Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub Hedvábná Stezka Klub cestovatelů Praha/Brno

EXPEDIČNÍ FOND

Expediční fond podporuje cestovatelské, horolezecké, speleologické, vodácké a další expedice a humanitární či výzkumné projekty - vždy pokud obsahují prvek dobrodružství nebo objevování. Finanční, materiální a mediální podpora se rozděluje ve veřejné soutěži, do které může svůj projekt přihlásit kdokoliv.


Přihláška projektu do Expedičního fondu


Pro rok 2014 nabízíme mediální podporu (redakční články, průběžný monitoring expedice, bannerový prostor, možnost poděkovat partnerům a sponzorům).

Přemýšlíte nad tím, že byste mohli vaši expedici přihlásit do Expedičního fondu?

  • Nemějte vůbec žádné obavy. Expediční fond již podpořil jak zkušené borce, tak úplné začátečníky - záleží na nápadu. Do soutěže se může přihlásit absolutně kdokoliv!
  • Plány přihlášených expedic budou zveřejněny na webu a všem zájemcům o cestování tak bude umožněno diskutovat o nich, vyjádřit vám podporu nebo upozornit na některé nedostatky, které tak budete moci během jeho vlastní realizace odstranit. Nebo vám nějak pomoct.
  • Nebojte se poslat nám svůj projekt co nejdříve! Nejedná se o slohové cvičení. V soutěži bude hodnoceno to, jak je projekt zajímavý a přínosný a do jaké míry je možné jej splnit.
  • Má vaše expedice už vlastní webové stránky? Vznikne v průběhu expedice například dokumentární film nebo třeba turistický průvodce? Připravujete po svém návratu přednášky, rozhovor pro televizi, rozhlas nebo tisk? Pokud ano, nezapomeňte se o tom zmínit.

  • Buďte originální. Významným prvkem, který se bude rozhodovat o podpoře projektů, je míra objevování a dobrodružství. Pokud se chystáte udělat něco, o co se před vámi nikdo nepokusil, co se nikomu nepodařilo, nebo znovuobjevit něco již téměř zapomenutého, máte velkou šanci na úspěch.
  • Expedice se mohou hlásit kdykoliv. Podpořené projekty vybírá komise každý měsíc.
  • Projekty podporované Expedičním fondem daleko přesahují rámec běžných rekreačních cest, dovolených nebo poznávacích zájezdů. Z exotické dovolené se nestane expedice pouhou změnou názvu!

 

Expediční fond v číslech

Počet ukončených kol soutěže: 8

Počet přihlášených projektů: 217

Počet vítězných projektů: 76

Celková rozdělená částka: 1 435 481,- Kč (včetně materiální podpory)

Další přidělená podpora: cca 220 000.- Kč (zejména reklamní prostor)

Expediční fond

Zřizovatelem Expedičního fondu je o.s. Klub Hedvábná Stezka.