrovy? Jaké je bydlet vedle squatu a hledat bydlení bez adresy v 15 miliónovém nočním městě? Jaké je zažít několik bouří na moři v malé rybářské loďce? Jak nenaletět místním dohazovačům? Co vás může rozbrečet? Bez extrémních zážitků si už neumím představit žádné cestování na vlastní pěst. Povím vám pár komických historek, něco o životě místních, ukážu fotky, doporučím trasy pro další cestu, s jakými náklady počítat, na čem ušetřit/nešetřit a další, co vás bude zajímat

12. Duben st - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA

24. Duben po - fotografický workshop (Pavel Svoboda, 18:30) RESTAURACE OTEVŘENA


 

KVĚTEN

VÝSTAVA: BUDDHISTICKÉ CHRÁMY

5. Květen pá - VERNISÁŽ VÝSTAVY A PŘEDNÁŠKA HIMALÁJSKÉ NEBE (Alena Aichlmanová, 18:30)

O tom, jaké je strávit půl roku jako dobrovolník v buddhistických klášterech severní Indie. Bez teplé vody, čerstvého ovoce a zeleniny. S minimálním spojením s domovem. Zato s připojením na domorodce a jejich kulturu, s jedinečnou možností spočívat v přítomnosti, bez řešení toho, co jsme neudělali (ač měli) nebo co všechno nás čeká.

 


 

ČERVEN

VÝSTAVA: POLSKO

1. Červen čt - vernisáž výstavy POLSKO

14. Červen st - soukromá akce v čajovně od 18hodin, RESTAURACE OTEVŘENA


 

ČERVENEC

VÝSTAVA:


SRPEN

VÝSTAVA:


ZÁŘÍ

VÝSTAVA:


ŘÍJEN

VÝSTAVA:


LISTOPAD

VÝSTAVA: Pavel Svoboda


PROSINEC

VÝSTAVA: BALTIC TRIO

 


 

Zvu vás na výpravný multimediální cestopis o Íránu s vhledy do historie Persie. Poodhrňme závoj a nechte se překvapit přívětivými lidmi, lesy i pouštní krajinou země plné krásných památek. Přes těžký život v poušti a vysokých horách jsou tu lidé příjemní, usměvaví a velmi pohostinní. Podívejte se na současný život Íránců s jejich radostmi a strastmi. Seznámíte se s dopravou, nakupováním i ubytováním, navštívíme spolu zajímavá a krásná města s jejich paláci, památkami i nádherně zdobenými mešitami. Poznejte i obrovský hlučný a žhnoucí Teherán s pro nás zdánlivě neuvěřitelným chaosem, který však Teheránci suverénně zvládají. Vypravíme se i do hor na hrad asasínů, ke Kaspiku i do centrálního Íránu.

01.01.2008, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze