HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub Hedvábná Stezka Klub cestovatelů Praha/Brno

Kalendář promítání ČR

BONUSOVÉ FILMY

Bonusové filmy
Zařazení těchto filmů do programu záleží na místním spolupořadateli. Přehled míst, data konání a podrobný program najdete v sekci KDY a KDE.

I-view
I-view


Sníh na Nilu
Sníh na Nilu


Srdce Kalahari
Srdce Kalahari


Travailen
Travailen


Sandstone (Pískaři)

Sandstone (Pískaři)

 Od prvního vylezení na Krále v Adršpachu uplynula dlouhá doba. V Adršpachu, Teplických skalách, na Ostaši a v Broumovských stěnách mezi tím vznikly tisícovky lezeckých cest. A nové stále vznikají. Každá má svůj příběh, každá je něčím ojedinělá.

Dokumentární film SANDSTONE představuje unikátní lezeckou oblast na severovýchodu Čech, která si i přes nové trendy v lezení zachovává své tradiční hodnoty. Autoři filmu vybrali zásadní cesty jednotlivých dekád, které představí současní lezci Jitka a Luboš Mázlovi, Dušan Stoupa Janák a bratři Stráníkovi. Filmem provází legendy místních skal, Bohumil sýkora a Tomáš Čada. Oba se nesmazatelně zapsali do historie pískovcového lezení.

Film připomíná mezinárodní lezecké komunitě, co je to místní „písek“: jedinečnost lokality, pravidla a zvyklosti, které jsou spojeny s lezením na Broumovsku.

Pod názvem "Pískaři" získal film ocenění "Nejlepší dokument" a "Cena diváků" na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují.

Později byl film přejmenován na SANDSTONE.

Česká republika, režie: Petr Kašpar, produkce: Twin Star Film, 40 minut

Ocenění: MHFF 2012 - Nejlepší dokumentární film a Cena diváka

Film také najdete a můžete ohodnotit na www.CSFD.cz.


Pískaři / Sandstone Climbers - 1. Official Teaser from Petr Kašpar on Vimeo.


25.11.2012, Michaela Kofrová


Diskuse


Dobrý den, chtěla bych se touto cestou zeptat,zda je možné nějakým způsobem získat filmy Sandestone a Príbehy tatranských štítou,případně některé další. Děkuji a zdravím. Alena Černá, Děčín
18. 03. 2013, 12:58:00
petr
petr
Sandstone online https://vimeo.com/105630516
15. 09. 2014, 11:03:21

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

Jsme na facebooku

DĚKUJEME PARTNERŮM

 

 

 

 

 

SPOLUPOŘÁDÁ

Spolupořádá EK